Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
76 postów 6319 komentarzy

PolskaWWW! (Wielka, Wolna i Wspaniała)

Józef Pustułka - -Jezu, ufam Tobie.

Najwspanialszy komentarz jaki otrzymałem na neonie!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nowy, sam uznałem że to rewolucyjny sposób podejścia do religii. Godny rozpropagowania! W dodatku propagowany przez zdeklarowanego katolika. Dlatego pozwoliłem go sobie umieścić jako post, jako że jest do mnie skierowany. Warte przemyślenia!

 

 • @moher 14:35:17
  Będąc katolikiem trochę trudno by mi było chcieć zlikwidować wszystkich katolików. Ja raczej szukam prawdy a prawda jest taka, że naukę Jezusa wykorzystano dla celów politycznych, dla ujarzmiania ludzi. 
  Czytałem Koran, mam go nawet na dysku, co więcej rozmawiałem z muzułmanami na ten temat. Islam wyrósł z jednego z nurtów judeochrześcjanizmu, Jezus jest jednym z proroków islamu, skoro Jezus mówił o swoim bogu i chrześcijanom i machometanom, to czy mówił o różnych Bogach? Koran jest dostosowaniem judeo chrześcijaństwa (religii powstałej po śmierci Jezusa zapoczątkowanej przez uczniów Jezusa) do potrzeb i zwyczajów ludów semickich, przy czym Żydzi, ci rodowici, a nie nawróceni też są ludem semickim. Jest po prostu rodzajem prawa usankcjonowanego religią. Tę samą rolę, którą w islamie spełnił Mahomet w dzisiejszym chrześcijaństwie spełnił św. Paweł. 
  Mówisz, że walczę z religią, jest to całkowita nieprawda, ja mówię o jej historii, o ludziach, którzy ją kształtowali, o procesach zachodzących w religii. Czy kiedykolwiek powiedziałem, że religia jest zła? Że nie należy wierzyć? Ja mówię, że źli są ludzie, którzy tak modyfikują religię, wykorzystując wewnętrzną potrzebę każdego człowieka, do wiary, by za jej pomocą czynić zło.
  Religia sama w sobie jest zbiorem praw moralnych, wyznacznikiem postępowania, kiedyś stanowiła zastępnik prawa. Ludzie wierzący nie są ludźmi złymi, więc po co ich likwidować. Religia jednak często wykorzystywana jest w złych celach, przez ludzi złych. Zapytam ciebie, czy jeśli nożem można zabić, to czy nóż jest zbrodniczym wynalazkiem? Tak samo jest z religią, jeśli religią można skłonić ludzi do mordowania się nawzajem, to należy odebrać religię, wiarę. Jak każdą rzeczą trzeba posługiwać się z rozwagą. Nie dać się wciągnąć różnym szarlatanom.

KOMENTARZE

 • A tu macie całośc blogu, z którego ten komentarz został zaczerpnięty.
  http://zawisza.neon24.pl/post/112572,kosciol-a-sprawa-polski-poczatki-panstwowosci
 • Czyż to nie rewolucyjne zdanie? zresztą osądzcie sami.
  Religia sama w sobie jest zbiorem praw moralnych, wyznacznikiem postępowania, kiedyś stanowiła zastępnik prawa.
 • Czyż to nie rewolucyjne zdanie? zresztą osądzcie sami.
  Religia sama w sobie jest zbiorem praw moralnych, wyznacznikiem postępowania, kiedyś stanowiła zastępnik prawa. (religia to był tylko zastępnik prawa, a obecnie przecież prawem dysponujemy... Wniosek?
 • Albo to. Czyż to nie wspaniałe?
  Religia jednak często wykorzystywana jest w złych celach, przez ludzi złych. Zapytam ciebie, czy jeśli nożem można zabić, to czy nóż jest zbrodniczym wynalazkiem? Tak samo jest z religią, jeśli religią można skłonić ludzi do mordowania się nawzajem, to należy odebrać religię, wiarę. Jak każdą rzeczą trzeba posługiwać się z rozwagą. Nie dać się wciągnąć różnym szarlatanom.
  nadużycie link skomentuj
  Zawisza Niebieski 08.09.2014 17:51:
 • @moher 01:09:01
  Witaj moherku :))))

  Poznałam Zawiszę na spotkaniu u p. Wojtasa 06.09. byłam tam i był Zawisza Niebieski... i powiem Ci, że warto sie spotykać... a te głupoty o agenturze i szpionach to nam faktycznie jacyś agenci chcą wcisnąć.
  Taką opinię od Zawiszy uzyskałam właśnie na tym spotkaniu... a często mnie wkurzał :))
  Właśnie wtedy wyjaśnił mi, że chce tylko przekazać różne punkty widzenia na sprawy religii, co wcale nie znaczy, że zawsze się z tym zgadza...
  To bardzo miły i młody gościu :))

  Szkoda, że Ciebie tam nie było... tak fajnie było.. po polsku..

  Pozdrawiam :)
 • No tak. Należy odebrać religię i wiarę.
  Pozostaje tylko rozstrzygnąć kwestię kto będzie decydował komu odebrać tę religię. Jakie to proste. Przecież wiadomo że istnieją ludzie wybrani. Resztę przemyśleń pozostawiam ewentualnym czytelnikom, oczywiście tym, którzy zechcą pomyśleć samodzielnie. SZCZĘŚĆ BOŻE! -----------Katolik-moher.
 • "Będąc katolikiem trochę trudno by mi było chcieć zlikwidować wszystkich katolików. Ja raczej szukam prawdy a pra
  No tak. wszystkich to byłoby ciężko. To może na początek tych najmniej pokornych?
 • @moher 01:24:28
  Ludzie wybrani? Nikt i nigdy, mam nadzieję... nie odbierze kaltolikom naszej religii, to nie tutaj, nie w Polsce, jeszcze ciągle nie !! :))
  .. zapewniam Cę drogi moherku :))

  http://www.youtube.com/watch?v=1XCw0hxL71s
 • @Astra 01:19:48 Cieszę się,
  że taki miły. Te niemiłe rzeczy, które pisze o nas, katolikach to tylko przypadek? No, sam podaje się za katolika, więc to chyba w ramach pokuty i pokory katolickiej wylewa na nasz Kościół te kubły pomyj i zaciekle szuka w historii źródeł nam wrogich, a oszczerczych, a argumenty na obronę Kościoła ignoruje lub przeinacza na jego niekorzyść? Jejku, jejku! A to Ci pokutnik! Nie wolno tak przesadzać w samobiczowaniu! Nasz Kościół potępia przesadę w samoumartwianiu! Dziękuję i pozdrawiam wzajemnie.:)))
 • @Astra 01:32:45.
  Przecież "Zawisza", na szczęście niebieski pisze, ze islam to ta sama religia co nasza, tylko troszkę na modłę Arabów zmodyfikowana, więc by wynikało: Co się Wolniewicz czepia! :)))
 • @Astra 01:19:48 Uwielbiasz podobno Marszałka
  Więc poczytaj co mówił o agenturze.andsol.blox.pl/resourforum.gazeta.pl/forum/w,904,34201245,34202381,ponownie_do_Michnika_Pilsudski_o_agenturze.htmlce/1927.rekontra.salon24.pl/24331,podczas-kryzysow-powtarzam-strzezcie-sie-agenturhtmlwww.wykop.pl/link/2107034/jozef-pilsudski-strzezcie-sie-agentur/
 • @moher 02:01:28
  Moherku,.. tak... czytałam, ale zwróciłam Ci uwagę, że to jest młody i inteligentny gość, co nie znaczy że się z nim zgadzamy!!!

  Szczęść Boże... z całego serca...
 • @moher 02:10:32
  https://www.google.ca/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&ved=0CB0QFjAA&url=http%3A%2F%2Fandsol.blox.pl%2Fresource%2F1927.html&ei=XEYOVL3_IcvZoASIxYJo&usg=AFQjCNFfmbXg1KVxIbjRpjAneOXCEvYJRg
 • @Astra 02:12:33 "że to jest młody i inteligentny gość, co nie znaczy że się z nim zgadzamy!!!
  No fajne. Nie bznaczy że się zgadzamy. O'key.
 • @Astra 02:12:33 Ale wam wytłumaczył.
  Poznałam Zawiszę na spotkaniu u p. Wojtasa 06.09. byłam tam i był Zawisza Niebieski... i powiem Ci, że warto sie spotykać... a te głupoty o agenturze i szpionach to nam faktycznie jacyś agenci chcą wcisnąć.
  Taką opinię od Zawiszy uzyskałam właśnie na tym spotkaniu... a często mnie wkurzał :))
  Właśnie wtedy wyjaśnił mi, że chce tylko przekazać różne punkty widzenia na sprawy religii, co wcale nie znaczy, że zawsze się z tym zgadza...
  To bardzo miły i młody gościu :))

  Szkoda, że Ciebie tam nie było... tak fajnie było.. po polsku..

  Pozdrawiam :)
  nadużycie link skomentuj usuń
  Astra 09.09.2014 01:19:48
 • @moher 02:14:46
  Taaaak moherku, jak zawsze zgadzam się z Tobą ale......

  //Lecz zwycięstwa nad agenturami nie odnieśliśmy wcale. Agentury, jak jakieś przekleństwo idą dalej bok w bok i krok w krok.

  Moi panowie, gdym wziął za temat tę prawdę, wybrałem ją rozmyślnie i nie dla czego innego, jak dlatego, aby kropkę nad „i” postawić, aby nie było powiedzenie, że my musimy menażować prawdy agentury. Polskę, być może, czekają i ciężkie przeżycia. Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.//

  to stanie zdanie... ale to nie znaczy, że Polacy, którzy kochają Pollskę są agentami, może najpierw zapytajmy o to Zawiszę :)
  Moim zdaniem on nie jest naszym wrogiem :)
 • @moher 02:27:23 Chodzi o te głupoty o agenturze oczywiście.
  Jacyś agenci wciskają głupoty o agenturze? Astra, nie rozumiem Cię. Przecież chyba właśnie agenci to agentura?
 • @Astra 02:28:39 O'key. Być może. Masz kobiecą intuicję...
  Ale głupoty wypisuje. A mówisz, że inteligentny.
 • @moher 02:35:32 "Moim zdaniem on nie jest naszym wrogiem :)"
  może najpierw zapytajmy o to Zawiszę :). Polegasz na słowie Zawiszy? Ale to był Zawisza Czarny. :)))
 • @Astra 02:28: "to stanie zdanie... ale to nie znaczy, że Polacy, którzy kochają Pollskę są agentami,
  Oczywiście, że Polacy którzy kochają Polskę nie muszą być agentami.:))) ale mogą być. Chyba agent który kocha Polskę też jest nam potrzebny? I to przede wszystkim tylko taki agent, bo wtedy on nasz i działa na naszą korzyść? Zgadzasz się?
 • @moher 02:44:19
  Sam wiesz, że inteligentni też głupoty wypisują :))
  Zapytajmy go, Ty jesteś wspaniałym człowiekiem, ja to już dzisiaj wiem i szkoda że nie byłeś z nami...... to pieczenie chleba przez p. Anię i cała polemika była taka..... polska.....
  moherku, wiele bym dała,żeby Ciebie poznać osobiście.... uwierz mi :))
 • @moher 02:44:19
  Noo i jak zwykle masz rację ...... zapytajmy go o to.

  Zawiszo !!! no już, prosimy !!
 • @Astra 03:04:24. Ale o co go pytać?
  Czy jest wrogiem Kościoła? temu już zaprzeczył. A do tego, że wypisuje głupoty to też chyba na pewno się nie przyzna. Zbyt inteligentny. ;)))
 • @Astra 03:02:47. Dziękuję.
  Astruś. Brakuje mi Polskich Klimatów. Da Bozia że będę mógł wybrać się do kraju, to dam Ci znać. Na razie życzę Ci wszystkiego naj...naj... Tez uważam, Ze jesteś wspaniałą polską dziewczyną.
 • @moher 03:19:16
  @goodness 19:40:13
  Mówisz kotwica, zastanawia mnie co przez to rozumiesz, na Ukrainie spotkałem krzyż na półksiężycu, tłumaczono to jako Jezusa na łodzi. A może to symbioza Islamu i Chrześcijaństwa, wszakże dla Islamu Jezus jest prorokiem. Obie te religie z Kościoła Jerozolimskiego się wywodzą.
  nadużycie link skomentuj
  Zawisza Niebieski 08.09.2014 20:18:56
 • @moher 03:19:16
  @goodness 21:04:36
  Jeśli na to tak popatrzymy, to rzeczywiście Krzyż to prastary symbol słońca, zresztą też Jezus uzyskuje ten symbol dopiero w Rzymie w czasach gdy chrześcijaństwo walczyło o pierwszeństwo z "Słońcem Niezwyciężonym", którego wyznawcą do końca życia był Konstantyn Wielki (tradycja chrześcijańska twierdzi iż nawrócił się na łożu śmierci). Krzyż, jako symbol słońca widoczny jest na celtyckim niedźwiedziu z Ślęży, w słowiańszczyźnie jako Swarożyca, symbol szczęścia umieszczana tam, gdzie dziś piszemy K+M+B, na futrynie drzwi. Krzyż słoneczny to też młot Thora, przekształcony przez niemieckich nazistów w swastykę. Ten krzyż nazywasz prawdziwym? Słowiańska demokracja nie oznaczała głos mądrego = głosowi głupca, choć dzisiejsza tak. W słowiańskiej demokracji rody wyznaczały swego przedstawiciela. A czy mógł głosować głupiec? Pewnie tak. Czy znasz metodę oddzielenia mądrych od głupich?
  nadużycie link skomentuj
  Zawisza Niebieski 08.09.2014 21:39:42
 • mr. moher 04:16:05. cctv antypody
  .
  Oooo Mlody ,
  ostro jedziesz po miejscowym klezmerze kasyna_Leon23 ksywa operacyjna zavvisza nebeski , odcinek ideolo -katolicyzm ,
  niezle bawiac sie przy tym w zlego gline , i zachowujac dobre maniery w czystej , dobrze zmrozonej ( sic ! ) polemice merytorycznej .
  8-)))
  Fucktycznie zderzenie smakowe wina owocowego czachojeb , marka handlowa FeldmarszaleK z Johnnym Walkerem Blue to koszmar dla koneseröw .
  Facio zavvisza nebeski pierdoli smutki wyjatkowe poparte wersetami , cytatami , swierszami i innym robactwem umyslu strojac przy tym grozne miny naukowe .
  Kolejny leszcz-göwnojad w Akwarium piszacy o symbiozie , ozeszkurwafaszystowska bladz, islamu z chrzescijanstwem
  .
  Wspölczesny swiat zmierza powolnym majestatytcznym krokiem do Har-Magedonu miejsca zapowiadanej w Apokalipsie św. Jana (Ap 16,16) ostatecznej bitwy między siłami dobra i zła, w której hordy szatana zetrą się z anielskimi hufcami pod wodzą Chrystusa w zażartej walce.
  W jej wyniku demoniczne siły zła i ich sprzymierzeńcy zostaną ostatecznie pokonani, a Boskie zwycięstwo rozpocznie okres tysiącletniego panowania Chrystusa czyli Millenium .
  .
  Holokaust chrześcijan
  ARTYKUŁ PRZEZNACZONY TYLKO DLA LUDZI DOROSŁYCH (+18 LAT) I O MOCNYCH NERWACH. PROSIMY O PRZEMYŚLENIE CZY CHCĄ PAŃSTWO OGLĄDAĆ TAK DRASTYCZNE SCENY!!!
  11.08.2014
  .
  http://www.redakcja.mpolska24.pl/6737/holokaust-chrzescijan
  .
  P.s. Ktöra jest teraz godzina u Ciebie ?
 • @Max von Stirlitz 05:44:06.
  Max! Warum du spielst poltergeist? Schlafen gehen! No właśnie, Zawisza pisze że islam to taka pokojowa odmiana arabska jakiegoś jerozolimskiego chrześcijaństwa. Z buddą się na głowy wymienili? To chyba po inkarnacji, a raczej inkorporacji pewnego napoju, po którym zostaje się filozofem i głównym ideologiem owej nowonawróconej, patriotycznej elity. Gute nachte! Kornblumenblau sind die Augen of Mädchen, Kornblumen blau is der Himmel in Iraq. Sweet dreams my dear friend. Paycheck is in heaven. God bless you. Do you know the biggest schlessische hollidays w czasach komuny? Oto one: Geldtag, Geburstag und eine große packete aus Deutchland :))) Smile up,rzekłby önkel Sam. до свиданя ! A na razie SZCZĘŚĆ BOŻE i dobranoc.
 • @moher 07:38:36. Zawisza uważa że, Cytuję:
  "-skoro Jezus mówił o swoim bogu i chrześcijanom i machometanom, to czy mówił o różnych Bogach? Koran jest dostosowaniem judeo chrześcijaństwa (religii powstałej po śmierci Jezusa zapoczątkowanej przez uczniów Jezusa) do potrzeb i zwyczajów ludów semickich, przy czym Żydzi, ci rodowici, a nie nawróceni też są ludem semickim. Jest po prostu rodzajem prawa usankcjonowanego religią. Tę samą rolę, którą w islamie spełnił Mahomet w dzisiejszym chrześcijaństwie spełnił św. Paweł." -------- To jest właściwa naukowa interpretacja naszej religii! A może to dowcip?;)))
 • @moher 07:57:24Zawisza uważa że, Cytuję:
  "-skoro Jezus mówił o swoim bogu i chrześcijanom i machometanom, to czy mówił o różnych Bogach? Koran jest dostosowaniem judeo chrześcijaństwa (religii powstałej po śmierci Jezusa zapoczątkowanej przez uczniów Jezusa) do potrzeb i zwyczajów ludów semickich, przy czym Żydzi, ci rodowici, a nie nawróceni też są ludem semickim. Jest po prostu rodzajem prawa usankcjonowanego religią. Tę samą rolę, którą w islamie spełnił Mahomet w dzisiejszym chrześcijaństwie spełnił św. Paweł." -------- (To jest właściwa naukowa interpretacja naszej religii! A może to tylko dowcip?;)))
 • Czy to nie jest piękne, że; - "skoro Jezus mówił o swoim bogu i chrześcijanom i machometanom",
  A nie mówił o różnych Bogach, a tę samą rolę, którą w islamie spełnił Mahomet w dzisiejszym chrześcijaństwie spełnił św. Paweł. Czyż nie jest to wspaniałe odkrycie? Wystarczy ludzi do tej idei przekonać, ludziom nieposłusznym "odebrać religię", jak przestępcy nóż i już nie będzie więcej wojen i waśni na tym na nowo pięknie urządzonym świecie, zapanuje NWO , Zapanuje jedna, zmiksowana religia i będziemy rządzeni długo, a raczej na zawsze (Chyba do końca czasów, przyp. aut. ) i szczęśliwie.
 • @moher 08:40:31
  Oj, Moherze, Moherze.
  Zawisza niebieski jest znacznie mniej radykalny ode mnie.
  Na wspomnianym spotkaniu stwierdziłem, że żadna religia nie jest kreatorem wartości. Religie są potrzebne do kultywowania wartości.
  Także objawione. Objawienie, które ma być rzekomo Prawem - to fałsz. Objawienie może jedynie wspomagać proces kształtowania rozumienia Prawdy na bazie której tworzone jest Prawo.
  Jeśli to się odrzuci to popada się w politeizm, a przynajmniej dualizm. Mało - przeczy się wszechmocy Stwórcy.
  Obrona katolicyzmu w takim ujęciu - to lepiej już być ateistą.

  PS. Wczoraj napisałem tekst o bazie ideowej Słowiańskiej Akademii Cywilizacyjnej. Tam jest szerzej na ten temat, a i tak bardzo wąsko - trzeba to będzie znacznie rozszerzyć na cykl wykładów.
  Na razie to tylko 5 stron - pewnie podzielę na 2, lub 3 notki. Muszę to jeszcze sczytać i poprawić. Może uzupełnić.
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:17:46.Zgoda,
  "Jam jest Prawdą..." itd. Powiedział Pan Jezus. A więc wszystko od niego pochodzi, bo On jest Bogiem w Trójcy, jak Ojciec i Duch Święty. Jeśli chodzi o religie objawione... To ile ich jest? Bo według mnie, jako wyznawcy Boga jedynego i Pana naszego Jezusa Chrystusa, tylko jedna wiara może być objawiona, czyli jest Prawdziwa ?
 • @moher 09:32:23
  Objawione są jeszcze judaizm, mahometanizm, wcześniej - zoroastryzm. I jeszcze kilka innych (mormoni też)
  Poza wiarą, że "moje jest mojsze" nie ma żadnych innych przesłanek, że jest ta jedyna , najprawdziwsza.
 • @moher 10:38:33
  Skoro zasadą jest, ze "moje jest mojsze" - to o czym dyskutować?
  Jedynie należy przedstawiać swoje zdanie i je realizować.
  A jak ktoś się nie zgadza - to go laską pasterską (albo inną lagą) przez łeb, aby wiedział gdzie racja.

  PS. Tyle, że to akurat nie ma nic wspólnego z Chrystusem, który mówił, aby nauczać a nie pouczać. I w tym się różnimy.
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:41:35. Ciekawe to teorie i obecnie bardzo w modzie
  Ale ja jestem zacofany, więc bardzo mi przykro, ale pozostaję przy nauce Pana Jezusa, bo jemu wierzę . "Jam Jest drogą i życiem". Kto we mnie wierzy ma życie wieczne" I mówił, że innej drogi nie ma. A poza tym Powiedział; " Kto nie pozostaje we Mnie, zostanie odrzucony jak latorośl i uschnie. Pozbierają ją, wrzucają bo ognia i płonie" (Ewangelia wg, św. Jana 15/6. Więc trudno, taki jestem już w "mojszym" zatwardziały, że wolę nie eksperymentować i nie przyjmuję za objawienie pustynnych wizji Mahometa , choć wiem, że został oświecony śłoncem Arabii (nadmierna ekspozycja głowy na jego działanie nie jest zdrowa, dlatego chyba oparł życie Mahometan na księżycu, i wcale mu się nie dziwię, nie ma to jak wysnuwać odpowiednie wnioski z życiowych doświadczeń. Na Aiszę mu się gapili? zasłonić twarz kazał.Mądry chłop był. Co do mormonów i problemów z chucią ich założyciela niejakiego Józka Kowala z nowojorskiej wioski nie będę pisał, bo chyba Pan słyszał. Chyba postąpił mądrzej od założyciela Anglikanizmu,( trzymając z sentymentu stare i nowe modele i ogłaszając, że Bóg nakazał poligamię i im więcej dzieci, tym bardziej Bogu równy i Bogiem sam się stający, amerykanie mieli ochotę za to go odstrzelić, ale też im uciekł na pustynię nad wielką słoną wodą. ), niejakiego Henrego, który wymieniał żony,jak król Saud Rolls-Royce. na ciągle nowsze modele. Co do zoroastry, to nie chcę być drugim Nitchem. Sikhizm? Niewygodnie w turbanie i ludzię warczą. Hindu? Jeszcze mógłbym zostać psem u mahometanina, a jak wiadomo, pies ugryzł Mahometa z podpuszczenia szatana . A co by to było gdybym przypadkiem zasłużył na wcielenie w niekoszerną świnię! ... Nie, ja już wolę być zacofany i pozostać przy Nauczycielu. . A jest nim Syn Boży Pan Jezus, Który,jak mówił, z Ojcem stanowi jedno. Pozdrawiam i życzę udanego wypieku smacznego chleba bez zakalca! SZCZĘŚĆ BOŻE!
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:48:14.
  Przykro mi, ale nie umiem skorzystać z tej rady. Nigdy nikogo nie uderzyłem, a tym bardziej jakąś " lagą". Najwyżej się broniłem. życzę Panu Błogosławieństwa Bożego i sukcesów w dochodzeniu do Prawdy. SZCZĘŚĆ BOŻE!
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:48:14PS. Tyle, że to akurat nie ma nic wspólnego z Chrystusem, który mówił, aby nauczać a nie pouczać. I
  - Toż przecież nie pouczam, tylko przyznaję, że w zatwardziałości mojej pozostać wolę przy owym "mojszym". Jeśli to Panu przeszkadza, to bardzo mi przykro.
 • @moher 11:17:34 A myślę, że ludzię mogą się pięknie
  różnić, a jednocześnie żyć w harmonii, a nawet współpracować. Nikt nie jest sam w sobie z urodzenia idealnym, wszystkowiedzącym geniuszem. Wszyscy uczymy się ze wspólnego skarbca wiedzy i mądrosci całej ludzkości. Zwracać uwagę na błędy bratu Pan Jezus nakazywał nie 7 ,nie 77 , a nieskończoną ilość j razy. W dyskusji powstają piękne pomysły. Na przykład Zawisza napisał piękny artykuł o naszych osiągnięciach jako Rzeczypospolitej. Chwała mu za to. A to,że się czepia Kościoła i oskarza o czyny niepopełnione, a sugerowane przez naszych wrogów ? No to mu zwracam uwagę by się zastano wił co czyni. I to by było tak w skrócie. -http://zawisza.neon24.pl/post/112663,europo-nie-wam-uczyc-ojcow-dzieci-robic
 • @moher 11:44:24
  "A to,że się czepia Kościoła i oskarza o czyny niepopełnione,"

  A co z tymi popełnionymi?

  PS. Hipokryzją jest takie "wybaczanie" 77 razy, gdy nawet nie wyjaśnia się powodów powstania winy. Bo właśnie najpierw należy wykazać wielkość idei i przekonać do niej, a dopiero po tym można mówić o błędach i winach. Jeśli zaś nie wyjaśnia się, a ucieka od odpowiedzi i tylko "wybacza" - to czym jest takie wybaczanie?
  Właśnie hipokryzją.
 • @Krzysztof J. Wojtas 11:58:12.
  "Kto bezgrzeszny, niech pierwszy kamieniem rzuci". Zawisza za bardzo się rozpędził. W Kościele czepia się źdzbła, a u innych belki nie zauważa. I jeszcze głosi, że jest Katolikiem. A mówią że nie zanieczyszcza się własnego gniazda. To jest dopiero hipokryzja! O muslimach mówi bzdury. "Pokojowa Religia" ! Jeszcze się chwali, że czytał Koran. Widocznie niedokładnie. (Ja też go mam i czytałem, nie będę tu pisał o odczuciach, bo publicznie to niezdrowo może się skończyć. Pluć bezkarnie to można, ale na Katolika. (niepokojowo)).Co do wybaczania; - To najpierw miałem na myśli zwrócenie uwagi, upomnienie o poprawę, dopiero wtedy można mówić to łączyć z wybaczaniem.
 • Mr.Moher 11:44:24
  .
  --- A myślę, że ludzię mogą się pięknie
  różnić, a jednocześnie żyć w harmonii, a nawet współpracować - Moher .
  ---Moze kontrabas albo fortepian , zawsze beda mieli wiecej miejsca , a organy moher , nie myslales o organach ???? - zapytal Stirlitz .
 • @Max von Stirlitz 12:28:26 Oj, Stirlitz
  Czy wy Niemcy zawsze musicie marzyć o powiększaniu lebensraum? I to tak od razu z grubej rury? To już organki, które wam pozostały po ostatniej próbie marszu was nie zadowalają?:)))
 • @moher 11:44:24
  ludzie nie tylko mogą ale są piękni , póki co , bo jako byt przejściowy zaczęliśmy od bezkręgowców , poprzez gady aż do naczelnych , jak dobrze pójdzie , to być może przetrwa jedynie myśl po człowieku w maszynach , które sam kiedyś zbuduje
 • @Max von Stirlitz 12:28:26Wiedz,
  że po kolejnej waszej próbie Polska będzie od Hamburga do Odessy.
 • @
  PAN BÓG BIBLII, NIE MA NIC WSPÓLNEGO Z BOGIEM KORANU!

  Mottem mojego komentarza, będą Słowa Samego Mistrza z Nazaretu, zapisane w Ewangelii według Jana:

  „Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne”. (3:16)

  W powyższym cytacie mowa jest o Dwóch Osobach. Jedną z Nich Jest Wiekuisty Bóg Ojciec, a Drugą, Syn Boży.

  Koran, na podstawie którego budują swą wiarę muzułmanie, nie tylko, że powyższego zdania nie popiera, to wręcz nie toleruje i nie uznaje.

  Allah, bóg muzułmanów, według sur zapisanych w Koranie, jest „samoistny” i nie posiada syna. Według Koranu, Pan Jezus Chrystus, nie Umarł na Krzyżu za rodzaj ludzki i nie zmartwychwstał. Tym samym, podważona została Moc Jego Odkupieńczej Śmierci!

  Tak pojęta „wiara”, jest daleka od zapisków znalezionych w Nowym i Starym Przymierzu, a i moje serce będąc przepełnione miłością do Syna Bożego, nie pozwala mi robić znaku równości między Allahem Koranu, a Bogiem Biblii.

  W tym miejscu, myślę, pora wielka, by nie tylko słowa zapisane w Ewangelii stanowiły podstawę tematu, a cytaty z księgi, która podobno mówi o tym samym Bogu, co Mój Bóg Ojciec, Którego Poznałem Dzięki Łasce Jego Syna.
  KORAN:
  5:75 „Mesjasz, syn Marii, jest TYLKO POSŁAŃCEM, TAK JAK JUŻ PRZED NIM BYLI POSŁAŃCY; a jego Matka była kobietą świętą. Oni oboje przyjmowali pożywienie. Popatrz, jak wyjaśniamy im znaki! Popatrz, jak oni potem się odwracają!”.

  http://www.poznajkoran.pl/koran/5

  4:171 „(…) Bóg- Allah - to tylko jeden Bóg! On jest nazbyt wyniosły, BY MIEĆ SYNA!(…)”.

  http://www.poznajkoran.pl/koran/4

  19:34-35 „To jest Jezus, syn Marii, słowo Prawdy, w którą powątpiewają. Nie jest odpowiednie dla Boga, ABY PRZYBRAŁ SOBIE SYNA. Niech Mu będzie chwała! Kiedy On postanowi jakąś rzecz, to tylko mówi: "Bądź!", i ona jest”.

  http://www.poznajkoran.pl/koran/19

  4:157, 158 „powiedzieli: "zabiliśmy Mesjasza, Jezusa, syna Marii, posłańca Boga" - podczas gdy oni ani Go nie zabili, ANI GO NIE UKRZYŻOWALI, TYLKO IM SIĘ TAK ZDAWAŁO; i, zaprawdę, ci, którzy się różnią w tej sprawie, są z pewnością w zwątpieniu; oni nie mają o tym żadnej wiedzy, idą tylko za przypuszczeniem; ONI GO NIE ZABILI z pewnością. Przeciwnie! Wyniósł Go Bóg do Siebie! Bóg jest potężny, mądry!”.

  http://www.poznajkoran.pl/koran/4

  Nie! Nie i jeszcze raz: NIE!

  Allah nie ma nic wspólnego z Moim Panem Bogiem, Tatą Pana Jezusa.
  Nie boję się o tym mówić. Nie boję się o tym krzyczeć. Pan Jezus Przyniósł na ziemię miecz. Miecz, który tnie i rozrywa, miecz, który nie uderza w próżnię, lecz dosięga celu. Jednocześnie ów miecz, czyni rozdwojenia w małżeństwie, w bliższej i dalszej rodzinie, w szkole, czy w pracy.

  Jeżeli chcemy podobać się Panu i Bogu, Jezusowi Chrystusowi, to nie obrażajmy Boga Ojca.

  Zakończę słowami: Pan Bóg Biblii, nie ma nic wspólnego z bogiem Koranu, a ze Śmierci Zbawiciela na Krzyżu, Koran robi sobie po prostu kpiny!

  P. S.

  Ze swej strony życzę każdemu człowiekowi, również więc muzułmaninowi, by uwierzył całym swoim sercem w Zbawczą Śmierć Pana Jezusa, Boga i Zbawiciela.
  Życzę, by dostrzegł w posłannictwie, Śmierci i Jego Zmartwychwstaniu , Możną Dłoń Boga Ojca.

  Pozdrawiam!

  http://m.neon24.pl/4a6592e41a4e561c920a66582473fd19,0,0.jpg
 • Herrn Puuuq 12:47:09 . CCTV Cytrynöwka z Tarczyna 42%
  .
  ---Puuuk puuk puk w pusta jak kontrabas , skoro jestesmy juz przy organkach , czache .
  ---Echo ! , echoo !! , echooo !!! - odpowiedzialo milczac Echo .
 • @puuuq 12:47:09 -Kto zaczął to zaczął.
  Mnie do swojej bezkręgowej kompanii nie zaliczaj. Ja kręgosłup mam. :)))
 • Mr .Moher 12:44:50 . CCTV Warszawa
  .
  --Tym razem majac Polaköw w szeregach wreszcie wygramy te wojne ! -
  i Stirlitz puscil do mohera oczko , prawe .
  .
  https://www.youtube.com/watch?v=1uuAjwvtxEM
 • @57KerenOr 13:03:33 Masz Rację.
  Islam został stworzony w celu zniszczenia Chrześcijaństwa. Zniszczył je od Indii po Bałkany i Hiszpanię. Resztki chrześcijaństwa z trudem się obroniły.
 • @Max von Stirlitz 13:05:10
  wykazujesz talenty literackie na miarę braci Grimm
 • @moher 13:13:12
  co w takim razie począć z misjami archanioła Gabriela ?Czy to nie On doradzał Abrahamowi , Marii i Mahometowi ?
 • mr.puuuq 13:17:03. cctv . zacier na czarnych myszach 40%
  .
  bez urazy
  nic osobistego
  jak chcesz wierzyc , ze karolek darwin sie nie mylil , okey masz prawo
  ale po co z tym od razu publicznie wyjezdzac obnazajac sie bolesnie .
  sam pewnie domyslasz sie , ze cos nie tegez gites czy majonez ale ,ciemne angielskie , z uplywem zycia mijajacego szybciej od predkosci swiatla czlowiek zastanawia sie co bedzie dalej jak umrze , myle sie bo nie wiem ?
  sorry za jazde po bandzie , to nie jest tak jak myslisz
  - jest gorzej .
 • P.s.
  .
  dla Ciebie :
  https://www.youtube.com/watch?v=S_TTuJuOQLY
 • @Max von Stirlitz 13:09:00 Sure!
  We will win! Having rifle, pony and you! I wish I was an apple Hanging from a tree! iMy frst, unforgettable western, the Americans managed put into Movietheaters in Poland! Thank you Max! Of course we will win! We are so brave, more than this River!:))))
 • @puuuq 13:17:03 Co tam bracia Grimmm,
  Oni nie mieli pojęcia o virtual reality.
 • @puuuq 13:25:14 Dać Gabrielowi
  Nagrodę nobla! Bo z tego wynika że więcej się biedak napracował niż John Kerry w misjach pokojowych!
 • Widzę, że tu chcesz postawić mnie przed sąd.
  Cały problem z wieloma katolikami leży w tym, że oni nigdy nie próbowali się zagłębić w historię swojej religii, nie patrząc wiarą a patrząc po prostu okiem historyka, co się stało, jakie procesy zachodziły. Tak jak patrzymy na historię jakiegokolwiek okresu, np historię Rzymu. Wszystko co nie jest zgodne z dotychczasową wiedzą jest walką z Kościołem. Jezus urodził się w stajence i tak ma być, bo to prawda objawiona a nie bajka stworzona przez Franciszkanów dla przyciągnięcia ludzi do kościoła.

  Wiele tematów poruszyliście, ale spróbuję wyjaśnić jeden. Sprawę Boga chrześcijan i muzułmanów. Oczywiście w ogromnym uproszczeniu.
  Po wniebowstąpieniu Jezusa uczniowie jego ale także Jakub brat Jezusa tworzą Kościół, na razie ma to postać jednej z wielu sekt będących istniejących wtedy w Izraelu. Tam nawracają tylko i wyłącznie Żydów. Wymagają od nich spełniania wszystkich obowiązków wyznawcy judaizmu. M.in. obrzezania. Nauka ta rozprzestrzenia się poza Jerozolimę. Wtedy powstaje problem nie żydów. Oni chcą wierzyć w naukę Jezusa ale nie chcą wypełnić wszystkich obowiązków, nie chcą dać się obrzezać. Problem ten jest rozpatrywany ok. roku 50 w Jerozolimie, co dziś nazywamy synodem Jerozolimskim. Wzbudza ogromne spory. Za odejściem od obrzezania jest Piotr, Jakub i większość uczniów jest przeciw. Do pewnego kompromisu dochodzi jak zdaje się za sprawą Jakuba, ustalono, że chrześcijan, nie żydów dotyczą te same obowiązki, co cudzoziemców zamieszkujących Izrael, więc zrezygnowano z koszerności potraw, z obrzezania. Paweł zakłada odłam chrześcijaństwa niosący naukę Jezusa wśród nie żydów, co określa się poganami. W nauce ten nurt nosi nazwę poganochrześcijan, i w odróżnieniu żydów nazywa się judeochrześcijanami. Nowy Testament powstaje główne w nurcie poganochrześcijańskim św. Pawła. Jak byście przeczytali jego listy, to Piotr lawiruje między jednymi i drugimi. Paweł nawet krytykuje go za to lawirowanie. Ale nurt Pawła jest bardzo kontrowersyjny, większość uczniów Jezusa go nie akceptuje. Popatrzcie ilu uczniów włączyło się w ten nurt, ilu działa aktywnie?
  Judeochrześcijaństwa traci swój priorytet po powstaniach żydowskich, ale nadal istnieje. Właśnie ten nurt ebionitów, który nie uznaje że Jezus był synem Boga a normalnym człowiekiem, który na skutek tych cnót staje się synem Boga, co jest zgodne ze starożytnym widzeniem tego terminu, Syn Boga to człowiek religijny nauczający, dzisiejszy doktór teologii. Ten nurt spotyka Mahomet, ich nazywa w Koranie sprawiedliwymi chrześcianami, czy coś podobnego. Na tym widzeniu oparł Koran, który jest modyfikacją tego nurtu do potrzeb Arabów. I tak należy widzieć Koran i to tłumaczy wasze wątpliwości, że Jezus nie jest rodzonym synem Boga a tylko prorokiem. Tak to widzieli Judeochrześcijanie i tak to widzą mahometanie, ostatnim prorokiem przed Mahometem a później nie masz proroka po Mahomecie.
  To wszystko jest opisane w historii wiele z tego opisane w Nowym Testamencie, tylko trzeba czytać.

  Zdaje się, że przepis iż czytanie Biblii czyni z człowieka wyrzutka Kościoła, już nie istnieje. Poczytajcie coś o historii chrześcijaństwa a nie dyskutujcie jak uczeń podstawówki o całkach, bo na razie to co robicie to tak wygląda.
 • @Zawisza Niebieski 21:46:48
  Jezus nie jest żadnym prorokiem, ale Synem Bożym.
  Nieważne, co myślą mahometanie.

  //Jeżeli nie dokonuję dzieł mojego Ojca, to Mi nie wierzcie! Jeżeli jednak dokonuję, to choćbyście Mnie nie wierzyli, wierzcie moim dziełom, abyście poznali i wiedzieli, że Ojciec jest we Mnie, a Ja w Ojcu.” (J 10,37n)//


  //Właśnie ten nurt ebionitów, który nie uznaje że Jezus był synem Boga a normalnym człowiekiem, który na skutek tych cnót staje się synem Boga, co jest zgodne ze starożytnym widzeniem tego terminu, Syn Boga to człowiek religijny nauczający, dzisiejszy doktór teologii.//

  Taaa no jasne...
 • @Zawisza Niebieski 21:46:48
  I jeszcze Zawiszo...

  //Zdaje się, że przepis iż czytanie Biblii czyni z człowieka wyrzutka Kościoła, już nie istnieje.//
  Czytanie.... nie... ale podpieranie się wybiórczo historią, powoływanie na stanowisko mahometan, przypomina postawę prof.T.Węcławskiego.
  Nie wierząc w boskość Chrystusa, uważając go za "dokotora teologii" jesteś jeszcze w ogóle Chrześcijaninem??

  //Dziś w wielu krajach, także w naszym, ataki na wiarę chrześcijan w bóstwo Jezusa płyną nie tyle z nurtów starożytnego arianizmu, ile odrastają ze, zdawałoby się, wykarczowanych korzeni śmiercionośnych moralnie i kulturowo drzew marksistowskiego ateizmu, podlewanego popłuczynami różnorakich pseudoracjonalizmów. Z tego nurtu wywodzi się lub do niego dołączył prof. Tomasz Węcławski.
  Dla wielu ludzi ogłoszona przez niego deklaracja apostazji jest szokiem. Tym bardziej że oświadczył on, iż jej powodem jest dojście do przekonania, że Jezus nie jest Bogiem. Wprawdzie ciągle zdarzają się przypadki porzucania przez kapłanów ich kapłańskich funkcji, większość z nich pozostaje jednak nadal w Kościele, a przynajmniej uważa się za chrześcijan. Przypadki apostazji zdarzają się niezmiernie rzadko. Nadto zaprzeczenie boskości Chrystusa przez kogoś, kto był uważany za chrześcijańskiego teologa, jest niezrozumiałe. Rodzi się bowiem pytanie: Jakiej jakości było całe jego teologiczne zamyślenie się nad wydarzeniem Jezusa, skoro doszedł do podzielenia tez głoszonych przez XIX-wiecznych racjonalistów? Nie raczył przy tej okazji nawet zauważyć - jak przystało na uczonego XXI wieku - że Jezus zapoczątkował nowe, odmienne od dotychczasowego, rewolucyjne spojrzenie na Boską Rzeczywistość, z którym nie mogą konkurować idee prezentowane przez inne religie i które nie zostało dotąd zastąpione przez wznioślejszą wizję tej Rzeczywistości. Przyznał tylko, że Jezus był wyjątkowym człowiekiem, cennym reformatorem religijnym i społecznym, którego orędzie miało głęboką egzystencjalną wartość. Taki tytuł do chwały przyznają Jezusowi, jak wyżej to zauważyliśmy, także wyznawcy islamu i judaizmu, a nawet wielu niewierzących.
  Jeżeli prof. Węcławski sądzi, że sam sterował własnymi wyborami, własnym rozwojem intelektualnym, niech zauważy, że poparcie i środki finansowe, jakie są mu udzielane, pochodzą ze środowisk wrogich nie tylko katolicyzmowi, lecz chrześcijaństwu. Jeżeli tego nie dostrzega, świadczy to o jego inteligencji.
  Prof. Tomasz Węcławski, wyjaśniając powody swojej apostazji, zaprasza przy tej okazji do dyskusji nad sprawami wiary i problemami Kościoła na swoim portalu internetowym. Niech jednak zauważy, że od chwili jego apostazji to zaproszenie jawi się nam, wyznawcom Jezusa, Boga Człowieka, jako zaproszenie przez kogoś, kto kwestionuje najistotniejsze podstawy naszej wiary.//

  http://www.niedziela.pl/artykul/84647/nd/Apostazja-i-wiara-w-bostwo-Jezusa
 • @Astra 01:50:35 Brawo Astra!
  Jesteś patriotką i katolikiem. To najcenniejsze bo prawdziwe cechy polskiej cywilizacji.- Kto ty jesteś?
  - Polak mały.

  - Jaki znak twój?
  - Orzeł biały.

  - Gdzie ty mieszkasz?
  - Między swemi.

  - W jakim kraju?
  W polskiej ziemi.

  - Czym ta ziemia?
  - Mą ojczyzną.

  - Czym zdobyta?
  - Krwią i blizną.

  - Czy ją kochasz?
  - Kocham szczerze.

  - A w co wierzysz?
  - W Polskę wierzę.

  - Czym ty dla niej?
  - Wdzięczne dziecię

  - Coś jej winien?
  - Oddać życie."
 • @Astra 01:50:35 - Czyż to nie piękne teksty?
  .
 • @Astra 01:50:35-W Polskich domach na takich tekstach nas wychowano.
  MY CHCEMY BOGA..."

  1. My chcemy Boga! Panno święta,
  O, usłysz naszych wołań głos!
  Miłości Bożej dźwigać pęta -
  To nasza chluba, to nasz los!

  Ref.: Błogosław, słodka Pani!
  Błogosław wszelki stan!
  My chcemy Boga, my - poddani!
  On - naszym Królem,
  On - nasz Pan! /2x

  2. My chcemy Boga w rodzin kole:
  W troskach rodziców, w dziatek snach!
  My chcemy Boga w książce, w szkole,
  W godzinach wytchnień, w pracy dniach!

  Ref.: Błogosław...

  3. My chcemy Boga w naszym kraju:
  Wśród starodawnych polskich strzech!
  W polskim języku i zwyczaju
  Niech Boga wielbi Chrobry, Lech!

  Ref.: Błogosław...

  4. My chcemy Boga w każdej chwili!
  I dziś, i jutro, w szczęściu, łzach:
  Czy nam się pociech niebo schyli,
  Czy w gruzach legnie szczęścia gmach!

  Ref.: Błogosław...

  5. My chcemy Boga! Jego prawo
  Niech będzie naszych czynów tchem,
  Byśmy umieli chętnie, żwawo
  obierać dobro, gardząc złem!

  Ref.: Błogosław...
  ...
 • Astra 01:50:35
  Podnieś rękę, boże Dziecię
  Błogosław ojczyznę miłą
  W dobrych radach, w dobrym bycie
  Wspieraj jej siłę Swą siłą
  Dom nasz i majętność całą
  I wszystkie wioski z miastami
  A Słowo Ciałem się stało
  I mieszkało między nami
 • Astra 01:50:35 - Czyż to nie piękne teksty?
  .
 • .
  I to Polska właśnie. Kto tego nie ma w sercu, ten ubogi, bo nas nie rozumie. Szczęść Boże!
 • mr.moher 02:50:31
  .
  Bög zaplac dobry czlowieku !
  Przyjmuje tylko gotöwke .
 • Astra 01:50:35
  .
  Widzisz Astrus jak to sie pozmienialo , kiedys to przeciez nie do pomyslenia .
  Nawet dowcip z broda :
  --- Co to jest - dwie deski i trzy gwozdzie ? * stracil na sile wymowy .
  .
  * --- w czasach komuny jak nie bylo NIC w sklepach poza hakami i pustymi pölkami krazyly wsröd Polaköw rözne kawaly , dowcipy . Jednym z nich byl kawal opowiadany w kolejce przed sklepem meblowym .
  Odpowiedz na pytanie :
  ---- Zestaw wypoczynkowy Chrystusa .
 • @Astra 01:50:35
  Astra, jako katolik na pewno się z tobą zgodzę, Jezus był Synem Boga, nie prorokiem itd. Ale takim jestem w kościele, w życiu jestem chrześcijaninem, czyli starającym się wypełniać zasady chrześcijaństwa, między innymi zasady tolerancji, zasady nauczania poprzez przekonywanie nie narzucania siłą i te zasady są wspólne zarówno dla całego chrześcijaństwa, ale również dla islamy (odrzucając wypaczenia).

  Poznałaś mnie, nie widziałaś we mnie agresji przeciw jakimkolwiek poglądom, jeśli się z nimi nie zgadzam to podaję argumenty a nie działam siłowo, co moje to najważniejsze.
  Pisząc na forach staram się być religioznawcą, historykiem religii, na ile moja wiedza i źródła do których dotarłem pozwalają, nie apostołem jakiejkolwiek religii. Każda religia jest dla mnie równa, porównuję je, porównuję widzenie ludzi je wyznających i szukam źródeł podobieństw jak i różnic. Nie prowadzę misji religijnych, apostolskich, nie chcę nikogo przekonywać, by zmienił swoją religię, ani religii drugiego nie przyjmę. Dlatego potrafię rozmawiać z każdym, bez względu na jego wiarę (to jest chrześcijaństwo, w odróżnieniu od katolicyzmu, prawosławia, islamu...) szukam to co łączy, nie dzieli, podczas gdy religie, by się wyróżniać muszą szukać tego co dzieli. Daje mi to bezpieczeństwo przed próbami przekonania mnie na inną wiarę. Nie będę nikogo przekonywał, że Jezus koniecznie musiał być synem Boga a nie prorokiem. Dla mnie był wielkim człowiekiem, którego nauki są tak różniące od filozofii ówczesnego świata, że nieistotne jest jedno czy drugie. Zwróć uwagę tylko na jedno, dla jednego z pierwszych przywódców Judeochrześcijaństwa a więc tych do których należeli wszyscy uczniowie Jezusa, do kościoła tworzonego przez Pawła już nie, więcej uczniów go odrzucało niż akceptowało, tych, co mówili że był człowiekiem cnotliwym i dlatego stał się synem Boga. należał Brat Jezusa. To w Mitologii bogowie schodzili na ziemię płodząc dzieci z ziemiankami. Ale to tylko wstawka właśnie historyka religii.

  Przedchrześcijańska wiara ojców jest mi bliska, bo jestem najpierw Polakiem, później chrześcijaninem z rodziny katolickiej. Lubię dowiadywać się czegoś nowego o tej wierze, czytać nowe prace naukowe, ale do miana Żercy nie pretenduję, jeśli pójdę na mszę (bo nigdy nie byłem) to po to by zobaczyć jak ludzie sobie wyobrażają a nie po to, by zmieniać wiarę. Nie idę w apostazję, nie będę przybijał kartki na drzwiach Kościoła. Bo dla mnie wiara bierze się z nauki Jezusa a ta jest niezmienna, a badam, szukam i opisuję historię Kościoła.
 • @Zawisza Niebieski 09:59:46
  Poznałam Cię i jesteś przemiłym człowiekiem :)

  Bardzo rzadko wypowiadam się w sprawach religijnych, dogmatów.... od tego ą moim zdaniem teologowie i to najlepiej duchowni.
  Ale jest mi bardzo przykro czytać, że w czasach kiedy Chrześcijanie są prześladowani i mordowani na skalę wprost niespotykaną, przez różnych wojowników niemal wszystkich obecnych religii, stają się również obiektem nieustającej krytyki i poddawania w wątpliwość boskości Chrystusa.

  // Jedyną rozsądną postawą człowieka w obliczu śmierci jest więc przylgnięcie do osoby Chrystusa. Może to się dokonać tylko w "ciemnościach wiary", o których pisze św. Jan od Krzyża. Nie ma tu pewności empirycznej, trzeba po prostu podjąć osobistą decyzję poznania i przyjęcia radosnej nowiny o zbawieniu, którą przekazali nam apostołowie. To właśnie dla mnie i dla mojego zbawienia, Bóg stał się prawdziwym człowiekiem w konkretnym miejscu i czasie. Wziął na siebie grzechy moje i wszystkich ludzi, został skazany na śmierć krzyżową w Jerozolimie przez prokuratora Palestyny, Poncjusza Piłata. Po śmierci na krzyżu został pochowany w grobie. Trzeciego dnia zmartwychwstał, jak sam zapowiedział i ukazał się wielokrotnie apostołom i swoim uczniom. W swojej śmierci i zmartwychwstaniu odniósł ostateczne zwycięstwo nad grzechem i śmiercią i zaprasza mnie i każdego człowieka, abyśmy uczestniczyli w Jego zwycięstwie. Jezus mówi: Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie. Każdy, kto żyje i wierzy we Mnie, nie umrze na wieki (J 11, 25-26). Aby wydostać się z beznadziejnej i bezsensownej niewoli grzechu i śmierci trzeba oprzeć się na nadziei wbrew nadziei, że Bóg do końca mnie umiłował (por. J 13, 1). Stając się prawdziwym człowiekiem, zjednoczył się i pozostaje ze mną przez wszystkie dni, aż do skończenia świata (por. Mt 28, 20) w tajemnicy Eucharystii, aby dawać mi udział w swoim zmartwychwstałym życiu. Wielu słuchaczy gorszyło się słuchając tego, co Jezus mówił na temat Eucharystii: Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba. Jeśli kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki. Chlebem, który Ja dam, jest moje ciało za życie świata... Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli nie będziecie spożywali Ciała Syna Człowieczego i nie będziecie pili Krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie. Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym. Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew mój a jest prawdziwym napojem (J 6, 51. 53-55).//
  http://adonai.pl/wiecznosc/?id=6

  Tych słów Chrystusa należy trzymać się bezwzględnie.
  Pomimo wszystkich ludzkich ułomności, wierzę, że zostanę zbawiona, bo
  w i e r z ę.

  Pozdrawiam
 • @Max von Stirlitz 05:17:04
  Nic się nie pozmieniało Maxie... chamskie dowcipy są często powtarzane, jest już pełno i tych bez brody.
  Jakoś dziwnie dotyczą jedynie Chrystusa, bo te na temat Mahometa są śmiertelnie groźne...
 • @Zawisza Niebieski 09:59:46" Myśli wybrane" Katolika- historyka
  Astra, jako katolik na pewno się z tobą zgodzę, Jezus był Synem Boga, Ale takim jestem w kościele,w życiu jestem chrześcijaninem, Każda religia jest dla mnie równa, jestem najpierw Polakiem, później chrześcijaninem z rodziny katolickiej. jeśli pójdę na mszę (bo nigdy nie byłem) to po to by zobaczyć jak ludzie sobie wyobrażają Nie będę nikogo przekonywał, że Jezus koniecznie musiał być synem Boga a nie prorokiem. To w Mitologii bogowie schodzili na ziemię płodząc dzieci z ziemiankami. Ale to tylko wstawka właśnie historyka religii.
 • @Zawisza Niebieski 09:59:46 A ta myśl jest najfajniejsza.. Nawet brat Jezusa tak uważał
  Nie będę nikogo przekonywał, że Jezus koniecznie musiał być synem Boga a nie prorokiem. Dla mnie był wielkim człowiekiem, którego nauki są tak różniące od filozofii ówczesnego świata, że nieistotne jest jedno czy drugie. Zwróć uwagę tylko na jedno, dla jednego z pierwszych przywódców Judeochrześcijaństwa a więc tych do których należeli wszyscy uczniowie Jezusa, do kościoła tworzonego przez Pawła już nie, więcej uczniów go odrzucało niż akceptowało, tych, co mówili że był człowiekiem cnotliwym i dlatego stał się synem Boga. należał Brat Jezusa. To w Mitologii bogowie schodzili na ziemię płodząc dzieci z ziemiankami. Ale to tylko wstawka właśnie historyka religii.
 • @moher 14:35:35.Ochrzcilimnie rodzice, no to jestem katolikiem!
  jeśli pójdę na mszę (bo nigdy nie byłem) to po to by zobaczyć jak ludzie sobie wyobrażają ...
 • @moher 14:43:12No to ciekawe
  Czy Pan zawisza pójdzie w końcu na mszę. A powinien, choćby z obowiązku historyka piszącego na temat tych okrutnych katolików, by zobaczyć z pierwszej ręki co tam katolicy wyprawiają.
 • @Astra 10:53:56Poznałam Cię i jesteś przemiłym człowiekiem :)
  Astruś, Czy ten "przemiły człowiek", który podaje się za katolika i historyka, a zaciekle oczerniający nasz kościół, szukający w żródłach historycznych opinii wrogów naszego Kościoła, by potem je rozpowszechniać jako "prawdę historyczną" ma tylko takie zboczenie intelektualne, czy też wpisuje się w jakiś szerszy plan zniszczenia? Oto jest pytanie.
 • @moher 15:04:14
  Widzisz moherku, tak jak wspomniałam nie potrafię wypowiadać się na temat wiary, ona po prostu jest we mnie.
  Zawisza jest fajnym gościem, ale nie zgadzam się z nim.
  Wychodzi na to, że on nadal poszukuje, a Ty i ja już nie musimy...

  Zadedykować mu można jedynie słowa papież Benedykta XVi:

  //Wiara jest uwierzeniem w tę miłość Boga, która nie słabnie w obliczu niegodziwości człowieka, w obliczu zła i śmierci, ale jest zdolna do przekształcania wszelkiej formy zniewolenia, dając możliwość zbawienia.

  Tak więc wierzyć to spotkać owo „Ty”, Boga, wspierającego mnie i obdarzającego obietnicą niezniszczalnej miłości, która nie tylko dąży do wieczności, ale ją daje; jest zawierzeniem Bogu w postawie dziecka, które dobrze wie, że wszystkie jego trudności, wszystkie jego problemy znajdują rozwiązanie w matczynym „Ty”.

  Ta możliwość zbawienia przez wiarę jest darem, który Bóg daje wszystkim ludziom. Myślę, że w naszym codziennym życiu, nacechowanym problemami i sytuacjami niekiedy dramatycznymi, powinniśmy częściej zastanawiać się nad faktem, że po chrześcijańsku wierzyć oznacza owo powierzenie się z ufnością głębokiemu sensowi, wspierającemu mnie i świat, temu sensowi, którego nie jesteśmy w stanie dać sobie sami, lecz jedynie otrzymać jako dar, i który jest fundamentem, na którym możemy żyć bez lęku.//

  ... i niech szuka dalej...

  pozdrawiam
 • @moher 15:04:14
  Drogi moherze, skąd taka myśl, że nie widziałem mszy? Widziałem wiele mszy i to różnych wyznań. Do tego mam maturę z religii a naukę skończyłem o ile dobrze pamiętam na 3 lub 4 roku studiów.
  Ja zapytam, kiedy ostatni raz czytałeś Biblię, tak by coś przemyśleć, zrozumieć. Czy kiedykolwiek czytałeś jakąś książkę o religii, historii religii, tylko poważną, nie drugą stronę obrazka z jakimś świętym.

  Czemu panicznie boisz się wiedz, czemu rękoma i nogami zasłaniasz się przed odrobiną wiedzy? Na spotkaniu gdzie spotkałem się z Astrą jedna z uczestniczek opowiadała o mocno religijnej rodzinie, co każdej niedzieli w kościele o dekalogu nie rozumiała. Czy do takich wierzących należysz?

  Z czego wynika twój paniczny strach, boisz się, że nagle okaże się, że jednak to wszystko nieprawda. Nie wierzysz, że Kościół opiera się na prawdzie? Zawisza chodzi na mszę, ale Zawisza potrafi rozróżnić mądrego księdza od głupiego. Nie będzie zbierał podpisów pod petycją o zakazie szczepień, bo ksiądz powiedział, że szczepionki robione są z ciał dzieci zabitych w aborcji. (fakt autentyczny), nie będzie zanosił złota i srebra na nową koronę dla Matki Boskiej, bo podobnież Matka Boska starą z brązu odrzuciła. Powie, Matka Boska, Jezus za życia złota i srebra nie potrzebowali, gdy Jezus będąc synem Boga ma wszystko co na ziemi, po co mu złota korona, gdy całe złoto, drogie kamienie są jego, zaś on mówił, nie z tego świata jest moje królestwo - nie potrzeba mi bogactw tego świata. Dlatego bronisz się przed odrobiną by tego nie zrozumieć?

  Jeśli mówisz, że to chcę zniszczyć, tak taką obłudę chcę zniszczyć. Chcę poznać co rzeczywiście Jezus chciał nam powiedzieć a nie ile to pieniędzy, dóbr materialnych Bóg potrzebuje. Ja po prostu mam otwarte oczy, podczas gdy ty chcesz mieć je mocno zamknięte, chyba, że jesteś księdzem?
 • @moher 15:04:14
  // Czy ten "przemiły człowiek", który podaje się za katolika i historyka, a zaciekle oczerniający nasz kościół, szukający w żródłach historycznych opinii wrogów naszego Kościoła, by potem je rozpowszechniać jako "prawdę historyczną" ma tylko takie zboczenie intelektualne, czy też wpisuje się w jakiś szerszy plan zniszczenia? //

  Mam wrażenie, że przysłali cie tu mateczka Cyrkówa i jej wierny giermek Asadow.
  Prezentujesz podobny stopień agresji i judeokatolickiej manipulacji.
  Fe... nigdy nie pisałeś takich bzdur...
 • @Astra 16:04:00
  Ksiądz, który uczył mnie religii od 4 klasy szkoły podstawowej po 3 rok studiów, a miałem to szczęście, że miałem mądrego nauczyciela, mówił, że Boga nie dostaniesz na talerzu, musisz go szukać, w każdym stworzeniu, w każdej roślinie, zwierzęciu czy też człowieku. Bóg nie pomaga tym, co sami sobie nie chcą pomóc.
  Mówiąc, ja znalazłem/łam Boga spoczywam na laurach. będąc podatnym na tych, co w imię Boga swe złe interesy załatwiają.
  Opowiem ci o pewnym elemencie naszej historii, o konfederacji Barskiej, zawiązano ją przeciw tolerancji religijnej, przeciw wolności wyznania. I cóż, ufni w Matkę Boską konfederaci zamiast przygotowywać się do walki, zbroić się, szkolić, opatrywać okopy, ci obwiesili się ryngrafami, modlili się gorąco i przegrali, Matka Boska nie przyszła zbrojnie walczyć za nich, nie gromiła nieprzyjaciela w polu. Im się wydawało, że znaleźli opiekunkę i już nic im nie grozi. Dlatego ja szukam, odsiewam plewy od ziarna.
  A historia jest dla mądrych ludzi, ci którzy jej nie słuchają te same baty co ich ojcowie zbierają.
  Pamiętaj, w każdym społeczeństwie są ludzie dobrzy i ludzie źli, są Popiełuszkowie i Petze, są Matki Teresy i Wesołowscy, są Wyszyńscy i Życińscy. Jeśli będziesz chroniła złych stajesz się wspólnikiem ich działania.
 • @night rat 19:16:47
  Rzeczypospolita Polska jako unia była państwem wielonarodościowym wieloreligijnym, każdy kto chciał wprowadzić jedną religię był jej wrogiem, niszczycielem. To Polska jako pierwsze w ówczesnym świecie wprowadziła tolerancję religijną (rok 1573) I jest to wielki wkład Polski w cywilizację europejską. Szczególnie cenny, że było to tuż przed tym jak na zachodzie Europykatolicy z protestantami w imię jednego Boga, w imię Jezusa zaczęli się jak barbarzyńcy wyrzynać. Później pojawili się jezuici, i zdrajcy interesów Polski jak Piotr Skarga, Andrzej Bobola, który koniecznie chcieli wprowadzić jedną religię na tereny Ukrainy, kościół Unicki. Między innymi była to jedna z przyczyn utraty Ukrainy, bratobójczych wojen między Kozakami i Polakami i wreszcie rozbiorów. Dziś takie wartości jak tolerancja religijna, jak tolerancja dla poglądów jest podstawą nowoczesnego świata. Tolerancja nie została wprowadzona siłowo, została zaprzysiężona przez sejm 1573. To wrogowie Polski zaczęli zwalczać tę tolerancję podcinając korzenie państwowości Polski. Wykorzystali to oczywiście zaborcy, ale trudno im się dziwić.

  Przeczytaj to:http://zawisza.neon24.pl/post/112663,europo-nie-wam-uczyc-ojcow-dzieci-robic

  Kolejna bzdura, komórki płodów, nie płodów a komórki macierzyste otrzymywane często z łożysk, często innymi metodami ale nigdy z płodów po aborcji. Kolejny przykład jak ciemnotę wciska się ciemnocie. Niestety tak tych ludzi trzeba nazwać. W dobie internetu żeby dać sobie taką głupotę wcisnąć, to właśnie jeden z efektów "walki z Kościołem". Ślepo wierzą temu, co z ambony padnie. Nie sprawdzą, słuchają co mu plecie ksiądz, a ciemny lub wyrachowany ksiądz to i ciemnotę wciska" Przecież środowiska kościelne bardzo szybko odcięły się od wypowiedzi tego księdza.
 • Astra 11:02:47
  .
  Jasne .
  Przychodzi Mahomet do Boga
  puka, wrota otwiera mu Jezus. Mahomet pyta:
  - Jest Bóg?
  Jezus zmierzył go od stóp do głów...Odwraca się i woła:
  - Tato, zamawiałeś kebab?
 • @night rat 19:09:44
  //a czy sama wiara wystarczy do zbawienia?//

  Wystarczy..
 • @Zawisza Niebieski 17:45:02
  Nie zrozumieliśmy sie Zawiszo.
  Doskonale wiem, że i wśród duchowieństwa są ludzie podli, a wśród wiernych naiwni.
  Mnie poruszyło Twoje negowanie Chrystusa jako Syna Bożego, te bzdety o jego braciach... jest na ten temat dość dużo treści, w internecie również, które zaprzeczają takim poglądom, ale Ty oparłeś się na innych..

  //Jeśli będziesz chroniła złych stajesz się wspólnikiem ich działania.//
  ... nie zamierzam :))))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 16:45:43
  Zaraz bzur... broni tylko swoich poglądów.
  Zawisza też się lekutko mądruje :)
 • @Max von Stirlitz 05:04:35.
  Tobie strach dawać gotówkę do ręki. Zostawisz u bookmachera, a co Ci zostanie, to i tak przy snapsie przehulasz :)))
 • @Zawisza Niebieski 09:59:46 Panie Zawiszo,
  Napisałeś: -" jeśli pójdę na mszę (bo nigdy nie byłem) to po to by zobaczyć jak ludzie sobie wyobrażają "
 • @Zawisza Niebieski 16:09:02 Potem mi zarzucileś
  Drogi moherze, skąd taka myśl, że nie widziałem mszy? Widziałem wiele mszy i to różnych wyznań.
 • @moher 01:51:10
  Słusznie to wychwyciłeś :))
  Ale pamiętaj, że to On się myli nie My :))))))))))
 • @Zawisza Niebieski 16:09:02 Potem mi zarzuciłeś;
  Drogi moherze, skąd taka myśl, że nie widziałem mszy? Widziałem wiele mszy i to różnych wyznań.
 • @Zawisza Niebieski 16:09:02.Obiecujesz;
  Jeśli mówisz, że to chcę zniszczyć, tak taką obłudę chcę zniszczyć.
 • @moher 01:53:44
  I jeszcze poowiem Ci, że jesteś wielki :)))))) naprawdę, z jednego komentarza wywołałeś dyskusję i to jaką !! :))))))))))))
 • @Zawisza Niebieski 16:09:02. zarzucasz mi strach i niewiedzę;
  Piszwsz mi; -"
  Z czego wynika twój paniczny strach, boisz się, że nagle okaże się, że jednak to wszystko nieprawda."
 • @Zawisza Niebieski 16:09:02 Przedstawiasz się jako ucciwy;
  Jeśli mówisz, że to chcę zniszczyć, tak taką obłudę chcę zniszczyć.
 • @Zawisza Niebieski 16:09:02 Pytaszs;
  "Ja zapytam, kiedy ostatni raz czytałeś Biblię, tak by coś przemyśleć, zrozumieć." Odpowiem Ci: _wczoraj!
 • @Zawisza Niebieski 16:09:02 Piszesz;-
  -"ale Zawisza potrafi rozróżnić mądrego księdza od głupiego. Nie będzie zbierał podpisów pod petycją o zakazie szczepień, bo ksiądz powiedział, że szczepionki robione są z ciał dzieci zabitych w aborcji. (fakt autentyczny),
 • Odpowiadam;
  Jesteś żle poinformowany. Dodaje się je także do kosmetyków, a w chinach do tabletek "odmładzających.
 • @Zawisza Niebieski 16:09:02 Piszesz;
  Ja po prostu mam otwarte oczy, podczas gdy ty chcesz mieć je mocno zamknięte, chyba, że jesteś księdzem?
  nadużycie link skomentuj usuń
  Zawisza Niebieski 10.09.2014 16:09:02
 • @Zawisza Niebieski 16:09:02 Odpowiadam;
  Nie jestem. - Ale teraz Ciebie zapytam. Dlaczego uważasz że księża mają zamknięte oczy?
 • @moher 02:13:26
  Nie mają.. i oczywiście masz rację... i w ogóle bardzo Cię szanuję za to co piszesz, uwielbiam Twoją jasną i zawsze na temat odpowiedź, nigdy nie przeszkadza mi to, że czasem się wkurzasz, to jest zdrowe !! :)))))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 16:45:43 Pisanie prawdy
  nazywasz bzdurami? Myślę, że nie przeczytałeś dokładnie co Zawisza wypisuje.
 • @Astra 01:55:44 On się myli,
  Ale piszę kłamstwa dla ludzi nieznających i mąci im w głowach. Bałamuci kłamstwem przedstawiając się jako ekspert od historii Kościoła . Miałem zamiar już więcej nie "wychwytywać, ale on dalej swoje... )))
 • @Astra 01:59:58 Nie znoszę
  Kłamczuchów! Nawet takich "miłych".
 • @Astra 02:21:59 -Piszę prawdę.
  A to bardzo niebezpieczna rzecz. To tak denerwuje żyjących kłamstwem, że nawet Bezgrzesznego za jej głoszenie ukrzyżowali.
 • @Astra 23:00:26 //Jeśli będziesz chroniła złych stajesz się wspólnikiem ich działania.// ... nie zamierzam :))))
  Widzisz Astruś, masz przykład manipulacji na "miłego". Sugeruje zaraz, że jak się z jego tezami nie zgadzasz, to będziesz zaliczona do tych złych.
 • @Astra 01:59:58 naprawdę, z jednego komentarza wywołałeś dyskusję i to jaką !! :))))))))))))
  - Wiedziałem, że wsadzam kij w mrowisko, ale jako katolik nie mogłem już wytrzymać, tych Kłamstw na temat Naszego Kościoła, a że Bozia obdarzył mnie nie najgorszym mózgiem, nie mogłem zamilczeć, bo milczenie w obliczu za jest grzechem, Który nazywa się zaniechaniem, a kto milczy widząc zło uważany jest za tegoż zła wspólnika. A zło przywykło, że po katolikach można jeździć jak po łysej kobyle, wykorzystując nasze zasady nauczyło się przewrotnie żądać od nas nadstawiania drugiego policzka. Tak do tego przywykło a gdy go nie nadstawiasz, dostaje wścieklizny, :)))
 • @Astra 01:55:44 -//Słusznie to wychwyciłeś :)) Ale pamiętaj, że to On się myli nie My :))))))))))
  I dlatego to jeszcze raz wychwytuję, bo ludzie nie czytają dokładnie i przegapiają takie "perełki" i kłamstwa w żywe oczy. Teraz widzisz, ż manipulanci tak w danej chwili piszą, jak do danej sytuacji pasuje, ignorując to , co wcześniej powiedzieli, bo liczą właśnie, że ludzie zapomnieli, co czytali wcześniej.
 • @moher 03:26:09- Godne przeczytania.
  http://janusz.neon24.pl/post/112740,kosciol-sprzeciwia-sie-nauce
 • @moher 02:26:09
  Czytam dokładnie i uważnie. I promuję.

  To ty się mylisz i rozsiewasz judajską odmianę katolicyzmu.
  To taki nowy wynalazek od SVII (oficjalnie).
  I nie męcz już klawiatury.
 • @moher 02:10:12
  Mówiąc o mszy, nie byłem na mszy prawosławnej, czego żałuję bo byłem kiedyś zaproszony, tyle, że było to ponad 100 km od miejsca, gdzie mieszkałem i wstawać w niedzielę o 6 mi się nie chciało.
  Dodawanie ciał zarodków... Jestem przekonany, że gdzieś w świecie trafi się nawet ludożerstwo. Ten ksiądz mówił o tym, że do szczepionek dodaje się i postulował protest przeciw szczepionkom podawanym w Polsce. Prawda? Więc podawanie iż hipotetycznie, gdzieś na świecie coś się robi np. dodaje do kosmetyków i rozciąganie to na szczepionki to chyba kolosalne nadużycie, prawda?

  Księża nie mają zamkniętych oczu, na pewno, choć czasami robią coś jakby mieli zamknięte, dla własnego interesu. Jak myślisz, dlaczego tak długo pedofilię utrzymywano w tajemnicy? Czy księża nie wiedzieli o tym co niektórzy z nich robili? A pedofilia to tylko najbardziej odrażające przestępstwo. Są inne, mniej odrażające, może tylko wykroczenia jak pijaństwo, kradzież, oszustwa itd.

  Czy byłeś w stanie którykolwiek z podawanych przeze mnie faktów historycznych obalić? Nie, ty tylko propagandowo ogłosiłeś, to wszystko bzdura. Są to fakty podawane w książkach historycznych, poważnych pracach naukowych, może tylko ocena jest moja, ale jako autor mam prawo do własnej oceny. Ale ty manipulujesz mówiąc "Ale piszę kłamstwa dla ludzi nieznających i mąci im w głowach. Bałamuci kłamstwem przedstawiając się jako ekspert od historii Kościoła ." Podaj które fakty historyczne opisywane w moich tekstach, nie komentarzach są kłamstwem albo swoje manipulacje odwołaj. O komentarzach nie mówię, bo je pisze się na szybko, nie sprawdzając wszystkich faktów, a pamięć bywa zawodna. Moje teksty historyczne są naprawdę dobrze sprawdzone przynajmniej w 2 źródłach stąd ci co chcą ze względów ideologicznych je obalić posługują się czymś takim jak teraz ty. Nie przypominam sobie, abyś próbował obalić któryś z faktów podanych w tekście.

  Jeśli nie chcesz być uznany za manipulatora i kłamczucha, czyli człowieka występującego przeciw przykazaniu "Nie mów fałszywego świadectwa..." to proszę.
 • @moher
  UCZESTNICTWO W ZŁYCH UCZYNKACH JEST GRZECHEM, PRAWDA MOHER?

  Gdzieś o tym czytałem… Zaraz, zaraz, moment…. O! Mam! Cytuję:

  „9 Każdy, KTO WYBIEGA ZBYTNIO NAPRZÓD3,
  A NIE TRWA W NAUCE [CHRYSTUSA],
  TEN NIE MA BOGA.
  Kto trwa w nauce [Chrystusa],
  ten ma i Ojca, i Syna.

  10 Jeśli ktoś przychodzi do was
  i tej nauki nie przynosi,
  nie przyjmujcie go do domu
  i nie pozdrawiajcie go,
  11 ALBOWIEM KTO GO POZDRAWIA,
  STAJE SIĘ WSPÓŁUCZESTNIKIEM JEGO ZŁYCH CZYNÓW.

  2 list Jana 1/9-11

  http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=1088 Biblia Tysiąclecia

  Hm… Zatem, ten, kto nie trwa w Nauce Pana Jezusa Chrystusa, ten nie ma i Boga Ojca.

  Pomyślmy:

  Pan Jezus nic nie powiedział o tym, że wolno modlić się do Marii, a Bóg Ojciec skierował nas, ludzi, byśmy udali się do Jego Syna. Zatem modlitwa do Marii jest grzechem!

  Nie wolno wykonywać obrazów przedstawiających niby to postać Pana Boga. Zawarowane to Prawo było już w Starym Przymierzu w Drugim Przepisie Dekalogu. Papieże niestety pozbyli się tego Przykazania jak niepotrzebnej rzeczy, którą wyrzucić należy na śmietnik.

  No i oczywiście wymyśli sobie, że Mojżesz od Pana Jezusa otrzymał Przykazanie o brzmieniu „Pamiętaj abyś dzień święty święcił”!

  A czyż wolno nam modlić się do człowieka? Czy wolno prosić go by wstawiał się za nami skoro on nie żyje? Np., mówię tutaj o papieżu Janie Pawle II! Hm… Ciekawe, dlaczego ani Piotr, ani Paweł nie powiedzieli o tym, że gdy umrą, to ludziska będą mogli do nich wznosić modlitwy wstawiennicze?

  Hm… Bardzo ciekawe. Ba, Apostoł Piotr głosi, że nie jest dane człowiekowi pod niebem, żadne inne imię oprócz Imienia Zbawiciela. Patrz: Dzieje Apostolskie 4/12. A tutaj Maria, papież Jan Paweł II i wielu, wielu innych, o których ani słowa w Ewangelii. Niestety, żałuję, że Marię postawiłem w nieodpowiednim towarzystwie. No i oczywiście Pan Jezus Chrystus nie urodził się 25 grudnia i nie odwiedziło go trzech króli, ani nie mieli oni na imię Kacper, Melchior i Baltazar!

  Powyżej zacytowałem: „Każdy, KTO WYBIEGA ZBYTNIO NAPRZÓD,
  A NIE TRWA W NAUCE [CHRYSTUSA], TEN NIE MA BOGA”.

  Do tegoż wersetu mamy z prawej katolickiej strony przypis następującej treści:

  „Tzn. szerzy nowe nauki niezgodne z nauką Chrystusa”.

  http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=1088 Biblia Tysiąclecia

  Przytoczyłem kilka nauk niezgodnych z Ewangelia, a to dopiero jest wierzchołek góry lodowej.

  Zatem wiara bez uczynków jednak jest martwa, nieprawdaż, a UCZESTNICTWO W ZŁYCH UCZYNKACH JEST GRZECHEM, CZYŻ NIE, MOHER?

  Pozdrawiam towarzystwo!

  http://m.neon24.pl/4a6592e41a4e561c920a66582473fd19,0,0.jpg
 • @57KerenOr 20:52:50 UCZESTNICTWO W ZŁYCH UCZYNKACH JEST GRZECHEM, PRAWDA MOHER?
  - Oczywiście! Tu chyba nie trzeba wielkiego umysłu, by się zgodzić,że jeśli uczestniczysz, to jesteś wspólnikiem , a więc i współodpowiedzialnym. Ale nie tylko to. Jeśli nie uczestniczysz w czynieniu zła, a widzisz go i nie przeciwdziałasz, tylko tolerujesz nie zwracająć uwagi pozwalasz mu robić swoje, to już stajesz się winnym grzechu zaniechania.
 • @57KerenOr 20:52:50Zatem wiara bez uczynków jednak jest martwa, nieprawdaż, a UCZESTNICTWO W ZŁYCH UCZYNKACH JEST GRZECHEM, CZYŻ
  Znów absolutna prawda. To tylko protestanci, wyrywając z kontekstu słowa Pawła zbudowali sobie wygodną ideologię "usprawiedliwienia przez wiarę", twierdząc, że nie przez uczynki a samą wiarę. Prywatnie Ci powiem, że przez pewne wydarzenia w moim życiu moja wiara to pewność. (w tym sensie,że ktoś mnie pyta; -czy ty wierzysz w istnienie Boga? Odpowiadam, że ja już nie mam takiego problemu, bo ja wiem, że On istnieje). Co do Twoich interpretacji jak się modlić i do kogo, nawet nie spróbuję polemizować. Jeśli pamiętasz już tego kiedyś próbowałem, więc nie możesz mnie oskarżyć o grzech zaniechania. ale Ty jesteś zatwardziałym wrogiem Prawdziwego Kościoła i szkoda marnowania czasu. Wiesz dobrze,iż Pan Jezus pouczał wysyłanych uczniów, by strząsali nawet pył miasta, którego ludzie nie chcą przyjąć dobrej nowiny. Przykro mi! zawsze masz czas się nawrócić i wrócić na łono prawdziwego Kościoła. Wielu odszczepieńców już tak uczyniło.:))) SZCZĘŚĆ CI BOŻE!
 • @moher
  MAHOMETANIE I KATOLICY!

  Witaj Moher! Ani przez moment nie podejrzewałem Ciebie, że się nie zorientujesz, zatem podsumuję:

  Uczestniczysz w złych uczynkach Twoich papieży i biskupów. Popierasz ich fałszywą tradycję! Nie sprzeciwiasz się im, broniąc Pana Jezusa w sposób nakazany przez Boga Ojca.

  Ani Bóg Ojciec, ani Boży Syn nic nie mówili o tym, że ludzie wierzący mają modlić się do Marii, czy do jakiegokolwiek innego człowieka, np. do papieża Jana Pawła II. Jedyną Drogą do Boga Ojca jest Pan Jezus, a do Pana Jezusa Chrystusa, ludzie wierzący mają bezpośredni dostęp, ponieważ Zbawiciel jest naszym Arcykapłanem.

  Tak moher, „Każdy, KTO WYBIEGA ZBYTNIO NAPRZÓD,
  A NIE TRWA W NAUCE [CHRYSTUSA], TEN NIE MA BOGA”.

  No i jak to powiada Twój „brat” katolik, taki człowiek „szerzy nowe nauki niezgodne z nauką Chrystusa”.

  http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=1088 Biblia Tysiąclecia

  Sam więc widzisz, że sprawa poniżania Bożego Syna i Boga Ojca, nie dotyczy tylko mahometan?

  Pozdrawiam Ciebie i życzę miłego dnia!

  PS

  Nie jestem, ani nigdy nie byłem protestantem, ale wiesz co, nie możesz na nich zbyt mocno „najeżdżać”, ponieważ na corocznym styczniowym spotkaniu niektórzy Twoi biskupi spotykają się z nimi na wspólnych modlitwach ekumenicznych!

  Jak więc widzisz, jestem cały czas w temacie, któremu nadałem tytuł:

  „UCZESTNICTWO W ZŁYCH UCZYNKACH JEST GRZECHEM”.

  57KO

  http://m.neon24.pl/4a6592e41a4e561c920a66582473fd19,0,0.jpg
 • @57KerenOr 13:57:52 -a ja odwrotnie.
  Spodziewałem się co napiszesz. Ja nie modlę się do papieża, czy Marii, Tylko proszę ich o wstawiennictwo , poparcie mojej modlitwy do Pana Boga. (np. Święta Boża Rodzicielko, módl się za nami). Tak, że wielkim błędem i niesprawiedliwością są Twoje oskarżenia o modlenie się do Świętych. A to, że Ty Świętych nie uznajesz, to już inna sprawa, i o tym też wiem:))). Co do modłów ekumenicznych, to mam nadzieję, że nasi biskupi modlą się, By Pan Bóg Oświecił protestantów, by odrzucili herezje. Czego i Tobie życzę. SZCZĘŚĆ BOŻE!
 • @moher
  TYLKO PAN JEZUS… NIE ZNASZ EWANGELII MOHER! Szkoda!

  Nie odpowiedziałeś na podstawie Pisma Świętego. Bóg Ojciec Dał nam tylko Swojego Syna. Do Niego należy się zwracać, do Niego należy się modlić. Bóg Ojciec tylko Jednego Pośrednika Ustanowił pomiędzy Sobą, a ludźmi. Tym Pośrednikiem jest Pan Jezus.

  Pan Jezus Jest Doskonały i Bóg Ojciec Jest Doskonały, zatem i Bóg Ojciec, i Boży Syn na Kartach Pisma Świętego Pouczają nas, co mamy robić by osiągnąć życie wieczne. Bóg Ojciec kieruje nas tylko w Ramiona Syna. Tylko w Jego Ramiona. Nie znajdziesz w Nowym Testamencie żadnego Rozkazu Ojcowskiego, czy Polecenia Pana Jezusa, że mamy wypraszać jakiekolwiek łaski u Marii.

  I nieważne, czy nazwiesz to prośbą o wstawiennictwo, ponieważ NIE WOLNO ZWRACAĆ SIĘ DO NICH, choćby z przyczyny opisanej powyżej, hmm… choć przecież i Maria, i papież Jan Paweł II, zgodnie z Prawem Bożym nie żyją.

  Nie znasz Ewangelii moher! Szkoda, że buntujesz się przeciwko Bożym Postanowieniom. Wielka szkoda! A ja Tobie radzę, byś uznał wreszcie Moc i Potęgę Bożego Syna, ponieważ jak na razie, to Go obrażasz.

  Myślę, że „spotkamy” się jeszcze!

  Pan Jezus Powiedział:

  „(39) Badacie Pisma, bo sądzicie, że macie w nich żywot wieczny; a one składają świadectwo o mnie; (40) ale mimo to do mnie przyjść nie chcecie, aby mieć żywot”.

  http://biblia.info.pl/biblia.php

  Ewangelia według Jana 5/39, 40 Biblia Warszawska

  I nie rozkazuj marny pyle Panu Bogu, by komuś szczęścił. Najpierw zacznij Mu służyć zgodnie z Jego Wolą!

  Pozdrawiam!

  http://m.neon24.pl/4a6592e41a4e561c920a66582473fd19,0,0.jpg
 • @57KerenOr 13:39:27?::))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
  SZCZĘŚĆ BOŻE, staropolskie życzenie, aby Bóg Ci szczęścił nazywasz rozkazywaniem Panu Bogu? Chyba masz problemy z rozumieniem Polskiego Języka. Tylko to Cię w tym wypadku usprawiedliwia. Reszta Twoich interpretacji nazywa się Herezją.
 • @alfa.com.hel 17:11:35
  Witaj,
  Papież jest jednym z biskupów i nic więcej. Przewodniczy działaniom biskupów, Encykliki to nauczanie papieża, choć jest dogmat o nieomylności papieża dla mnie najważniejszymi są dogmaty, które uznają dwa Kościoły pierwotne, czyli KRK i Prawosławie.
  Co do władzy pochodzącej od Boga, uważam, że Bóg do żadnej partii nie należy, żadnej nie sprzyja, a polityka jest rzeczą zbyt brudną, by Boga do niej mieszać.
  nadużycie link skomentuj
  Zawisza Niebieski 28.05.2015 18:04:57
 • herezje "katolika" na Temat Naszego Kościoła
  Pojęcie sakramentu jak najbardziej jest pojęciem ludzkim, jest to pojęcie zbierające takie elementy jak chrzest, komunia, małżeństwo. Duch Święty nie potrzebuje rąk ludzkich, by spłynąć na człowieka, też kilka razy miałem wrażenie, jakbym go odczuwał, ale czy to było to?
  Czy biskupi posiadają Ducha Świętego, nie ma dla tego żadnego miernika, na pewno są tacy, co gnie posiadają, ale myślę, że w zbiorowości, Duch Święty jest w Kościele. To co nazywasz watykańską korporacją, to zbiorowisko ludzi, ludzi prawych i czarnych owiec. Nie ma takiego Kościoła, w którym byli by sami prawi albo sami nieprawi ludzie. Faktem jest, że ci ludzie dokonywali pewnych wyborów. W żadne sposób nie można udowodnić, że np. podejmując decyzję w sprawie kanonu Biblii Duch Święty był w podejmujących decyzję, zaś w momencie przyjmowania innego dogmatu, postanowienia ducha tego nie było.
  nadużycie link skomentuj
  Zawisza Niebieski 28.05.2015 19:02:1
 • Katolik- heretyk pisze:
  O tym pisałem, że nie ma żadnej podstawy, by uznawać wyższość biskupa Rzymu nad innymi biskupami.
  http://zawisza.neon24.pl/post/115246,dlaczego-watykan-jest-stolica-katolicyzmu

  Zawisza Niebieski 28.05.2015 21:53:36
 • oczernia gdzie tylko się da, szukając źródeł u protestantów i innych wrogów "swojego" Kościoła.
  W średniowieczu nie takie rzeczy się zdarzały. Czytałeś o synodzie trupim? O burdelu w Watykanie? Czy o tym, że gdy my Polacy zrywaliśmy się do walki o niepodległość, w czasie rozbiorów, papież nakazywał nam posłuszeństwo względem prawosławnego władcy. A o Piusie, co modlił się o zwycięstwo wojsk niemieckich, co go świętym chciano uczynić. Albo o Henryku, cesarzu Niemieckim co zorganizował zamach na naszego pierwszego króla Chrobrego i świętym został? Władza korumpuje, nie każdy kto władzę posiada jest jej godny i nie każda władza od Boga pochodzi.

  Zawisza Niebieski 28.05.2015 22:50:35
 • Nazywa nas poganochrześcijanami w odróżnieniu od prawdziwych "judeochrześcijan"
  Ja tylko piszę, judeochrześcijanie twierdzili, że Jezus był synem Józefa a Synem Boga stał się na skutek swych cnót, Chrześcijanie twierdzą, że Jezus jest synem Boga, bez udziału Józefa a Maria stała się brzemienną za sprawą Ducha Świętego. Co do mojej wiary, powiem tylko jedno, jestem chrześcijaninem o poglądach ekumenicznych
 • Neguje cześć Matki bożej na każdym kroku...
  Jak już zdążyłeś poznać, nie zgadzam się również ze wszystkim w KRK, m.in. uważam że kult maryjny rozszerza się zbyt bardzo, zaś kult ikon uznaję z całkowicie niezgodny z nauką Jezusa.
  Nigdy też nie wejdę w rozmowę, czy Wasza wiara jest lepsza od mojej, rozmawiam tylko merytorycznie o faktach znanych z Biblii i innych dokumentów. I nie przyjmij tego, jako wykrętu od uznania Jezusa za Syna Bożego czy też zaprzeczenia temu faktowi. O wierze ludzi się nie rozmawia.
  Pytanie 2/ następcami św. Pawła jest synod podejmujący decyzję w sprawie wykładni nowych problemów przed jakimi staje Kościół, nie żaden biskup, w tym papież. Tak jak również Paweł jest tylko przedstawicielem myśli środowisk Antiochii i innych gmin w których w chrześcijanami byli wspólnie: nawróceni żydzi i poganie.

  Zawisza Niebieski 29.05.2015 14:25:33
 • Jednym słowem,
  wykorzystuje każdą sposobność, by dokopać Naszemu Katolickiemu Kościołowi.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej