Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
76 postów 6345 komentarzy

PolskaWWW! (Wielka, Wolna i Wspaniała)

Józef Pustułka - -Jezu, ufam Tobie.

Adwent, czyli nadejście...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Adwent w 2015 roku rozpoczyna się 29 listopada Adwent to okres poprzedzający Święta Bożego Narodzenia. Jest to jednocześnie czas oczekiwania na narodziny Jezusa Chrystusa jak i okres przypominający oczekiwanie na jego powtórne przyjście.

 Jednym z najbardziej charakterystycznych elementów Adwentu jest uczestnictwo wiernych Kościoła Katolickiego w nabożeństwie zwanym roratami. Są to msze ku czci Maryi Panny. -W TELEGRAFICZNYM SKRÓCIE:  __///"-Pan Jezus, Słowo Boga, Król Wszechświata  przyszedł do nas w ludzkiej postaci, urodził się za sprawą Ducha Świętego z Maryi Dziewicy -(jak przepowiedziano w Starym Testamencie)- w miasteczku Betlejem, by spełnić obiecaną nam obietnicę Odkupienia. - -Pouczył nas jak żyć by zasłużyć na Zbawienie, założył swój Kościół na ziemi  pod opieką Ducha,  nakazał mu głosić do wszystkich narodów swoją (jak to sam nazwał) "Dobrą Nowinę", Chrzcić wszystkich ludzi  -"w Imię Ojca I Syna i Ducha Swiętego"-, po czym   oddał swe życie za nasze grzechy i wrócił do Ojca, by, jak powiedział,  przygotować dla zbawionych miejsce. -Teraz oczekujemy jego  powtórnego przyjścia, jak przepowiedział w "Chwale Ojca" jako miłosiernego, lecz sprawiedliwego Sędziego czasów ostatecznych, który zabierze do domu Ojca tych, którzy na to zasłużyli i odrzucić na śmietnik tych, co Prawdę odrzucili." -__///. ----Odnośnie szczegółowych danych na ten temat odsyłam zainteresowanych do pisma znanego pod nazwą "Biblia", ze szczególnym uwzględnieniem jej części zwanej "Nowy Testament". -Szczególnie jest to istotne dla poszukiwaczy sensu naszej egzystencji i naszych ewentualnych losów po śmierci.  

KOMENTARZE

 • Pan Jezus Chrystus jest Królem Wszechświata, a więc i Ziemi;
  http://www.fronda.pl/site_media/media/uploads/article/.thumbnails/jezus_krol-400x0.jpg. -Pewni ludzie, za podszeptem szatana, a więc poddający się złu i odrzucający Dobrą Nowinę, czyli Naukę Zbawienia głoszoną przez Pana Jezusa, szyderczo zakpili z Bożej Łaski Odkupienia, koronując go w swej szatańskiej podłości koroną z cierni dzikiej róży.
 • To byli koledzy tych, co i teraz uzurpują sobie Królestwo tej Ziemi, uważając, że ich mandat
  władzy, pochodzący z ziemi jest najwyższy i ubzdurali sobie, że mogą zaprzeczyć królestwa temu, którego "Królestwo nie z tej Ziemi pochodzi".
 • -Bo Jego Królestwo pochodzi z wyższej instancji:
  http://skolt.webd.pl/soltykow1/wp-content/uploads/2015/11/jezus-chrystus-krol-wszechswiata.jpg
 • -Słowa Pana Jezusa do tych, którzy zażądali potem jego Ukrzyżowania.
  Rzekł do nich Jezus: Gdyby Bóg był waszym ojcem, to i Mnie byście miłowali. Ja bowiem od Boga wyszedłem i przychodzę. Nie wyszedłem od siebie, lecz On Mnie posłał. Dlaczego nie rozumiecie mowy mojej? Bo nie możecie słuchać mojej nauki. Wy macie diabła za ojca i chcecie spełniać pożądania waszego ojca. Od początku był on zabójcą i w prawdzie nie wytrwał, bo prawdy w nim nie ma. Kiedy mówi kłamstwo, od siebie mówi, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa. A ponieważ Ja mówię prawdę, dlatego Mi nie wierzycie. (Jn 8:42-45)
 • I tak oto, widzicie, jak tymczasowy uzurpant Królestwa Bożego , tymczasowy władca tego świata nienawidzi Prawdy,
  Że w swym pysznym zaślepieniu za jej głoszenie skazał nawet Jedynego Bezgrzesznego. -lecz marny los jego! ... Czy chciałbyś być w jego skórze w dniu Sądu Ostatecznego?
 • .
  http://parafia.nowemiasteczko.org/cutenews/data/upimages/jezus-christus2.jpg
 • .
  http://3.bp.blogspot.com/-Met8Sb9bJiY/VjMrxvqrZhI/AAAAAAAAEcc/FTJ8zTdzwJA/s1600-r/...%255BPragneJezusa.blogspot.com%255D.jpg - -
  Jan, 8, 12-20

  Światłość wobec ciemności
  12 A oto znów przemówił do nich Jezus tymi słowami: «Ja jestem światłością świata. Kto idzie za Mną, nie będzie chodził w ciemności, lecz będzie miał światło życia». 13 Rzekli do Niego faryzeusze: «Ty sam o sobie dajesz świadectwo. Twoje świadectwo nie jest prawdziwe». 14 W odpowiedzi rzekł do nich Jezus: «Nawet jeżeli Ja sam o sobie daję świadectwo, to świadectwo moje jest prawdziwe, bo wiem, skąd przyszedłem i dokąd idę. Wy zaś nie wiecie, ani skąd przychodzę, ani dokąd idę. 15 Wy osądzacie według zasad tylko ludzkich. Ja nie sądzę nikogo. 16 A jeślibym nawet sądził, to sąd mój jest prawdziwy, ponieważ nie jestem sam, lecz Ja i Ten, który Mnie posłał. 17 Także w waszym Prawie jest napisane, że świadectwo dwóch ludzi jest prawdziwe. 18 Oto Ja daję świadectwo o sobie samym oraz zaświadcza o Mnie Ojciec, który Mnie posłał». 19 Na to powiedzieli Mu: «Gdzież jest twój Ojciec?» Jezus odpowiedział: «Nie znacie ani Mnie, ani mego Ojca. Gdybyście Mnie poznali, poznalibyście i mojego Ojca».
  20 Słowa te wypowiedział przy skarbcu, kiedy nauczał w świątyni. Mimo to nikt Go nie pojmał, gdyż godzina Jego jeszcze nie nadeszła. ---Jan, 8, 12-20
 • ,
  http://ocdn.eu/images/pulscms/Mzc7MDQsMCwxZjQsYTZiLDVkYzswNiwzMjAsMWMy/d3f7b49f0dbfc2c20e5fbf3d70303a74.jpg ---Ludzie pragnący Zbawienia mają za zadanie uznać tą jego Królewską Władzę, zdjąć z Jego skroni koronę cierniową, koronę cierpienia, włożoną przez szyderski pomiot szatana, ..."ojca ich i kłamcy od początku"... i założć właściwą, przynależną Prawdziwemu Królowi. -W tym nasz ratunek i zbawienie. -Uznanie Chrystusa za swego Króla. I wtedy bramy piekielne nas nie przemogą! :)))) !http://skolt.webd.pl/soltykow1/wp-content/uploads/2015/11/jezus-chrystus-krol-wszechswiata.jpg
 • ------- aby ??
  http://www.jakatolik.com/artykuly/Kiedy-naprawde-urodzil-sie-Jezus
 • @ninanonimowa 07:06:26 Aby !!! -:)))
  -To takie ważne? -Najważniejsze, że się narodził.
 • @moher 07:13:19
  Pięknie napisane. Pięknie zobrazowane. Tekst napawa pokojem duszy w majestacie Boga. +5

  Oczywiście, można było się spodziewać, że pojawi się tutaj wiecznie kwestionujący burzyciel spokoju i ładu, chwast "ninanonimowa".
 • @moher 07:13:19
  Ave Amigo .5*.
 • @Zdzich 16:17:48 "Tekst napawa pokojem duszy w majestacie Boga. +5"
  -Bo z Nim wszystko jest możliwe. Im więcej ludzi ufnie mu powierzy swój los , tym lepszy będzie ten nasz świat. -Dziękuję i pozdrawiam.
 • @Oficer Prowadzący 18:05:02
  Dziękuję! -Powodzenia w służbie Ojczyzny.
 • @Repsol 21:28:49 -Dziękuję, Ave! Coś dla Ciebie;
  https://youtu.be/aGLqbSlHO_c
 • @ninanonimowa 07:06:2 -Ninoczka! -Porzuć kupałę i swarożyca! -Wróć! -Ojciec na Ciebie czeka
  https://youtu.be/V5-stQfiCe0
 • @moher 04:18:20-Wszystkim SZCZĘŚĆ BOŻE! i Dobranoc -:)))
  https://youtu.be/heoFs1f2Gwk
 • Ufne dziecko dziękuje Ojcu za opiekę.
  https://youtu.be/KiBhEojSGyM
 • @AUTOR
  Piękny wpis- podałeś mi równocześnie pomysł, ze mozna publikowac tam, gdzie mniej ataków. pozdrawiam. Helenka

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY

więcej