Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
76 postów 6319 komentarzy

PolskaWWW! (Wielka, Wolna i Wspaniała)

Józef Pustułka - -Jezu, ufam Tobie.

Czy Polacy prześpią kolejną okazję?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Na życie w normalnym kraju? -Czy pozwolą, by znów złodzieje i oszuści, tym razem atakując z ulicy dorwali się na nowo do koryta? -Czy pozwolą, by z Polski robiono dom wariatów w którym mogą sobie urządzać na nasz koszt kolejne igrzyska?

 - -Najlepiej ilustruje to co się w Polsce dzieje przedstawia w swych komentarzach Pan Kula Lis:                                                                                                                                                                                 "-Bolszewicka hołota kontra patrioci. Wciąż jest nasz czas – czas zwycięstwa i rozliczeń! Obecna sytuacja to starcie bolszewickiej hołoty z patriotami. Te wszystkie KOD-y, te uliczne manifestacje organizowane "w obronie demonkracji", ci wszyscy "eksperci" – to wszystko już było i niczym się nie różni od wieców poparcia dla kolektywizacji wsi i nacjonalizacji cudzej własności. Tamte też miały swoich uczestników, chociaż społeczeństwo nienawidziło nowego porządku z całej duszy. Ostatnie wydarzenia pokazują, że wszyscy KOD-owcy wciąż tkwią mentalnie w kołchozach swoich dziadków.


Stalinowskie metody dyskusji

Nawet zapowiedź milczącego protestu pod domem Jarosława Kaczyńskiego 13 grudnia zaczerpnięta została z najgorszych stalinowskich wzorców. Organizator tego wydarzenia rządy PiS określa mianem „brunatnego patriotyzmu”, jasno nawiązując do rządów Hitlera. To iście stalinowska metoda prowadzenia dyskursu politycznego. To Stalin zalecał nazywanie przeciwników politycznych „faszystami” i „antysemitami”. Oni wciąż głoszą, że demokracja jest dla nas i dla tych, co myślą tak jak my i gotowi są nawet do zdrady Polski, do wezwania na pomoc Bundeswery, byle tylko nie dopuścić do ujawnienia prawdy i rozliczenia gigantycznego szwindlu, w którym kazali nam żyć przez ćwierć wieku. Gdyby ktoś podmienił tytuły, to dzisiejsza „Gazeta Wyborcza” zapewne byłaby nie do odróżnienia od stalinowskiej „Trybuny Ludu”. Jedno jest pewne – w tych wszystkich KOD-ach, Majdanach i awanturach pod Sejmem nie chodzi o żadną „obronę demonstracji”, tylko o kasę.

Chłopcy z lichwiarsko-bankowo-politycznego układu zostali odsunięci od koryta i dostali amoku. Przez ostatnie 25 lat żarli konfitury wysmażone przy wódce w Magdalence i nagle nie tylko zostali od nich odcięci, ale i pojawiło się przed nimi widmo prokuratora i odpowiedzialności za lata kłamstwa i bardziej lub mniej jawnego okradania państwa polskiego. Ich desperację najlepiej pokazuje właśnie KOD – Komitet Obrony Demokracji, zawiązany przez „prawie dziesięć osób”. Ten twór zaczął od… kłamstwa i dopisania do listy swoich zwolenników osób publicznych, które nie miały z nim nic wspólnego. Pierwszy „protest” pod Sejmem zgromadził trzy osoby, które wstydziły się pokazać własnych twarzy. Skąd się wzięli? Być może nieco światła rzuca na uczestników „protestów” scenka przypadkowo nagrana (i o dziwo wyemitowana) przez jedną z telewizji quasi-informacyjnych – przechodzący za plecami Petru starszy mężczyzna rzucił, że przyjechał do Warszawy wziąć udział w demonstracji, bo Petru… miał za to zapłacić. I faktycznie – internauci wypatrzyli go na „demonstracji”.

Może kłamał, może nie.

Faktem jest, że udało się zwiększyć liczbę „obrońców demokracji” przyciąganych pod sejm. Może uda się sprowadzić paru pod dom Jarosława Kaczyńskiego. Być może będzie to ta sama „nowa jakość”, która zachwyciła Agnieszkę Holland sikaniem na znicze i popychaniem starszych ludzi modlących się pod Pałacem Prezydenckim. Niewykluczone, że dołączy do nich parę celebrytek w rodzaju znanej ze świecenia gołym zadkiem w „Playboyu” panny Muchy i paru cyngli z Wiertniczej, Czerskiej i Woronicza, przerażonych perspektywą bezrobocia i rezygnacji z sushi po 100 zł jako swego codziennego lunchu. Na pewno wysłuchamy sporej dawki wrzasków, apeli do Rady Europy i Angeli Merkel o bratnią pomoc. To też nic nowego. Właśnie po to sobie taką ustawę uchwalili. Media głównego ścieku, od lat wysługujące się albo zdominowane przez magdalenkową sitwę, także udzielą im wsparcia – odpowiednio wykadrowane ujęcia i z 10 osób zrobią tłum. Wiedzą coś o tym specjaliści od kampanii Ryszarda Petru.

Wszyscy patrioci do Warszawy!

Dlatego tak ważne jest pokazanie im, co na ich temat sądzi polskie społeczeństwo. Wszak z idiotami nie należy dyskutować, bo sprowadzają do swego poziomu i pokonują doświadczeniem. Oni muszą to zobaczyć! Świat musi to zobaczyć! Polacy znowu muszą się policzyć. Pokazać sobie i światu, ilu nas naprawdę jest. Dlatego tak ważne jest, by do Warszawy przyjeżdżali nie tylko liczący na zapłatę zwolennicy Ryszarda Petru, ale i patrioci, którzy przychodzili na Marsze Niepodległości czy poparcia dla Radia Maryja i TV Trwam. To już ostatni wysiłek. Jeszcze ten jeden, jedyny, który pokaże, że Polacy popierają rząd, Sejm i zmiany, które są wprowadzane. Pora jeszcze raz się zjednoczyć. Wszyscy.

Oddziały Polski Niepodległej, Rodzina Radia Maryja, Kluby Gazety Polskiej, Solidarni 2010, oba Ruchy Kontroli Wyborów, narodowcy, grupy rekonstrukcyjne, wszystkie patriotyczne stowarzyszenia – na Warszawę!!! Dziś nikt nie będzie kopał nas po głowach, rzucał w nas petardami, traktował gazem, jak miało to miejsce za rządów PO. Jeden dzień, jedna wielka, patriotyczna manifestacja. Pora, by do Warszawy przyjechało nie 100 tys. ludzi jak na Marsz Niepodległości, ale 200–300 tys. Bez zawłaszczonych oporników, za to z biało-czerwonymi flagami i hasłem „Nie oddamy Polski lewackiej hołocie!”.

Wciąż jest nasz czas, czas patriotów!

Tekst ukazał się w Warszawskiej Gazecie!

Napisane przez Aldona Zaorska
 

KOMENTARZE

 • .
  Soros daje 150 mln na walkę o demokrację w Polsce! Drugi Majdan w Warszawie coraz bardziej realny. Georgie Soros amerykański bankier żydowskiego pochodzenia ścigany w wielu krajach listami gończymi za malwersacje i oszustwa finansowe intensyfikuje swoje antydemokratyczne działania w Polsce.
  Mocno wspiera program Obywatele dla Demokracji. Program ma budżet o wartości 150 mln zl i jest finansowany ze środków tzw. Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Pieniędzmi dysponuje Fundacja Batorego. O dofinansowanie mogą ubiegać się wszystkie liberalno-lewackie organizacje pozarządowe walczące z nacjonalizmem, patriotyzmem, rasizmem, ksenofobią i propagujące sprowadzanie do Polski nielegalnych imigrantów.

  Hasła Ryszarda Petru i polityków PO o wyprowadzaniu ludzi na ulicę w ramach KOD celem obrony demokracji nabiera zupełnie innego, bardzo groźnego i realistycznego wymiaru.
  Petru ma zapewnione finansowanie na opłacanie protestujących, na prowokacje, uliczne zadymy, Majdany i na walkę z Polskimi Patriotami.
  Z funduszy Fundacji Batorego korzysta w Polsce mnóstwo organizacji których jedynym celem jest wyszukiwanie tzw. „mowy nienawiści” w Internecie, mediach i donoszenie do prokuratury w oparciu o art. 119 i 256 Kodeksu Karnego – „kto nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych (…) podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”.
  W ten sposób oskarżonych zostało już w Polsce wiele osób biorących udział w manifestacjach na których wykrzykiwali anty imigranckie hasła.
  Drugi Majdan w Warszawie – co buńczucznie ogłaszał Ryszard Petru – nie jest więc fikcją i ma szanse realizacji. Na razie to tylko 150 mln ale kasa bankierów na obronę swoich interesów poprzez wsparcie zadym w Polsce może być wielokrotnie większa. Soros chwalił się oficjalnie, że ukraiński Majdan kosztował go tylko kilkanaście mln $.
  Organizacje sponsorowane przez Sorosa w Polsce szkolą nawet oficjalnie policję, sędziów i prokuratorów jak skutecznie wyszukiwać, identyfikować i osadzać za tzw. „mowę nienawiści”. Szkolenia odbywają się między innymi w Centrum Żydowskim.
  „Mowa nienawiści” to doskonały knebel dla wszelkich przejawów patriotycznych i obronnych środowisk walczących przed zalewem Polski imigrancką masą. Z ostatnich informacji które posiadam wynika, że celem zaplanowanych przez Nowoczesną Petru marszów protestacyjnych będzie zakładanie stałych obozowisk pod hasłami powrotu do demokracji. Najważniejsza będzie Warszawa. Planowane są naprawdę duże prowokacje i są na to olbrzymie środki finansowe.
  Orwelowska wizja świata staje się coraz bardziej realna. Sprowadzanie imigrantów do europejskich krajów da zaczyn w postaci buntów i zamieszek społecznych a to da lewackim rządom możliwość ograniczenia wszelkich swobód i praw obywatelskich. Nowy Porządek Świata sponsorowany przez amerykańskich bankierów żydowskiego pochodzenia zmierza do eskalacji kryzysu aby zrealizować swoje plany dyktatorskie w ramach NWO.
  Polska buntująca się przeciwko sprowadzaniu imigrantów jest bardzo niewygodnym partnerem którego trzeba spacyfikować za pomocą powrotu do władzy PO i Nowoczesnej. W przypadku wybuchu społecznych niepokojów związanych z obroną demokracji przez KOD Polsce może grozić interwencja sojusznicza ze strony Niemiec w ramach ustawy nr 1066.
  Oto plany manifestacji Kodu na najbliższą sobotę: Z funduszy Sorosa sponsorowane są między innymi takie organizacje i programy jak najskuteczniejsi „łowcy mowy nienawiści”:
  http://zglosnienawisc.otwarta.org/
  http://www.nigdywiecej.org/brunatna-ksiega
  http://www.stopmowienienawisci.pl
  http://www.otwarta.org/zrozumiec-zlo-warsztaty-dla-policji-15-17-12/
  http://www.otwarta.org/przestepstwa-z-nienawisci-szkolenie-w-prokuraturze-generalnej/
  http://www.otwarta.org/vii-bliskie-spotkanie-chrzescijan-i-zydow/
  Jednym z ostatnich dzieł tego światowego obrońcy demokracji jest ten oto spot >> youtu.be/N_pptoMvdao

  A tu sam bohater dywaguje o nowym światowym ładzie który ma być realizowany youtu.be/jFjMqujinXk  ABC KODU najlepiej ilustruje poniższy obrazek. - http://amerbroker.pl/files/abc%20KODu%202(1).jpg -Rozumiem wszystkich tych którzy protestują bo mają właściwe czyli „słuszne pochodzenie” a także tych którzy tracą lub lada chwila stracą koryto. Nie rozumiem natomiast sporej ilości otumanionych Polaków którzy występują w tym cyrku jako tzw. pożyteczni idioci. Mam nadzieję, że jeśli sprowokowane zostaną jakieś pierwsze rozróby na ulicy to szefowi MSW nie zadrży ręka i natychmiast spacyfikuje tę bandę za działalność terrorystyczną. Dla narodowców idealnym rozwiązaniem byłoby gdyby policja przynajmniej przestała chronić te manife i dała wolną rękę do działania sekcjom sportowym kibiców i Ruchu Narodowego. A tak na poważnie chociaż wymiana opinii między kodomitami a narodowcami byłaby doskonałą formą perswazji dla lewaków to trzeba zachować spokój na ulicach i nie dopuścić do prowokacji bo to dałoby argumenty dla potencjalnej niemieckiej interwencji w Polsce.

  Grzegorz Nowak Ps... KOD to zdrajcy narodu , Polacy szybko zrobią z nimi porządek. Chcącemu nie dzieje się krzywda. Wężykiem, wężykiem. Drodzy państwo skupcie się na chwilę – 90% mediów w Polsce w rekach niemieckich (wygoglujcie sobie jak nie wierzycie) i nawet te lokalne gazety, portale samorządowe itp.itd. nie są w polskich rękach. A wy ciągle wierzycie, że jak coś będzie niezgodne z linią niemiecką to napiszą o Polakach dobrze? Dobrze to napiszą media niemieckie jak PO wyprzeda co się da, pozbędzie się węgla, atomu nie wybuduje, żeby kupować energię z Niemiec, bo mają spore nadwyżki albo wyprzeda polskie lasy, pod którymi mamy minerały jak choćby złoto etc. Dla nich "dobrze" będzie i tak będą pisać jak już "durnych polaczków" kompletnie ubezwłasnowolnią na swojej ziemi za pensję 1300 zł i wykorzystają po 250 godzin miesięcznie jak ma to dzisiaj miejsce. Każda próba sprzeciwu, innego zdania budowy państwa i podmiotowości spotka się z krytyką państw najeźdźców… Sorosa i jego fundacje na zbity, parszywy ryj wywalili ze swych krajów Putin, Orban, Klaus, Łukaszenka. W Polsce obaj braciszkowie Kaczyńscy wykładali w Fundacji Batorego, może dlatego tzw. nasi nie robią krzywdy sponsorowi nienawiści. Widocznie KOD w jakiś sposób Jarosławowi Kaczyńskiemu jest potrzebny. Gdyby tak nie było, dawno Soros i jego fundacje byłyby wyautowane poza Polskę.To samo dotyczy TVP. To Skarb Państwa jest jej właścicielem i wystarczy decyzja Pani Premier, żeby szczekaczkę zamknąć na kłódkę np. do Wielkanocy, bez żadnego uszczerbku dla społeczeństwa. A Lisy, Kraśki, i inną swołocz medialną wysłać na bezpłatny urlopik. - "Georgie Soros amerykański bankier żydowskiego pochodzenia ścigany w wielu krajach listami gończymi za malwersacje i oszustwa finansowe” (?) Na Filipinach jest skazany zaocznie na karę śmierci! Problem w tym że nie jest ścigany, jest wręcz przeciwnie. JEST ODZNACZANY także przez Bula ! Ciekawe przedstawienie zasad gry Sorosa: https://www.youtube.com/watch?v=6_xXh2T6hVI (Co? Kamień.) Czy to znaczy, że działania bankiera Petru i reszty targowiczan oraz najemników z Ukrainy (zob. materiały nt. Ukraińców w polskiej policji)
  https://marucha.wordpress.com/2014/11/14/ukraincy-w-polskiej-policji/

  oraz :
  (nt. szkolenia żołnierzy z Ukrainy w Polsce)
  https://marucha.wordpress.com/2015/06/04/szkolenie-nowego-pokolenia-banderowskich-bandytow-w-polsce/

  czy ich działania są legalne? Czy to znaczy, że oni mają jakiekolwiek prawo do przygotowania polskiego Majdanu?
 • @moher 17:57:10
  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/polski-polityk-sugeruje-ze-tajemniczy-filantrop-finansuje-protesty-w-polsce
 • @Oficer Prowadzący20.12.2015 19:11:45-"jak najszybciej tępić hołotę przez CBA itd. A przede wszystkim odebrać WSIokom media."///
  -Tępić pasożyta-stonkę. -Media oczywiście są najważniejsze. -PolskaWWW!- SZCZĘŚĆ BOŻE!
 • Obwiesić tuzin dupokratów, reszta ucieknie.
  Brak zdecydowania, opieszałość i niepotrzebna litość podczas działań bojowych pogarsza tylko sytuację wyjściową i powoduje w końcu znacznie większą liczbę trupa oraz strat własnych. Przekonał się o tem już pan kapitan Cook, strzelając do dzikusów, w przypływie głupawej litości, samem prochem bez żelaza. Teraz spoczywa na obczyźnie pochowany, pośród nieochrzczonych tambylców. A i u nas, w historii służby pogranicznej i zwiadowczej, niejeden dowódca swój pluton powierzony wytracił przez zbytnią zwłokę i brak zdecydowania.

  Dlatego na Adwent nie wolno uwagi zwracać, ino szybko wrzód KODzi wycisnąć i resztki po syfku tym ropnym czubkiem peta wypalić lub spirytuskiem zalać. Teraz, na dzień dzisiejszy, wystarczy dyszka trupa na latarniach, ale już pojutrze pół miasta trzeba będzie eksterminować. Rachunek ten prosty każdy rekrut rozumie w lot. Wytrawny ponoć polityk, ten nikłego wzrostu, którego my tu na jednostce niezbyt lubiejemy, powinien też fakta powyższe pokapować i w końcu do działania przystąpić.
 • Chcą w Polsce zmontować następny Majdan!
  Niedoczekanie ich !!

  Oto co znalazłam na temat tych 2 panów... jest nadzieją, że Narodowcy mają tego świadomość:

  cyt:

  " Mamy wszelkie powody by uważać Pana Petru za reprezentanta interesów G. Sorosa w Polsce – napisał na twitterze były kandydat na prezydenta, Marian Kowalski.
  Poseł Ryszard Petru wezwał swoich zwolenników do wyjścia na ulice w obronie demokracji. Pretekstem jest spór o Trybunał Konstytucyjny.
  Mamy wszelkie powody by uważać Pana Petru za reprezentanta interesów G. Sorosa w Polsce

  – stwierdza Marian Kowalski.

  Wiele dotychczasowych posunięć Prezydenta i rządu świadczy, że nowa ekipa może tym interesom zagrozić. Dlatego, niezależnie od tego jak oceniamy Prawo i Sprawiedliwość oświadczamy, że niedopuścimy do zainstalowania Majdanu w Warszawie

  – zaznacza.

  Jeżeli nieformalna koalicja od PO przez Nowoczesną, PSL i lewicę zamierza w imię obcych interesów wyprowadzać swoich zwolenników na ulice celem destabilizacji państwa to aktywiści organizacji skupionych pod sztandarem Narodowcy RP i Narodowego Świtu staną w obronie suwerenności Ojczyzny

  – ośawiadcza Kowalski.

  O ile wynik tegorocznych wyborów nie jest dla nas powodem do satysfakcji to zmiana Prezydenta i rządu odbyła się legalnie i interesy zagranicznej finansiery i jej ambasadorów są dla nas bez znaczenia.
  Wzywamy Prezydenta i rząd do zdecydowanej rozprawy z siłami zdrady i anarchii. Na pewno nie pozostaniemy bierni

  – apeluje były kandydat na prezydenta"

  http://europejczycy.info/106810/artykuly/petru-reprezentuje-w-polsce-interesy-masonerii/

  Sam widzisz moherku, na samą wieść o Polsce WWW skrzykują się masoni!!

  pozdrawiam
 • @Oficer Prowadzący 19:11:45
  5***** za komentarz.Pozdrawiam. Helena
 • @Pan podporucznik 20:14:51-Rozumiem frustrację Pana porucznika.
  -Też uważam, że każda stracona chwila daje szansę okopania się wroga na nowych pozycjach i przeprowadzenia kontrataku. -Skoro już został przepędzony od bezpośredniego dostępu do koryta, to teraz trzeba mu szybko odciąć drogi zaopatrzenia, a więc media i ukradzioną obywatelom kasę. -Trzeba im zapewnić pracę przy zbiorze szczawiu i mirabelek (Najlepiej pod odpowiednim dozorem, by znów nie kombinowali jak wrócić do koryta, bo to zmyślne bestie) -:)))
 • @Astra 20:54:43Sam widzisz moherku, na samą wieść o Polsce WWW skrzykują się masoni!!"//
  A Polacy muszą skrzyknąć się do modlitwy. -Wtedy tylko można przekonać się kto tu mocniejszy! -:))) Polska WWW! SZCZĘŚĆ BOŻE!
 • @moher 21:09:06
  Żaden Soros, Balcerowicz, Petru, Wałęsa, Kwaśniewski, Szultchz, Merkel, Lis, Murzynek, Olejna i im podobni was nie słucha i was popisowców, awuesiowców, absolutnie się nie boi. Niestety, ale powtarza się sytuacja z roku 2005 - 07, tworzenie zamętu, chaosu, straszenie bez efektów opozycji, brak rozliczenia złodziei, to wszystko cementuje tzw. ,,obóz wszelkiej agentury". Kaczyński zaczał rządy od awantur a nie od zmian. Powielanie w jeszcze gorszym stylu nadużyć poprzedniej władzy z strony pisuaru, pwowoduje powolne oddawanie im władzy. Dzisiaj nikt inny nie cementuje wszelkiego lewactwa jak robi to Kaczynski. Robi to po raz drugi, pytanie celowo, czy z opętania. Ja jestem przekonany, że robi to celowo, to człowiek tych, którzy przeciwko niemu protestują. Zbyt dobrze poznałem Kaczyńskiego i jego środowisko bym głosił co innego.
  Dzisiaj gdyby wybory sie odbywały to PO ma 20% Petru około 24%, Kukiz po za burtą, SLD - 12%. ZSL - 8%, Korwin z 5%, Razem z 5% a PIS - około 33% Może i się mylę, ale na pewno władzy PiS już by nie miał. Podobnie jak w 2007 roku, Kaczyński mając nawet 280 szabel w sejmie oddaje władzę PO, gdzie po wyborach POSLDPSL ma zdecydowaną większość, a wczesniej taką większość sejmową miał PIS-LPR-Samoobrona.
  Przecież Nowoczesną i PIS łączy mocno ale to bardzo mocno Paweł Rabiej z Nowoczesnej, bliski ,,przyjaciel" Kaczyńskiego od roboty z PC i NIK.
 • @Wrzodak Z. 21:31:02Może i się mylę, ale na pewno władzy PiS już by nie miał."//
  --Boli Pana że ma?... "Dzisiaj gdyby wybory sie odbywały to PO ma 20% Petru około 24%, Kukiz po za burtą, SLD - 12%. ZSL - 8%," -Dobre, marzy się powrót cwaniaków? - A fe, Panie Pośle.
 • @Wrzodak Z. 21:31:02 ...."Dzisiaj nikt inny nie cementuje wszelkiego lewactwa jak robi to Kaczynski. "///
  -Madrze Pan to zauważył;- http://niepoprawni.pl/cgi-bin/watermark.cgi/sites/default/files/galerie/1750-maciej1965/po_protest_kod.jpg
 • @moher 21:41:30
  A gdyby tak zaczał od inwentaryzacji majątku narodowego, obniżył Vat, wprowadził kwotę wolną od podatku, zaproponował zmianę konstytucji w tym wyrzucenia z konstytucji zapisów o NBP, i ustawił tak NBP, że ten wspólodpowiada za gospodarkę oraz to NBP skupuje papiery dłużne SP na 0% a nie na 8-12% skupują żydowskie mafie finansowe. Ten Rzepliński - to żaden przeciwnik dla większości sejmowej, gdyby zablkował dobre ustawy to ludzie sami by go na taczkach wywieżli. Najwększym mafiozem na super odpowiedzialnym stanowisku w Polsce jest Belka, to urąga wszelkie przyzwoitości aby ten nie prawdopodobny przewalacz siedział na stołku NBP. Ale Belka i ludzie z obecnego pisu razem prywatyzowali PZU, jedni na drugich mają kwity. Belki nie ruszają.
 • @moher 21:38:17
  Boli mnie to, że Kaczyński w sposób jawny cementuje wszelkie lewactwo, a tacy jak moher przyklaskują mu, szkodząc, ponieważ trzeba mu prosto w oczy powiedzieć, że zaczynasz od d...y strony, robisz awantury z których lewactwo bardzo korzysta. Nie wolno kierować się uczuciami w takiej polityce, tylko rozumem.
 • @Oficer Prowadzący 21:50:13 ''miałeś chamie złoty róg''
  ...a teraz cymbały jeno ostały... i fałszowanie marszu by psuć krok na dobrej drodze. :(((
 • @Wrzodak Z. 21:54:44 -Belki nie ruszają.-
  -Jak nie będzie Pan przeszkadzał to ruszą i Belkę. -:)))
 • @Zbójnicki pies 21:56:17
  Tfu...komunistyczna propaganda.
 • @moher 22:04:53
  Na konferencji prasowej prezydenta Andrzeja Dudy z prezydentem Ukrainy Petro Poroszenką dziennikarz "Gazety Wyborczej" zadał nietypowe pytanie głowie polskiego Państwa. Jednak prezydent RP skutecznie ostudził dziennikarza "GW".

  - Od początku rewolucji na Ukrainie mówimy przyjaciołom na Ukrainie, że będziemy się z nimi dzielić doświadczeniami – w tym doświadczeniami w budowie państwa demokratycznego i państwa prawa. Panie prezydencie, w Polsce nie są wykonywane wyroki TK przez władzę wykonawczą. W Polsce druk wyroku Trybunału Konstytucyjnego został wstrzymany. Jaka jest pana opinia na ten temat? Czy to jest to doświadczenie z którym akurat powinniśmy się podzielić? - pytał Wroński.

  - Rozmawianie o naszych wewnętrznych sprawach na konferencjach prasowych podczas wizyt zagranicznych, tutaj, w siedzibie pana prezydenta [Poroszenki], jest nowym zwyczajem. Ale skoro tak, to z przykrością muszę stwierdzić, że w ciągu ostatnich 8 lat rząd PO-PSL i ówczesna większość parlamentarna nie wykonała prawie 50 orzeczeń TK. Z pewnością nie jest to dobry wzorzec. Ale warto z tego wyciągnąć wnioski - odpowiedział prezydent Duda.

  kz/300polityka.pl
 • @Wrzodak Z. 21:58:07robisz awantury z których lewactwo bardzo korzysta."
  -A może szerzej jak to lewactwo korzysta? -Opłacając żuli na ulicy i robiąc z siebie idiotów na oczach całego narodu z rozpaczy za utraconym korytem? ...?
 • @Seth 22:10:56
  a moze fakty,
  odpowiedz jest jedna - dzis jest tam gdzie Jego miejsce (na szczescie)
 • @moher 22:13:10
  Przeciez i temu Panu (bylemu poslowi) o koryto chodzi, to juz tyle lat na politycznym smietniku - trauma
 • @Zbójnicki pies 22:11:15 "Jednak prezydent RP skutecznie ostudził dziennikarza "GW".///
  -Chyba chwycił go BUL serca za starymi dobrymi czasy, gdy woda miała to do siebie, że TUTEJ spływała do Wisły, a Wisła do Bałtyku i było po krzyku?
 • @moher 22:13:10
  Kompromitacja szczujni

  Wczoraj byliśmy świadkami totalnej kompromitacji mainstreamowych mediów i polityków opozycji.

  https://i1.wp.com/ocdn.eu/images/pulscms/MjQ7MDQsMCw3MCwxMjBjLGEyNjswNiwzMjAsMWMyOzA0LGEsZCwzMGMsMTY4OzA2LDMwYywxNjg_/b1a354681b017599a7c0ceb2d3efe97a.jpg

  Od piątkowego ranka słyszeliśmy o „skandalu w MON” i „nocnym wtargnięciu do Centrum Eksperckiego Kontrwywiadu NATO”. Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz był przedstawiany jako człowiek, który nie dość, że kompromituje, to na dodatek rujnuje pozycję Polski w NATO.

  Mieliśmy utracić wiarygodność, a „sprawa odbije się szerokim echem” i „będą tego bolesne konsekwencje”. Minister Tomasz Siemoniak publicznie przepraszał Słowaków, którzy z nami współtworzyli CEK. Do wyrazów potępienia przyłączyli się politycy innych partii opozycyjnych.

  I taka jatka medialna trwała do południa, kiedy to z kwatery głównej NATO nadszedł komunikat, że wszelkie decyzje w sprawie CEK należą do Polski, ponieważ Centrum nie jest w strukturach Sojuszu.

  Warto zwrócić uwagę, że w nagonce na Służbę Kontrwywiadu Wojskowego umknęła najważniejsza kwestia – co było powodem nocnego wejścia do pomieszczeń CEK. Otóż odwołani szefowie CEK nie chcieli przyjąć swoich dymisji do wiadomości, nie zamierzali opuścić zajmowanych biur i nie chcieli przekazać dokumentów. Stąd nocna interwencja.

  Dorota Kania Gazeta • Gazeta Polska Codziennie
  niezalezna.pl, fot. TVP Info, onet.pl

  Ujawniamy kontrakty byłego kierownictwa Centrum Kontrwywiadu NATO
  8-letnie kontrakty oraz 20 tys. złotych miesięcznie – takie warunki miało mieć odwołane kierownictwo CEK NATO. Decyzją ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza do dyspozycji szefa MON zostali przeniesieni płk Krzysztof Dusza i gen. Piotr Pytel. Całe przedpołudnie trwała medialna histeria na temat wejścia do pomieszczeń Centrum Kontrwywiadu NATO.
  Płk Krzysztof Dusza oraz gen. Piotr Pytel pracowali w Centrum Eksperckim ds. Kontrwywiadu NATO. Memorandum w sprawie jego powołania podpisano 29 września 2015 r. w siedzibie Sojuszniczego Dowództwa ds. Transformacji NATO w Norfolk. Pomysłodawcami powstania Centrum były Polska i Słowacja, a przystąpienie do niego zadeklarowały m.in. Litwa, Czechy, Słowenia, Węgry, Rumunia, Chorwacja.
  Na czele Centrum stanął dyrektor płk Krzysztof Dusza. Trafił tam również gen. Piotr Pytel. Część kierownictwa miała mieć podpisane wieloletnie kontrakty opiewające na około 20 tys. zł miesięcznie. Okazało się również, że część kadry mają stanowić byli żołnierze Wojskowych Służb Informacyjnych.

  niezalezna.pl
 • @Oficer Prowadzący 22:15:49
  Pan Wrzodak zrobil wiele dobrego jako szef solidarnosci ursusa. Ale gdy wszedl w polityke to zrobil z siebie ..........
  Dzis jest nikim, a Jego paszkwile tez juz na nikim nie robia wrazenia. Przykre ze tego do wiadomosci nie jest w stanie przyjac.
  Odlot na calego.
  Zadawalem mu tu wiele pytan, na zadne nie odpowiedzial a w amoku na koncu mnie zbanowal.
  Ot "polityk" najwyzszej polki w .............
  Pozdr.
 • @Zbójnicki pies 22:17:20-No, to normalne,
  że czuje się niedoceniony. -Szkoda tylko że bezkrytycznie brnie ze swoimi żalami do całego świata. -Napoleon, czy co? :))))
 • @Zbójnicki pies 21:56:17
  O co tu chodzi? Bo nie rozumiem. Co to za matoł pisał ten atrtykuł? - gdzie jest powiedziane , że wykształcenie średnie oznacza posiadanie matury?
  Po co takie brednie przytaczać?
  Bardzo wam to szkodzi, że ma odrębne zdanie? Chcielibyście by było jak w Szkle Kontaktowym - wszystkich opinie jakby pisane przez kalkę. Rozmowa ma wartośc , jeśli jest dyskusja , jesli scieraja sie różne poglądy, a nie gdy banda klakierów wzajemnie liże sobie tyłki. Czas pokaże kto ma rację. Chciałbym wierzyć , że p. Wrzodak jej nie ma, ale od kiedy przeczytałem Folwark Zwierzęcy (jakies 30lat temu) trochę inaczej od Was Panowie patrzę na świat. Rożnica miedzy Z.Wrzodakiem , a Wami jest taka , że on swoje poglądy popiera własnym nazwiskiem, narażając sie na to, że któś będzie grzebał w jego przeszłosci. Wam brakuje odwagi, wstydzicie się tego co mówicie, czy nazwiska macie niewyjściowe (typu Kuśka , Pipa itp.)?
 • @moher 22:20:35
  Kaczor na celowniku! Wstrząsające obrazki z manifestacji KOD. Co mają w głowach rodzice tych dzieci? http://wpolityce.pl/polityka/275620-kaczor-na-celowniku-wstrzasajace-obrazki-z-manifestacji-kod-co-maja-w-glowach-rodzice-tych-dzieci …

  http://media.wplm.pl/pictures/600x300/crop_center/upscale_True/path/2015/12/19/800/400/a00a5e740b3e4575bc26669918a533a2.png

  Liderzy Komitetu Obrony Demokracji powtarzają, że wszystkie manifestacje były pokojowe. W przemówieniach (np. Mai Komorowskiej) słyszeliśmy, że wszyscy są szczęśliwi, że „tutaj nie ma języka agresji”.

  Co zatem powiedzieć na te transparenty? Czy to nie jest agresja? Namawianie do przemocy? I przede wszystkim, co najbardziej wstrząsające - gdzie są rodzice tych dzieci? Kiedy zorientują się, że to nie są niewinne żarty, że taka eskalacja języka nienawiści wymierzona w jednego człowieka może skończyć się tragedią?

  http://wpolityce.pl/p/346605
 • @alfa.com.hel 22:21:39
  Dzieki za ciekawa porcje .........prawdy
  Pozdr,
 • @moher 22:20:35
  "Autorytety" piorą mózgi na manifestacji KOD. Agnieszka Holland: "PiS umawiało się z wyborcami na coś zupełnie innego"

  http://media.wplm.pl/pictures/600x300/crop_center/upscale_True/path/2015/12/19/800/400/7636fd09e198443ebb6ba8cbb1934144.jpg

  Wiec pod Sejmem postanowiły dyżurne autorytety Polski liberalnej.

  Demokracja jest jak powietrze. Odbierają nam ją w tej chwili i za chwilę zaczniemy się dusić w tym smogu

  — mobilizowała manifestantów Agnieszka Holland.

  Podniesienie ręki na Konstytucję i na trybunał - ja nie mogę się z tym zgodzić

  — mówiła Maja Komorowska.

  Dzień jest dobry bo jesteśmy razem. Nie jest dobry z powodu, dla którego tutaj jesteśmy

  — mówiła Holland.

  . Nie myślałam szczerze mówiąc że przyjdzie nam zbierać się jeszcze raz by bronić podstawowych wartości naszej Ojczyzny: wolności i demokracji. Wybory są umową społeczną. I PiS który doszedł do władzy umawiał się z ludźmi na coś zupełnie innego. Oczywiście – jak się domyślacie nie głosowałam na PiS – i nie miałam specjalnych złudzeń co do ich intencji, wartości i sposobu traktowania tej części społeczeństwa, która nie jest z nimi. Ale nawet moją wyobraźnię przekroczyło to co robią

  — stwierdziła.
 • @alfa.com.hel 22:21:39Otóż odwołani szefowie CEK nie chcieli przyjąć swoich dymisji do wiadomości, "///
  -No cóż. Od dawna wiadomo, że najbardziej traumatyczną i bolesną operacją jest odcinanie ryja od koryta. -Mają biedactwa i tak szczęście, że nie żyją za komuny, bo wtedy przy okazji z ryjem mogła polecieć też głowa. :)))
 • @moher 22:23:46
  Pewnie tak,
  juz wczesniej J.Kaczynski wiedzial co robi pozbywajac sie "braciszkow" Wrzodaka i Giertycha. Widac historia przyznala mu racje
  Pozdr.
 • @moher 22:20:35
  — mówiła Holland.

  . Nie myślałam szczerze mówiąc że przyjdzie nam zbierać się jeszcze raz by bronić podstawowych wartości naszej Ojczyzny: wolności i demokracji. Wybory są umową społeczną. I PiS który doszedł do władzy umawiał się z ludźmi na coś zupełnie innego. Oczywiście – jak się domyślacie nie głosowałam na PiS – i nie miałam specjalnych złudzeń co do ich intencji, wartości i sposobu traktowania tej części społeczeństwa, która nie jest z nimi. Ale nawet moją wyobraźnię przekroczyło to co robią

  — stwierdziła.

  Oszukali, Oszukali!

  — zaczęła skandować wraz z tłumem.

  Demokracja jest jak powietrze. Odbierają nam ją w tej chwili i za chwilę zaczniemy się dusić w tym smogu. Miejmy świadomość, że jednym czy dwoma czy trzema niedzielnymi zebraniami nie uda nam się zmienić polityki rządzącej w tej chwili partii. Dlatego musimy być bardzo wytrwali.

  Będziemy, będziemy, będziemy

  — rozległy się okrzyki.  Musimy wspierać również propozycję sejmową, nawet jeśli nie ze wszystkimi było nam zawsze po drodze. Bo musimy wspierać to co jest najważniejsze. Będzie to długi marsz boje się. Może nie? Dobra, to przygotujmy się na krótki marsz. Ale bądźmy też przygotowani na dłuższy. Oni liczą, ze się zniechęcimy wypalimy, stracimy nadzieję, zamkniemy się w domach.

  — mówiła Holland.

  Mamy siłę, mamy siłę, mamy siłę…

  — deklarował tłum.

  Nie zamykajmy się po naszej części ulicy. Rozmawiajmy z Polakami, którzy myślą i czują inaczej. To są takie proste hasła , do których musimy wracać : wolność i demokracja

  — zakończyła reżyserka.

  Obronimy demokrację!

  — krzyczała publiczność.

  Wcześniej głos zabrała też aktorka - Maja Komorowska:

  Chcę powiedzieć, że nie potrafiłam inaczej, że poczułam że muszę być z wami wszystkimi razem. Nie jesteśmy sami. I myślę, że podniesienie ręki na Konstytucję i na trybunał - ja nie mogę się z tym zgodzić. Dlatego tu jestem. I życzę wielkiej cierpliwości i nadziei chciałam od siebie powiedzieć może, że każda agresja jest niedobra. I tak się cieszę, że tutaj nie ma tego języka. Bo jak zaczniemy tak mówić, to przegrywamy. I chodzenie pod jakiekolwiek domy – jestem temu przeciwna. W obliczu Świąt Bożego Narodzenia życzę, żebyśmy kiedyś nie byli tak bardzo podzieleni. Jak słyszę młodych ludzi z Nowoczesnej, dla których autorytetem jest pan Bartoszewski, Mazowiecki , Geremek…. Dziękuję, ze tu jesteśmy…

  — powiedziała aktorka.
 • @Mariusz G. 22:25:53Rożnica miedzy Z.Wrzodakiem , a Wami jest taka , że on swoje poglądy popiera własnym nazwiskiem,..."
  -Różnica jest też taka że my nie od koryta...:(((
 • @moher 22:20:35
  Co za zmiana! Teraz to "Wyborcza" zakłada komitety. "Nie możemy na szczucie reagować szczuciem". I szczują ile wlezie...

  http://media.wplm.pl/pictures/600x300/crop_center/upscale_True/path/2015/12/19/800/400/ed09836cec1f4042a9ace7c436ca6bab.jpegNa „Wyborczą” zawsze można liczyć. W sobotni ranek rzut oka na pierwszą stronę gazety wystarczy, by już do końca dnia nie móc zapomnieć, że w Polsce dzieją się rzeczy straszne.Że kraj stoi na progu kolejnej rewolucji.

  „Zakładajmy komitety - wzywa Mateusz Kijowski. „Chodźcie z nami” - apeluje Jarosław Kurski. :”Macierewicz atakuje NATO” - uzupełnia obraz grozy - kolejny tytuł. W tej sytuacji nawet informacja, że „Kreml nie lubi Wyborczej” znalazła się na samym dole.

  Ale po kolei:

  W Polsce dokonuje się pisowski przewrót. Dotyka niemal wszystkich sfer. Także języka, który władza cynicznie zakłamuje. Trzeba będzie napisać nowy słownik znaczeń.

  — tłumaczy czytelnikom rzeczywistość red. nacz. Jarosław Kurski.

  Wśród licznych „przewin” Pis-u” niebagatelne miejsce zajmuje powtarzane z uporem kłamstwo, iż:
  uczestnicy wielkich obywatelskich protestów KOD usłyszeli od prezesa, że są: „komunistami i złodziejami”, „najgorszym sortem Polaków”, „współpracownikami gestapo”, że „niesprawnie myślą”. Beata Szydło dodała: „tym, co krzyczą, nie chodzi o demokrację, ale o obronę własnych pozycji i interesów”.

  No i jeśli ktoś jeszcze ma wątpliwości To Kurski stawia kropkę nad i.

  Zniesławić, obrazić, poniżyć. To jest „budowanie wspólnoty” poprzez wykluczenie, naznaczenie, wskazanie wroga. Tak się buduje wspólnotę: wspólnotę wszystkich pisowców.

  Po czym naczelny GW zamienia się w proroka:

  kiedyś PiS się skończy, a nienawiść pozostanie na pokolenia

  — wieszczy. I formułuje następujący apel.

  Dlatego nie możemy na szczucie reagować szczuciem. Odpowiadanie na inwektywy prezesa to wchodzenie w jego scenariusz.

  W tym momencie - mniej zindoktrynowanemu czytelnikowi szczęka opada. Po tej całej litanii oszczerstw - wezwanie do tonowania emocji. Diabeł ubrał się w ornat i na mszę ogonem dzwoni?

  Rzecz jasna ten apel ma swoich konkretnych adresatów, bo jak twierdzi Kurski


  Jest wiele osób, które oddały głos na PiS i dziś tego żałują. Wielu nie poszło do wyborów i też żałuje. Nie odrzucajmy ich. Mówimy do nich: chodźcie z nami!

  Kogo nie przekonuje nowa- stara linia redaktora naczelnego, ten ma okazję na dalszych stronach zapoznać się z filozofią i biografią nowego guru liberalnej Polski - Mateusza Kijowskiego. W rozmowie z niezawodną Agnieszką Kublik lider KODu opowiada o swoim życiu i ideowych wyborach. I zaskakujące jest tylko jak bardzo przewidywalna jest jego historia.

  Bo czego się dowiadujemy: że urodził się w 68 roku co odcisnęło na nim piętno, że stan wojenny przeżył jako nastolatek, że angażował się w młodości w działalność przy parafii, że powtarzał klasę w liceum , bo miał ważniejsze rzeczy na głowie niż nauka ale był przewodniczącym klasy. Generalnie typ społecznika.

  Jestem z katolickiej rodziny, rodzice byli i są aktywni, tak w duchu „Tygodnika Powszechnego” i Jana Turnaua. Długo angażowałem się w tego Wędrowca, w działalność przy parafii, jeszcze kilkanaście lat temu prowadziłem w kościele śpiew dla dzieci w czasie mszy, grałem na gitarze. A potem życie potoczyło się tak, że Kościół odszedł ode mnie. Rozwiodłem się, potem tak się porobiło, że było trudno się angażować, a potem przestałem chodzić do kościoła
  — opowiada Wyborczej Kijowski.

  Co go zraziło do Kościoła. Że ksiądz proboszcz

  „raczył opowiadać, jaki to biedny jest ksiądz Rydzyk, któremu nie pozwalają wejść na platformę multimedialną, i trzeba wszystko zrobić, żeby ci przestępcy z rządu, i tak dalej. O, to moja noga tutaj więcej nie postanie. Potem była jeszcze sprawa ks. Lemańskiego.”

  To tyle w kwestii Kościoła: Wybory polityczne Kijowskiego też są charakterystyczne.

  W wyborach 90 roku głosował w I turze na Mazowieckiego, potem na Wałęsę.

  Z przekonaniem, bo bardzo nie lubię tych uogólnień, że ktoś głosował na mniejsze zło. Siekierka, przyspieszenie, puszczanie w skarpetkach - te hasła były niezwykle szkodliwe i destrukcyjne, ale Wałęsa nigdy nie był żadnym złem. Ot, po prostu się pogubił, najpierw w kampanii, potem w prezydenturze. Zdarza się.

  Potem zagłosowałem na Olechowskiego, na Tuska i dwa razy na Komorowskiego. Zakładał ROAD. W wyborach parlamentarnych popierał UD, potem na UW. W 2005, 2007, 2011 i teraz - to już na PO - opowiada.

  Kto ma cierpliwość może też prześledzić skomplikowaną karierę zawodową Kijowskiego. Czego tam nie ma… No na pewno dyplomu ukończenia studiów wyższych. Bo obecny lider KOD - studiował i matematykę na UW i metafizykę na ATK i dziennikarstwo. Ale przerzucił się na biznes.

  Zakładał firmę krawiecką, hodował gerbery, robił kurs kasjera w kasynie, w końcu odnalazł się jako informatyk. Ostatecznie pracę rzucił, bo uznał, że KOD jest ważniejszy.

  Dlaczego założył komitet? Oczywiście dlatego, że „wkurzył” go PiS:

  cd na następnej stronie
 • @moher 22:20:35
  http://media.wplm.pl/pictures/600x300/crop_center/upscale_True/path/2015/12/19/800/400/ed09836cec1f4042a9ace7c436ca6bab.jpeg  Ta straszna arogancja. Ułaskawienie Kamińskiego, opozycja nie będzie miała swojego przedstawiciela w Kolegium ds. Służb Specjalnych przy premierze, prezydent nie zaprzysięgał sędziów Trybunału Konstytucyjnego

  —wylicza.

  Tego typu skandaliczne zachowania zawsze się zdarzały, ale pojedynczo. A w takim nagromadzeniu to nie może być przypadek, że ktoś się pomylił. To było świadome łamanie prawa, z otwartą przyłbicą, na sztandarach nieśli hasło: tak jest, właśnie tak będzie i proszę nam się nie wtrącać, bo mamy większość i możemy robić, co nam się chce.

  — diagnozuje Kijowski.

  Bohater Wyborczej przyznaje skromnie, że odzew na wezwanie do marszu zaskoczyło go, bo liczył na góra 10 tys. uczestników.

  Urząd miasta w połowie marszu mówił, że jest 50 tysięcy. Policja, bliżej końca, że 65 tysięcy i cały czas przybywa. Jak byliśmy pod Pałacem Prezydenckim z czołówką marszu, to koniec przechodził pod Sejmem. To mniej więcej dwa i pół kilometra

  —chwali się. I zapowiada dalszą aktywność:

  Sekcja akcji działa sprawnie, przygotowała dwie pikiety, manifestację, ten marsz z zeszłej soboty, teraz szykuje kolejne, na tę sobotę. Szykujemy też sieć prawników świadczących pomoc.
  zapowiada.

  Komu?

  Ludziom, którzy będą w jakiś sposób pokrzywdzeni. Weźmy dziennikarzy z mediów publicznych - wiadomo, że za chwilę polecą; albo tych, którzy oberwą za zaangażowanie w KOD.

  Oprócz tego sekcja prawna na bieżąco analizuje, co się dzieje w sprawie Trybunału, nowelizacji i tak dalej. Warto, żebyśmy rozumieli, co znaczy dana decyzja i jakie są jej konsekwencje

  — tłumaczy Kijowski.

  Serce panu rosło, jak pan widział tylu ludzi, którym się chce?

  — pyta życzliwie „Wyborcza”.

  Pomyślałem sobie, że teraz to już na pewno moje życie się zmieniło.  odpowiada Kijowski.

  Na lepsze?

  Nie wiem. Na pewno na ważniejsze. Bycie informatykiem może być fascynujące, ale to jednak zupełnie co innego niż występowanie w imieniu tylu ludzi w ważnej sprawie.

  Na koniec pada dość ciekawe wyznanie:

  Będzie pan z tego żył? — pyta Kublik.

  Nie wiem. Generalnie duże organizacje społeczne mają pracowników, więc być może będę musiał się zatrudnić… Stowarzyszenie jest w trakcie rejestracji

  — mówi”społecznik”, gotowy zakontraktować się w zawodowego opozycjonistę…

  Skąd pieniądze?

  Ze składek członkowskich, z darowizn. Właśnie ogłosiliśmy zbiórkę na podstawowe potrzeby. Założyliśmy, że będzie potrzebnych kilka tysięcy, a już jest dobrze ponad sto. I dalej ludzie cały czas wpłacają.

  — mówi Kijowski. I zapowiada działalność na wiele lat:  Trybunał to pierwszy krok, zaraz wezmą się do mediów publicznych. Może będzie pięć demonstracji, a potem trzeba będzie się przygotować na bardzo długą, regularną walkę o demokrację. Na wiele, wiele lat obserwowania władzy, kontrolowania, dokumentowania. Bo ludzie łatwo zapominają. Już mamy zespół zajmujący się dokumentacją, który zbiera wszystko, co się da. Jakieś 20 osób gromadzi decyzje, wypowiedzi, dokumenty.

  Jego wyznania uzupełniają wypowiedzi innych członków KOD-u pod wspólnym tytułem:

  Wyszliśmy w 56, 68, 70,80. teraz też nas nie może zabraknąć.

  Jednym słowem „Wyborcza” szykuje się do rewolucji. Ma już lidera, struktury i łamy.

  Do końca lekceważyć tego nie można…

  ansa/ Wyborcza.pl
 • @Mariusz G. 22:25:53
  Nie ja pisalem ten art. i nie mnie osadzac czy to jest wszystko prawda. Ale wlasnie to pokazuje ze wklejanie paszkwili jak to czyni Wrzodak codziennie ma tez odwrotna strone.Masz racje z ta matura, ale czy oceny moralne wystawione przez najblizszych kolegow czy kolezanek z LPR nie swiadcza o narcyzmie i braku samokytyki w/w
  Czy zrobil cos w tej sprawie po ukazaniu sie tego art. Nic ,a nic, bo wiadomo ze wszystkich faktow tam opisanych obalic nie moze.
  taka prawda
 • @Zbójnicki pies 21:56:17
  Ty doprawdy jesteś kreaturą.
 • @alfa.com.hel 22:27:58 Agnieszka Holland: "PiS umawiało się z wyborcami na coś zupełnie innego"
  -A skąd ona wie? -Podsłuchiwała? (-Bo ona na pewno z PIS-em się nie umawiała)-:)))
 • @moher 22:20:35
  Tajny plan przywrócenia Platformy Obywatelskiej do władzy

  Celem Planu jest przywrócenie władzy w Polsce tym właśnie siłom, które gotowe są realizować przygotowany dla Polski już wiele lat temu – program pełnej integracji z Niemcami, a więc z Europą.

  https://i1.wp.com/niepoprawni.pl/sites/default/files/ilustracje-publiczny/schulz_i_tusk.jpg
  Idąc ulicą otrzymałem ulotkę, którą machinalnie włożyłem do kieszeni, choć jej tytuł „Tajny Plan” mógł sugerować co innego, niż tylko standardowa pożyczka na święta.

  Gdy jednak już w domu usłyszałem w radiu, że przewodniczący Parlamentu Europejskiego Martin Schulz powiedział w poniedziałek w wywiadzie dla niemieckiego radia Deutschlandfunk, że wydarzenia w Polsce „mają charakter zamachu stanu” oraz dodał, że sytuacja w Polsce będzie przedmiotem dyskusji w PE – sięgnąłem po ulotkę. Oto jej treść:

  TAJNY PLAN EUROPEJSKIEJ PACYFIKACJI POLSKI
  W związku z odebraniem E.Kopacz i Platformie Obywatelskiej władzy w Polsce oraz władzy wspierających PO partii ludowej oraz postępowej lewicy, co zagraża żywotnym interesom Niemiec, a przez to Europie – wdraża się Pokojowy Plan Pacyfikacji Polski. Jest bezsporne, że władze Prawa i Sprawiedliwości dokonały zamachu stanu, bezprawnie pozbawiając władzy Platformę Obywatelską oraz wszystkie siły działające na rzecz pomyślności pro-niemieckiego landu nad Wisłą.

  Celem Planu jest przywrócenie władzy w Polsce tym właśnie siłom, które gotowe są realizować przygotowany dla Polski już wiele lat temu – program pełnej integracji z Niemcami, a więc z Europą. W ramach realizacji tego planu przewiduje się:

  1. Koniec grudnia 2015- styczeń 2016: dyskusja w Parlamencie Europejskim na temat dokonanego w Polsce przez Prawo i Sprawiedliwość oraz prezydenta Dudę zamachu stanu. Odpowiedzialny: Martin Schulz

  2. 12 stycznia 2016 roku. Podjęcie rezolucji przez Europarlament w sprawie nałożenia natychmiastowych sankcji na Polskę, o ile rząd Beaty Szydło oraz prezydent Duda nie podadzą się do natychmiastowej dymisji.

  3. 12-13 stycznia 2016 roku. Przerzut wojsk Bundeswehry nad Wisłę w ramach ćwiczeń wojskowych „Europäische Freundschaft”. Zajęcie strategicznych obiektów przez wojsko.
  13 stycznia 2016 roku godz. 9:00. Przemówienie telewizyjne przewodniczącego Martina Schulza (transmitowane przez wszystkie polsko-języczne media niemieckie), o wprowadzeniu stanu pokojowego na terenie Polski oraz o powołaniu Europejskiej Rady Ocalenia Narodowego (ERON) pod przewodnictwem przewodniczącego rady europejskiej Donalda Tuska.

  5. Wprowadzenie do Pałacu Bronisława Komorowskiego wraz z małżonką oraz E.Kopacz do KPRM. Aresztowanie Andrzeja Dudy, Beaty Szydło, Jarosława Kaczyńskiego oraz członków PIS. Transport aresztowanych zamachowców do ośrodków internowania oraz do obozów.
  14 stycznia 2016 roku – wprowadzenie uchodźców z Syrii, Iraku oraz z Afryki do lokali, zamieszkiwanych przez aresztowanych zamachowców z PIS.

  7. 15 stycznia 2016 roku. Ogłoszenie przez ERON amnestii dla wszystkich aferzystów z PO i z PSL

  8. 16 stycznia 2016 roku – Orędzie prezydenta Komorowskiego do Narodu oraz tradycyjne zasadzenie dęba wolności przed Pałacem Namiestnika. Następnie marsz Czekoladowego Orła z różowymi balonami. W trakcie marszu rozdawane będą czekoladki Milka w ramach integracji z Unią Europejską.

  Kapitan Nemo • niepoprawni.pl
 • @Oficer Prowadzący 22:15:49
  "Może tylko gadać swoje koszerne głupoty, ale nie jest w stanie zrobić nic trwałego, rzeczywistego."

  Osobiste wycieczki? że kto niby jest "koszerny"?
  Nie zauważyłam, że Pan Wrzodak tak potraktował któregoś z komentatorów tutaj.

  Uważać, że jak ktoś nie pieje z zachwytu nad PiS- który władzę oddał 9 lat temu jak ostatni idiota...a takie są fakty... to niby co? jest gorszym Polakiem?

  Znasz chyba to stwierdzenie co? "Kto najbardziej goni żydka" ...
  no właśnie UNE... zwłaszcza kiedy ten jest właśnie Polakiem.

  Popieram to co twierdzi Pan Marian Kowalski z RN:
  "Wzywamy Prezydenta i rząd do zdecydowanej rozprawy z siłami zdrady i anarchii. Na pewno nie pozostaniemy bierni"

  Jeśli tego te gamonie nie potrafią i poleje się krew na ulicach to okaże się, że to Pan Wrzodak ma rację i należą do tego samego układu... tyle..

  bez pozdrowień!
 • @alfa.com.hel 22:33:14 "Co za zmiana! Teraz to "Wyborcza" zakłada komitety."
  -Toż to normalne! -Komuchy mają wprawę w zakładaniu komitetów i są niedościgli w kłamstwie.
 • @Lotna 22:38:49 "Ty doprawdy jesteś kreaturą."
  -No cóż. -Zbójnicki jest tylko kreaturą, a Pan Poseł osobą publiczną. -Tutaj jest ta różnica.
 • @moher 22:43:46
  Przerzuciłam Ci porcję "bibuły" - zwróć uwagę na tajny plan przywrócenia PO...
  CHCĄ ZAŁOŻYĆ ERON- Europejska rada Ocalenia Narodowego- A JA PROPONUJĘ: KORN - KOMITET OGÓLNOPOLSKI OCALENIA NARODOWEGO- proszę Braci Blogerów o poprowadzenie akcji- napisanie Apelu do Nas polaków.... Weź sprawę w swoje ręce, ja nie mogę już dzisiaj pisać, bo nie mam limitu- poza tym, to sprawa dla silnego Mężczyzny...
  Pozdrawiam.... :)))
 • @alfa.com.hel 22:41:12
  -Dobre! -Cysorz Tusk na pewno wyrazi PO-prze zaaprobuje taki plan działania w tej brudnej krainie mitów, przed którą udało mu się uciec do Bruxeli!. -:)))
 • @Lotna 22:38:49
  a dlaczego droga Pani, skad taka ocena mojej osoby i za co?
  Pozdr.
 • @Zbójnicki pies 22:49:16
  To chyba za ten sam komentarz co tutaj wpisałeś Ci się dostało... chyba słusznie... bo cały brzmi tak:

  "@Zbójnicki pies 20:01:07
  Jesteś zwykłą glucie szmatą, szmatą której nawet nie warto brudnej podłogi wycierac, wklejasz kłmliwe komunistyczne artykuły wyświchtane przez czerwonych, tak postępuje tylko zwykła szmata. Za wychwalanie czerwonych, którzy pisali paszkwile na mnie, w których cieszyli się z tego, że moi rodzice jak byłem dzieckiem zginęli tragicznie a ty cieszysz się szmato z tego razem z nimi. Za to wylatujesz z mojego bloga AjWaj
  nadużycie link skomentuj
  Wrzodak Z. 20.12.2015 21:38:30 "

  Natomiast już posądzanie Polaka o to, że jest "koszerny" jak zrobił to lordzik, no cóż.... ja zawsze po tym rozpoznaję, że to jest niepolskie, takie wrzutki... za długo już jestem w internecie... :(

  Nieładnie Panowie...
 • @Zbójnicki pies 22:15:29
  "Polityka",to komunistyczny tygodnik, dla komunistyczno-różowych polskich wschodnich inteligentów - jednym słowem,"Gruba Krecha".

  Dla wschodnich polskich komunistów,tacy ludzie jak Z.Wrzodak z legendarnego Ursusa,kto mówi jak jest,zawsze będzie człowiekiem o zachodniej kulturze - czyli wrogiem.

  "Solidarność została skompromitowana,przez tych, którzy podszyli się pod ten związek i wykorzystali szyld "S" i parli do władzy..." -Z.Wrzodak.

  Tu masz jak na patelni wyłożone twoje fakty.

  Kaczyński & Co. wspierali kapusia SB "Bolka",tworzyli rząd "Grubej Krechy" w '89 r.itd. ,robili ludziom wodę z mózgu,że kapuś SB rozbije siekierą "Grubą Krechę" itd.itd.

  Zrobili sobie "nazwiska" przy "Bolku" i tak płyną już 26 lat ciągle w mainstreamie.
 • @Astra 22:41:45
  ...a na taktyce działań bojowych on też się nie zna.

  Swoją drogą, ciekawe, gdzież pan Prowadzący szkołę oficerską kończył. Strategus z niego dupny, kurna, plany dalekoodlotowe snuje, z poruczników się wyśmiewa, tak, jakby Napoleon Bonaparte też podporucznikiem w swoim czasie nie był. A tymczasem pod dupą mu się pali, dupokraci targowicę szykują. Najlepszy plan na teraz, to szybko dziesięciu z KODu obwiesić, po szybkim sądzie wojskowym, prawo nasze takie warianta na wypadek zamachu stanu przewiduje. A po obwieszeniu zdrajców, przed Wigilią jeszcze, szybko do spowiedzi pójść.
 • @Astra 23:00:07
  ale dlaczego slusznie ????
  przeciez wkleilem link do tego art, sprzed ponad 8 lat, mogl Pan Wrzodak sie do tego odniesc i napisac ze to paszkwil ale tego nie zrobil ani dzis ani wtedy gdy tego typu art, pojawily sie w sieci.
  Ale dobra, wieksze obelgi juz mnie tutaj spotkaly i zyje.
  raz jeszcze pozdrawiam
 • @Oficer Prowadzący 23:00:09
  Kręcisz i tyle, ubliżyłeś człowiekowi właśnie w ten "koszerny" sposób, myśląc, że nikt nie zauważy, ale dowaliłeś bo chciałeś.
  Mnie się to nie podoba, tak nie rozmawiają nawet wkurzeni Polacy...

  "A co Twoim zdaniem ''gamonie'' mają zrobić??? Wyaresztować ich i sprowokować odwet Wehrmachtu? A może chodzi o to, żeby zrobić coś takiego, żeby od razu nas rozebrali z ruskimi i żydami jako kraj ''nieodpowiedzialny''?"

  Dostali władzę niemal absolutną i mają narzędzia.
  Najgorsze co mogą zrobić to wezwać ludzi na ulicę! Kto tego nie pojął jeszcze ten jest dla mnie osobą podejrzaną i tyle!

  Dość krwi już przelewano na polskich ulicach... patrz stan wojenny i po co to było? Dzisiaj każdy z nas już wie po co!
  Więc bez demagogii proszę, ja odporna jestem i miliony Polaków również.
 • @Seth 23:04:07
  Ale ja tego nie neguje, ze tyg,Polityka jest taki jak opisujesz.
  Ten wydumany konflikt pomiedzy mna a Panem Wrzodakiem nastapil z chwila gdy wciaz wklejal informacje o tym ilu to bylych PZPR-owcow jest w PIS-ie.
  Ja mu grzecznie zwrocilem uwage ze w czasie gdy byl prominentnym dzialaczem LPR tez wspolpracowal i mial obok siebie osoby ktore w przeszlosci tez nalezaly do PZPR i wtedy problemu nie widzial, Nigdy nie odpisal czy tak bylo czy nie, natomiast w koncu mnie zbanowal i po sprawie. Wiecej juz "polemiki" w tym temacie prowadzic nie bede bo to bez sensu.
  pozdrawiam
 • @Pan podporucznik 23:04:42
  "Najlepszy plan na teraz, to szybko dziesięciu z KODu obwiesić, po szybkim sądzie wojskowym, prawo nasze takie warianta na wypadek zamachu stanu przewiduje. A po obwieszeniu zdrajców, przed Wigilią jeszcze, szybko do spowiedzi pójść."

  Właśnie :) po szybkim sądzie, jak należy za zdradę i tyle!
  Nie ma to jak z mądrym gościem po polsku podyskutować!
  Lordziki to jakieś takie są nie nasze chyba, diabli wiedzą skąd to się przywlokło tutaj i skąd nadaje...
 • @Seth 23:04:07
  Swieta ida, zgody nam potrzeba, wiec kasuje ten paszkwil z tyg. Polityka i mam nadzieje zakonczyc ten "temat"
  Nie bylo to potrzebne
  Przepraszam zainteresowanego i pozostalych forumowiczow
 • @alfa.com.hel 22:29:46
  Musimy wspierać również propozycję sejmową, nawet jeśli nie ze wszystkimi było nam zawsze po drodze. Bo musimy wspierać to co jest najważniejsze. Będzie to długi marsz boje się. Może nie? Dobra, to przygotujmy się na krótki marsz. Ale bądźmy też przygotowani na dłuższy. Oni liczą, ze się zniechęcimy wypalimy, stracimy nadzieję, zamkniemy się w domach.

  — mówiła Holland.

  Mamy siłę, mamy siłę, mamy siłę…

  — deklarował tłum.

  Nie zamykajmy się po naszej części ulicy. Rozmawiajmy z Polakami, którzy myślą i czują inaczej. To są takie proste hasła , do których musimy wracać : wolność i demokracja
  https://www.youtube.com/watch?v=Jl2eo1bYSjI
  — zakończyła reżyserka.

  Obronimy demokrację!

  — krzyczała publiczność.
 • @Oficer Prowadzący 23:23:23
  Zabolało? miało zaboleć, jak się poczułeś? koszernie? :))))

  PS
  A skąd nadajesz? bo ja z Wielkopolski... pójdziesz z nami na to kryterium uliczne, które nam szykują?

  Nie jestem nauczycielką na szczęście, ja tylko ekonomistka jestem :)

  PS II
  Sam sobie daj siana! :)
 • @Astra 23:31:04
  Żydzi pytają, czemu świat ich nienawidzi

  http://www.fronda.pl/a/zydzi-pytaja-czemu-swiat-ich-nienawidzi,62550.html
 • @moher 22:49:10
  Dla równowagi powywlekaj trochę szczegółów z życia prezesa, Maciarewicza czy Dudusia. Zapewne niejedna pikantna ciekawostka by się znalazła, więc czemu nie - też są osobami publicznymi.
  Jak widzę, moherku, stosujesz stare komunistyczne zasady: kiedy brakuje argumentów to się stosuje paszkwile. Cel uświęca środki, nieprawdaż.
 • @Zbójnicki pies 23:36:01
  Taak? pytają?
  Ja do nich nie czuję nienawiści i raczej zapytałabym się za co tak nienawidzą Polaków i to od wieków...
 • @Astra 23:45:23
  8-))))))))))
 • @Lotna 23:39:36 -Masz tu: -Prezes ma Kota.
  https://www.google.ca/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwjz_snlwuvJAhWKmR4KHTe9CW4QjRwIBw&url=http%3A%2F%2Fstreemo.pl%2FPortal%2F1366%2CZdjecie%2Cjanex_Na_kot.html&psig=AFQjCNG9-RZosUNyRn_lL8CXbQDbmCfAvA&ust=1450738090870496
 • @Oficer Prowadzący 23:43:23
  Nooo faktycznie idź odpocznij bo twierdzenie, że wiesz do kogo upodabnia się Pan Wrzodak... no cóż, to wymaga odpoczynku... leków na razie jeszcze nie bierz, za wcześnie chyba :))

  To jak? pójdziesz na to kryterium uliczne? czy w TV będziesz oglądać i... współczuć?

  Przyjemnych snów, gdziekolwiek jesteś Lordzie...
 • @Oficer Prowadzący 23:56:28
  Sam się naucz... brać pod uwagę, że nie zawsze to Ty masz rację, a ci inni mogą również troszczyć się o swój naród... co z tego, że mają inne zdanie?

  Na kryteriach jesteś? jako uczestnik czy oficer prowadzący? :)))))))

  Dobranoc
 • @Wrzodak Z. 21:58:07
  Panie Zygmuncie, widzę to podobnie jak Pan.

  Kiedyś wierzyłem Kaczyńskim. Przejaśniło mi się, kiedy Jarosław zorganizował prowokację - kryminalną - przeciw "Andrzejowi Lepperowi, a potem, gdy przyłapano go na gorącym uczynku, poszedł w zaparte i z niemożliwym tupetem zaczął szukać "przecieków".

  Można dać się nabrać raz, drugi, ale jak jak się uwierzy człowiekowi niegodnemu trzeci raz, to jest się po prostu durniem i niczym więcej. A to, że tych durni jest dużo, nie zmienia tej prawdy. Chrystus powiedział: "Po owocach ich poznacie". Na razie te owoce to zwyczajny polityczny gnój. Coraz większe podziały, nienawiść, łamanie reguł gry politycznej itd.

  Pożyjemy, zobaczymy. Daję im jeszcze 20 proc. wiarygodności. Być może nie da się inaczej. Polityka jest brutalną grą. Może - jak poodrywają złodziei od koryta - coś istotnie w Polsce zmienią. Kłopot w tym, że nie wiadomo, co chcą zmienić. Podejrzewam, ze cały plan polityczny Jarosława sprowadza się do przejęcia władzy.

  Szkoda, że w Solidarności nie było więcej takich jak Pan.
 • Chyba PIS musi zwrócić się o pomoc USA
  Lewacy z UE atakują, majdanem grożą, serdeczni przyjaciele z USA pomogą, utemperują różnych tam aby nie wtrącali się do Polski i nie popierali KODów i innych takich, żeby dali rządowi choć 100 dni a może rok spokoju.
  Przecież dla PIS USA to wzór i przyjaciel. A przyjaciół poznaje się w biedzie.
  Zatem udajcie się o pomoc do przyjaciół.
 • @alfa.com.hel 22:34:46
  "Jednym słowem „Wyborcza” szykuje się do rewolucji. Ma już lidera, struktury i łamy.

  Do końca lekceważyć tego nie można…" -Ano nie. -Komusze nasienie ma się dobrze...
 • @lorenco 02:06:59 -Umiesz
  być złośliwy!
 • @Nibiru 02:28:07
  A tego to nie wiem.
  To rząd ma wywiad, niech zacznie pracować.
  Ale pracować i rozgryzać przyjaciół? To nie uchodzi i tak jest od 1990 roku.
 • @Nibiru 02:28:07 -Serce Europy Środkowej potrzebuje szerszego oddechu
  https://youtu.be/sCJ2ScFBrTg
 • @moher 02:49:42
  Dobrze mówił wtedy!
 • mało
  mało Polski w tych komentach...
 • @DelfInn 03:03:58
  https://youtu.be/Qbu_FRg8vuU
 • @Nibiru 02:59:24-Też mam miłe kontakty. -:))))
  A mój Tata, który służył na Białorusi w 81 pułku piechoty 1926 roku wspominał, że na święcie pułkowym, gdy jego dowódzca mówił o bohaterstwie ich poprzedników służących pod ich sztandarem, których tylko kilkunastu przeżyło bój z bolszewikami w 1920 roku, bo widząc klęskę, rzucali sobie granaty pod nogi i rozrywali się razem z atakującą ich czerwoną konnicą, pewien miejscowy Białorusin poprosił o głos, a gdy go otrzymał, zapytał pułkownika, czy wie ilu rdzennych Polaków służyło w tym pułku. -Okazało się że tylko trzech oficerów. -Reszta to byli Białorusini. -Chyba niewiele trzeba do tego dodawać? SZCZĘŚĆ BOŻE!
 • @lorenco 03:26:24
  Bóg Ci zapłać. Ukoiłeś moje serce.

  Sursum corda :)
 • @Astra 20:54:43
  Skoro Ryszard Petru wezwał do wyjścia na ulice, tylko dlatego, że jego opcja polityczna przegrała wybory (bo na to wychodzi) powinien zostać niezwłocznie zatrzymany i skazany za zamach na legalnie wybraną władzę.
  Nie ulega wątpliwości, że takie jego działania a tej sytuacji, mogą doprowadzić do rozlewu krwi.
  Gdyby Janukowicz (co by to o nim nie mówić), od razu pozamykał tych wszystkich takich szczekaczy, to dzisiaj nie byłoby na Ukrainie takiego bilansu ofiar, tylu nieszczęść, barbarzyństwa i tego całego teraz chaosu i rozkradzionej Ukrainy. Kogo dzisiaj na Ukrainie obchodzi, kto wtedy miał rację?
  Więc jak widać, Ryszard Petru jest groźnym dla porządku publicznego i pokoju w Polsce agentem.
  Z drugiej jednak strony, zamknięcie Ryszarda Pertu z całą pewnością spowoduje podniesienie wrzasku w tzw "wolnościowych" mediach i środowiskach, także za granicą i może się okazać, że Merkel zmuszona będzie (wiadomo przez kogo) ruszyć mu z odsieczą. Więc trzeba tutaj działać z wielką rozwagą z tymi zdrajcami Polski.
 • @Jan Paweł 09:18:01
  Trzeba mu podesłać jakąś sekretarkę, czy pokojówkę, którą będzie chciał zgwałcić i sprawa załatwiona. Tak się to dzisiaj robi, jak trzeba kogoś skompromitować i doprowadzić do aresztu. :))
 • @Wrzodak Z. 21:54:44
  W pełni się z Panem zgadzam. Aczkolwiek poczekajmy, zaczęli dobrze. Może ich zamysł polega na tym, że nie wszystko na raz.
  Zmiana Konstytucji w zakresie zapisów o NBP z całą pewnością byłaby zamachem na NWO a do tego trzeba się przygotować.
  Myślę, że w tej materii nie obejdzie się bez rozglądnięcia się po sąsiadach (tych rozsądnych). Niestety na razie tego rozsądku w PISie (tego rozglądania się po rozsądnych sąsiadach) nie widzę, chyba że jest to na razie jakaś zmyłka. Zobaczymy. Na razie to trzeba poodganiać te szczekające hieny.
 • @Astra 22:41:45
  W pełni się zgadzam
 • @PiotrZW 00:19:16
  Na Kaczyńskiego ( pochodzenie żymskie ) należy w tej chwili postawić, co nie znaczy mu wierzyć ) w imię zasady " jak trzeba wykopać dół to nie ważne do kogo należy łopata ". Skoro KOD finansuje Soros ( pochodzenie żymskie ) a twarzą KOD-u jest Tomasz Gross ( przypadkiem też pochodzenie żymskie ) to należy zrobić wszystko żeby okupanci pochodzenia żymskiego skutecznie wzięli się za łby, należy szczuć Macierewicza ( ochrzczony pod koniec internowania ) na Tuska i Niesiołowskiego, wspierać i umacniać przyjaźń Kopacz z Grossem i szczuć na nich żymskie siły w PiS. Im większa awantura tym lepiej dla Polski nieżymskiego pochodzenia !!!
 • @Jan Paweł 09:18:01
  A czemu zaraz zamykać Petru ? Skoro udział w manifestacjach nowoczesnego ZBOWID-u biorą osoby głównie pochodzenia żymskiego wraz z ich płatnymi szabesgojami to należy tylko dokładnie dokumentować udział tych zdrajców w antypolskich sabatach za pieniądze Sorosa, dać im poszczekać, niech wyją na potęgę ! A jak przyjdzie czas rozliczeń to rozliczyć to plugawstwo z tego i z całego minionego ćwierćwiecza, przy czym wyroki powinny być takie jak na Sorosa w Indonezji ! Na czapę za zbrodnie na narodzie polskim dla Kuronia i Geremka już za późno ale Michnik i Balcerowicz wraz z otoczeniem w pełni na to zasłużył by w majestacie prawa łeb położyć. Należy tylko zastosować prawo polskie a nie żydowskie !
 • @Wrzodak Z. 21:54:44
  "Belki nie ruszają"
  Kadencja Belki kończy się prawdopodobnie w czerwcu przyszłego roku.
 • @Wrzodak Z. 21:58:07
  "Boli mnie to, że Kaczyński w sposób jawny cementuje lewactwo.."
  Lewactwa nie trzeba cementować. Wyczuwają się na węch. Było wiadomym przed wyborami kto jet kto i należało się konsolidacji spodziewać. Dla mnie nie jest to zaskoczeniem. Nie byłam pewna jedynie stanowiska PSL tradycyjnie lepiącego się do rządzących. Ale pewnie liczą na rychłe zmiany maszerując z KOD-ami.
 • @alfa.com.hel 22:27:58
  Holland nie otrzymała pełnomocnictwa do reprezentowania wyborców PiS, niech więc nie ględzi o niedotrzymanych umowach społecznych (w ciągu 30 dni od wyborów). Ci ludzie nie mają odrobiny przyzwoitości. Porażka lodziarzy odbiera im rozum.
 • @Oficer Prowadzący 21:50:13
  Nie mam czasu na ciagłe siedzenie przed komp, muszę zapracować na takich darmozjadów jak oficer i pies. Jak wrócę wieczorem z swojej firmy to odpisze więcej, ale oficerze prowadzący, coś w życiu zrobił dla Polski, czy może 1 m2 polskiej ziemi obroniłeś, kiosk z cebulą obroniłeś dla Polski?
  Piszesz jak podły Sb-ek, że nic nie tworzę, Tak tylko w skrócie:
  - największy w Polsce SKOK utworzyłem w Ursusie,
  - pierwszy w Polsce wywalczyłem uwłaszczenie 800 rodzin mieszkaniami tzw. zakładowymi,
  - stworzyłem najsilniejszą i najbogatsza komisję zakłądową Soli,
  - obroniłęm fabrykę Ursus, odchodząc do sejmu w 2001 roku Ursus pracował z zyskiem,
  - strajkami wywalczyłem umorzenia 7 bln zł papierowych długów dla fabryki,
  - pomogłem uratować wielkie gospodarstwo rolne w Zegartowicach,
  - utworzyłem I w Polsce spółkę pracowniczą na majątku ,,niechcianym" w Ursusie, spólka wypałcała dywidende dla udziałowców - pracowników Ursusa,
  - wspomagałem finansowo Radiu Maryja oraz najwiecej przekazałęm funduszy na ratowanie stoczni Gdańskiej i mnóstwo innych spraw.
  Teraz jako Poseł:
  - wywalczyłęm 23 mln w 2004 roku dla fabryki Ursus oraz 70 mln zł dla huty Stalowa Wola,
  - obroniłem oddania PKO BP w obce ręce (przekonałem do tego częsć posłów SLD, PO, Samoo, PiS, PSL)
  - obroniłem dalszą sprzedaż PZU,
  - pokazaliśmu złodziejską prywatyzację TP.SA, ZCHC, Stoen, BGŻ, PHS, Dolna Odra,
  - walczyłem o nie wysyłania na wojnę polskich zołnierzy do Iraku i Afganistanu itd.
  - za IV kadencji byłem w sześciu posłów najpracowitszym posłem, na sześć lat bycia posłem z Podkarpacia pieć razy byłem naaktywniejszym posłem z tego reginu, Pomimo tego, gazety banderowskie na Podkarpaciu ciągle mnie opluwały z powodu mojej aktywności w wyjawianiu przewałów, szczególnie z Burym i jego klanem toczyłęm boje (patrz interpelacje IV)
  To wszystko jest w archiwum sejmu, wszystko można przeczytać, ale hejterom pisowskim zdrajcom Polski nie leży to, aby Polska była narodowa zamiast internacjonalistyczna. Banderowcy są na usługach sjonistów i baksterów, którzy nie nawidzą Polaków, dlatego z lubelskiego i Podkarpacia, Małopolski jest tylu pro-banderowców posłami szczególnie z pisuaru.
  Wam odpowiada taki narkoman za Marszałka, wam odpwiada taki ćpun, który jest V-ce Marszałkiem i szefem KP PIS, wam odpowiadają czerwoni prokuratorzy, Wy, nawet nie zdajecie sobie sprawy, że bronicie układów starej esbecji, układów masońskich, zwykłych narkomanów, chipisów, brudasów, którzy przejęli kontrywiad, wszystko w interesie usraela, w Polsce można kraść, mordować w imię służby usraelskiej. Wy jestescie podobnymi bolszewikami jak Berman i Zarakowski. Wojna z polakami trwa dalej, tylko szyldy się zmieniają. Tacy jak ja wam przeszkadzają ponieważ mówią wam prosto w oczy, że jestescie zdrajcami sługusami obcych interesów, chceie ludziom usta zamknąć 500 zł a sprawy polityczne realizujecie dla usraela, flagi usraelskie już chciecie wieszać w urzędach. Co to przypomina!!! Tworzycie czasy bierutowskie pod innymi szyldami.
  Z Polski mojej Ojczyzny i moich pokoleń, chcecie w imię intersów usraelskich zrobić drugą banderowsko - sjonistyczną Ukrainę. Z Polski chcecie zrobić drugi Egipt, Libię Syrię, Irak chcecie zostawic spaloną ziemię w imię bycia psami, kundlami usraelskimi, którymi jak wy zdrajcami szczują odradzającą się chrześcijańską Rosję, do takich intersów potrzebni są wam Polacy, mięso armatnie. Jeszcze rok, a będzie jechać na taczkach.
  Pomagacie takim współczesnym Leninom, Trockistom, którzy za pomocą Polski chcą podpalić pól Europy, by dosiąść niedzwiedzia, do tego potrzebne są takie płytkie chwyty, jak 500 zł, by odwrócić uwagę od zdrady Polski i oddania jej całkowicie w parchate łapy.
  Pamiętajcie hejterzy pisuarowskie wy też zapłacicie wysoką cenę za zdradę.
 • @lorenco 02:06:59
  "Przecież dla PiS USA to wzór i przyjaciel. A przyjaciół poznaje się w biedzie"
  Owszem, szczególnie J.Kaczyński miał okazję zweryfikować tę przyjażń na pogrzebie brata, kiedy to przedstawiciel strategicznego sojusznika wybrał się na golfa. Ja mam nadzieję, że doświadczenia go czegoś nauczyły. Jest pamiętliwy.
 • @Zbójnicki pies 23:20:45
  Ja jestem przeciwko banowaniu wpisów.
 • @wercia
  Polska nie może być dla Ukrainy skarbonką!... W stosunkach międzynarodowych zawsze musi być symetria. Nie można zaakceptować, że Ukraińcy stawiają na pomniki zbrodniarzy, którzy mordowali Polaków a z naszej strony nie ma reakcji. Nie możemy być tylko skarbonką, z której wysypywane są pieniądze, bo Ukraina jest w potrzebie, a po drugiej stronie nie ma wobec naszych słusznych żądań już nie tyle zwykłej wrażliwości, ale brakuje elementarnych zasad przyzwoitości - mówi dr n. med. Zbigniew Kopociński ze 105. Kresowego Szpitala Wojskowego w Żarach, członek Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich. Z dr n. med. Zbigniewem Kopocińskim ze 105. Kresowego Szpitala Wojskowego w Żarach, członkiem Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich, rozmawia Mariusz Kamieniecki

  Panie Doktorze wygląda na to, że starania o powrót kamiennych lwów na Cmentarz Obrońców Lwowa okazały się skuteczne, można powiedzieć wreszcie, bo od ponownego otwarcia Cmentarza Orląt Lwowskich minęło 10 lat…

  – Powrót lwów na Cmentarz Obrońców Lwowa odbieramy jako pierwszy sukces akcji pn. „Oddajcie Orlętom lwy” zainicjowanej przez Kresowe Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze im. Orląt Lwowskich w Żarach. Nie mniej jednak lwy są tylko symbolem szerszej akcji domagamy się bowiem całkowitej, zgodnie z prawdą historyczną i aktualnymi możliwościami restauracji tego cmentarza.

  Czy i ewentualnie jaki wpływ na decyzję o powrocie lwów mogła mieć zakończona niedawno wizyta prezydenta Dudy w Kijowie?

  – Powrót lwów odbieramy w kontekście dwóch wizyt prezydentów Polski najpierw Bronisława Komorowskiego, a teraz Andrzeja Dudy. W kwietniu tego roku podczas wizyty prezydenta Komorowskiego w Kijowie, kilka godzin po tym, jak gościł w Werchownej Radzie, ukraińscy deputowani uchwalili ustawę o uznaniu prawnego statusu uczestników walk o niepodległość Ukrainy w XX wieku, de facto ustawy gloryfikującej zbrodniarzy OUN-UPA. Tym samym ukraiński parlament skompromitował urząd prezydenta RP i upokorzył cały nasz Naród. Mało tego, zarówno to skandaliczne wydarzenie, jak też podpisanie przez prezydenta Poroszenkę ustawy o statusie UPA jako formacji kombatanckiej nie spotkały się z żadną reakcją ze strony polskich władz. Natomiast od prezydenta Andrzeja Dudy oczekujemy stanowczej polityki i przywrócenia powagi naszemu państwu, także jeśli chodzi o relacje polsko-ukraińskie. Wprawdzie nie znamy szczegółów rozmów prezydentów Dudy i Poroszenki w Kijowie, to fakt, że w tym czasie lwy wracają na Cmentarz Obrońców Lwowa można i chyba należy oceniać w właśnie w kontekście tej wizyty. Postrzegamy to także jako w końcu pozytywną reakcję ze strony ukraińskiej. I choć nie popadamy w euforię, to doceniamy ten gest.

  Środowiska kresowe w Żarach od lat apelowały o powrót lwów. Jakie działania zostały podjęte?

  – Cmentarz Obrońców Lwowa nazywany też Cmentarzem Orląt obok Cmentarza Janowskiego i Cmentarza Łyczakowskiego należy do najbardziej znanych polskich nekropolii we Lwowie. Spoczywają tam obrońcy Lwowa – młodzież, a nawet 10 i 12-letnie dzieci, które 1 listopada 1918 r. podjęły walkę przeciw ukraińskim wojskom. Niestety sowieckie władze doprowadziły do zniszczenia nekropolii, gdzie utworzono wysypisko śmieci. W latach 90. pracownicy firmy Energopol społecznie odbudowali część nekropolii i odkryli na nowo nagrobki przysypane zwałami ziemi i śmieci. W 2005 r. część odrestaurowanego cmentarza została otwarta. Wciąż jednak daleko jeszcze do tego, aby lwowski Pomnik Chwały – Panteon Narodowy odzyskał dawny blask. Wobec bezczynności kolejnych polskich rządów Kresowe Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze im. Orląt Lwowskich w Żarach oraz lekarze ze 105. Kresowego Szpitala Wojskowego w Żarach wspierani przez lokalne władze i społeczeństwo wspólnie rozpoczęliśmy starania z jednej strony o powrót kamiennych lwów na Pomnik Chwały wraz z herbowymi tablicami, a z drugiej strony o restaurację Cmentarza Obrońców Lwowa. Akcja „Oddajcie Orlętom lwy” nasiliła się w grudniu 2014 r., kiedy zaczęliśmy zbierać podpisy.

  Z jakim odzewem społecznym spotkała się ta inicjatywa?

  – Akcja zbierania podpisów była skierowana głównie do mieszkańców Ziemi Lubuskiej, ale nie ukrywam, że mieliśmy też wsparcie ze strony innych ośrodków kresowych w całej Polsce. Również pacjenci z różnych stron kraju, którzy leczyli się w naszym szpitalu, składali swoje podpisy. Całe wsie po tym, jak informacje o akcji z ambony ogłaszali księża proboszczowie, składały swoje podpisy, udzielając nam poparcia. Trzeba zauważyć, że była to cenna inicjatywa, także edukacyjna, bo dzięki tej akcji dzieci i młodzież miały okazję zapoznać się bliżej z historią Cmentarza Obrońców Lwowa i zobaczyć, jak ważne jest to miejsce dla naszej tożsamości narodowej. Zebraliśmy już ponad 20 tysięcy podpisów, które mają stanowić pewnego rodzaju nacisk na najwyższe organy władzy w Polsce, aby te zwróciły się z interwencją do władz Ukrainy i Miasta Lwowa o przeprowadzenie koniecznej restauracji nekropolii. Listy wysłaliśmy do ówczesnego prezydenta Bronisława Komorowskiego, premier Ewy Kopacz oraz do marszałków Sejmu i Senatu RP, a także do przewodniczących wszystkich klubów parlamentarnych.

  Kto z polityków odpowiedział na apel środowisk kresowych?

  – Niestety odzew był bardzo mizerny. Szczerze mówiąc, paradoksalnie zrozumienie i wsparcie dla naszej akcji łącznie z pismem wyraził tylko Leszek Miller. Ze strony premier Kopacz nie otrzymaliśmy żadnego wsparcia, a z Kancelarii Prezydenta Komorowskiego nadeszło lakoniczne pismo informujące o przekazaniu naszego apelu do Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa. O ile poprzednie polskie władze – jak widać – nie zainteresowały się tym ważnym problemem, o tyle godnie zachowali się Polacy. Nie trzeba było nikomu tłumaczyć, czym dla naszej tożsamości narodowej jest przywrócenie nekropolii właściwego blasku. Podpisy są zbierane cały czas, ale tak naprawdę nie o ilość tu chodzi, bo jak pokazują rządy poprzedniej ekipy nawet kilka milionów podpisów Polaków można zlekceważyć i wyrzucić do kosza. Natomiast chcemy poprzez tą inicjatywę edukować społeczeństwo, mówić, że jest taki cmentarz, że jest on mocno zaniedbany i trzeba to zmienić. Nawet w dniu, w którym na stronie MEN pojawiła się informacja o zwróconych lwach, w szpitalu w Żarach zebrałem kilkanaście podpisów poparcia. Jedna z pacjentek, kiedy jeszcze nie znaliśmy decyzji ukraińskich władz, pytała z niedowierzaniem, czy oddadzą nam lwy, kiedy stawiają coraz więcej pomników zbrodniarzom z UPA? Odpowiedź moja brzmiała: oddadzą nie oddadzą, ale naszym obowiązkiem jest domagać się zwrotu tych symboli polskości, nie możemy bowiem tolerować lekceważenia Polski i Polaków przez ukraińskie władze.

  Skoro lwy powróciły już na cmentarz, to pozostaje jeszcze kwestia tablic herbowych, o których Pan wcześniej wspomniał, że zostały zniszczone…

  – Kiedy w latach 70. władze sowieckie usuwały lwy, które zostały porzucone w krzakach na rogatkach Lwowa, skuto z nich tarcze herbowe. Teraz tarcze te powinny powrócić na swoje miejsce. Na jednej tarczy powinien się znaleźć herb Polski i napis „Tobie Polsko” zaś na drugiej herb Lwowa i napis „Zawsze wierny”. Trudno powiedzieć, jak to będzie wyglądało, ale prace restauracyjne przy rzeźbach lwów będą finansowane przez stronę polską. Skoro pokrywamy koszty, to nie wyobrażam sobie sytuacji, że polskie Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego będzie płacić za jakąś fałszywą renowację. Ma się stać zadość prawdzie historycznej.

  Ale to nie koniec, bo środowiska kresowe zabiegają także o dokończenie renowacji całej nekropolii …?

  – To prawda, mianowicie domagamy się, aby na każdy nagrobek każdego polskiego bohatera narodowego powrócił napis „Obrońca Lwowa”, które także zostały usunięte przez władze ZSRS. Ci żołnierze walczyli w obronie Lwowa, choć nacjonaliści ukraińscy nazywają ich okupantami. Dla takiego podejścia wyrażamy stanowczy protest. Ci nasi żołnierze oddali swoje życie w ofierze na ołtarzu ojczyzny, w obronie polskiego Lwowa. Napis „Obrońca Lwowa” był pierwotnie na ich grobach i powinien tam wrócić. Nie wyobrażam sobie odstąpienia od tego postulatu. Kolejna sprawa dotyczy odbudowy Pomnika Chwały. Fragment łuku tryumfalnego, który widzimy obecnie, jest tylko jednym z elementów całego Pomnika Chwały. Uważamy, że powinien on zostać odbudowany przy zaangażowaniu polskich władz. Nie sądzę, aby był z tym problem, ale jeśli nawet, to wystarczy tylko skierować apel do kresowiaków i fundusze na taki szczytny cel bez wątpienia się znajdą. Zresztą z gotowością do sfinansowania tego przedsięwzięcia zwykle ze strony kresowiaków spotkaliśmy się wielokrotnie, kiedy wraz z bratem dr. Krzysztofem Kopocińskim zbieraliśmy podpisy w ramach akcji „Oddajcie Orlętom lwy”. To zdumiewające, że ludzie starsi, często mniej zasobni, schorowani, których nie stać nawet na wykupienie leków, chcą ofiarować swój wdowi grosz, aby odnowić nekropolię. Tylko pełna restauracja Cmentarza Obrońców Lwowa przywróci temu miejscu właściwe oblicze. Nawiasem mówiąc, do informacji, która pojawiła się na stronach MEN o powrocie lwów, wkradł się błąd. Używa się określenia Cmentarz Orląt Lwowskich we Lwowie, zapominając, że właściwą nazwą dla tego miejsca jest Cmentarz Obrońców Lwowa, zwany popularnie Cmentarzem Orląt Lwowskich. Uważam, że polskie MEN w tego typu informacjach nie może posługiwać się nazwą popularnie używaną, ale nazwą właściwą – Cmentarz Obrońców Lwowa.

  Może należałoby się zwrócić do wicepremiera Glińskiego z jednej strony przypominając o tych trzech celach, które Pan wspomniał, a także o używanie przez oficjalne polskie władze właściwego nazewnictwa tej nekropolii?

  – Zastanawialiśmy się, czy po wyborach nie skierować ponownie pism, o których wcześniej wspomniałem, także do obecnych władz. Jednak ze względu na okres przejściowy związany z przejmowaniem władzy i zapoznawaniem się ze spadkiem po poprzednikach (w końcu nowy parlament czy rząd dopiero niedawno się ukonstytuował) doszliśmy do wniosku, że nie od razu ponowimy nasz apel. Mówiąc wprost, obawialiśmy się, że nasza korespondencja może trafić do tych samych urzędników, którzy wcześniej „utopili” sprawę. Uwaga pana redaktora jest jak najbardziej na miejscu i skorzystamy z niej, wysyłając pisma dotyczące całkowitej renowacji Cmentarza Obrońców Lwowa do min. Glińskiego oczywiście z podkreśleniem właściwej nazwy tej nekropolii.

  Czy Pana zdaniem, powrót lwów to incydent, czy może pierwszy krok w kierunku unormowania – w oparciu o prawdę historyczną – relacji polsko-ukraińskich, o co w Kijowie apelował prezydent Duda, tyle że po drugiej stronie pozostało to bez odpowiedzi?

  – Oczywiście należy mieć nadzieję, że będzie to pierwszy krok do normalizacji wzajemnych relacji, natomiast nasze dotychczasowe doświadczenia ze stroną ukraińską są bardzo złe. Trudno zatem o powiew optymizmu, szczególnie w kontekście odradzającego się nacjonalizmu ukraińskiego i wspomnianej już wcześniej gloryfikacji zbrodniarzy Stepana Bandery, Romana Szuchewycza czy innych i w ogóle w kontekście rażącego podejścia przez Ukraińców i władze tego państwa do zbrodni ludobójstwa dokonanego na ludności polskiej. Jak grzyby po deszczu rosną pomniki, tablice czy upamiętnienia poświęcone ukraińskim zbrodniarzom. Nie jesteśmy w stanie przeprowadzić ekshumacji naszych rodaków pomordowanych na Kresach, bo napotyka to na mur oporu. Owszem znamy inicjatywę – niemal samodzielną dr. Leona Popka, który zdołał przeprowadzić ekshumacje w swojej rodzinnej miejscowości na Wołyniu, ale nie zmienia to faktu, że tysiące naszych zamordowanych rodaków wciąż leży w nieodkrytych dołach czy jamach bez znaku krzyża czy w ogóle bez znaku grobu. I fakt ten jakoś nie trafia do sumień Ukraińców. To prawda, że nie wszyscy Ukraińcy mają takie podejście i są wśród nich przyzwoici ludzie, ale nie zmienia to faktu, że obecne władze stawiają na cokołach pomników zbrodniarzy wojennych. W tej sytuacji trudno znaleźć płaszczyznę dialogu. Z naszego punktu widzenia taką możliwość stwarzają „Sprawiedliwi Ukraińcy” – czyli tacy, którzy narażając się na represje, pomagali Polakom umknąć przed zbrodniczym ramieniem OUN-UPA. W Żarach uhonorowaliśmy takich Ukraińców – bohaterów. Niestety władze ukraińskie uważają takich ludzi za zdrajców, a banderowców i morderców naszych krewnych gloryfikują. Biorąc to wszystko pod uwagę jestem raczej pesymistycznie nastawiony w kwestii poprawy stosunków polsko-ukraińskich, aczkolwiek nadzieja umiera ostatnia. Czas pokaże, jak to się to rozwinie.

  To, o czym Pan mówi, to wszystko prawda, z którą trudno polemizować, nie mniej jednak faktem jest również zaangażowanie Polski w sprawy Ukrainy. Czy wobec tego nie powinniśmy w bardziej zdecydowany sposób artykułować także nasze żądania?

  – W stosunkach międzynarodowych zawsze musi być symetria. Nie można zaakceptować, że Ukraińcy stawiają na pomniki zbrodniarzy, którzy mordowali Polaków a z naszej strony nie ma reakcji. Nie możemy być tylko skarbonką, z której wysypywane są pieniądze, bo Ukraina jest w potrzebie, a po drugiej stronie nie ma wobec naszych słusznych żądań już nie tyle zwykłej wrażliwości, ale brakuje elementarnych zasad przyzwoitości. Ukraina jest bodajże jedynym krajem w Europie, gdzie zbrodniarze wojenni są eksponowani i wynoszeni na cokoły pomników. W tej sytuacji nie wiem, jak Ukraina wyobraża sobie zrealizowanie swoich marzeń o przyjęciu do struktur Unii Europejskich. Myślę, że należałoby wywierać większy nacisk także na przedstawicieli naszych władz, aby podobnie jak reagują na „polskie obozy koncentracyjne”, dokładnie tak samo reagowali, kiedy w ich obecności gloryfikuje się Stepana Banderę czy Romana Szuchewycza. W ogóle niedopuszczalny jest udział jakiegokolwiek polskiego polityka w wydarzeniach, gdzie pojawiają się symbole OUN-UPA.

  Trudno się dziwić politykom, skoro prezydent RP Bronisław Komorowski na koniec swego urzędowania honoruje Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski Piotra Tymę, przewodniczącego Związku Ukraińców w Polsce, znanego z publicznie wyrażanych poglądów, które zaprzeczają zbrodni ludobójstwa polskiej ludności na Wołyniu. W sierpniu środowiska kresowe zwróciły się do prezydenta Andrzeja Dudy z wnioskiem o rozważenie odebrania odznaczenia Tymie. Czy jest jakiś postęp w tej sprawie?

  – Minęło już ponad trzy miesiące, ale nie otrzymaliśmy – jak dotąd – żadnej odpowiedzi. Poczekamy do końca roku i jeśli wciąż nie będzie reakcji, to ponowimy naszą prośbę o ustosunkowanie się do tej kwestii. Kłamca wołyński nie może być odznaczany przez polskie władze. Nie ukrywam, że ciężko będzie odebrać to odznaczenie natomiast naszym celem jest nagłośnienie tej sprawy, żeby nigdy więcej żaden polski polityk, żeby żadnemu przedstawicielowi władzy w Rzeczypospolitej nie przyszło do głowy honorować wysokim odznaczeniem ludzi, którzy zakłamują polską historię. Takie działanie to nic innego jak deprecjonowanie zarówno urzędu, który nadaje odznaczenie jak i samego odznaczenia.

  Dziękuję za rozmowę.

  "Nasz Dziennik" Ps...Lwy usunięto w latach siedemdziesiątych ub. wieku , ale napisy skuto już 1949 roku. Tak gwoli ścisłości.
 • @Seth 16:48:27
  no ale to juz decyzja wlasciciela bloga, ja nigdy nikogo nie banuje pomimo ze jestem obrazany
  Pozdrawiam
 • Lis mówi w TV Republika, że przyłączył się do szumowiny KODu, bo...
  chce bronić podstawowych wartość które dzisiaj są zagrożone.
  https://www.youtube.com/watch?v=Lq1SSQ2ob30&spfreload=10
  Z całą pewnością miał na myśli to, że być może straci pracę, gdzie za jeden program dostaje kilkadziesiąt tysięcy a być może podniesie się pensja kasjerki w hipermarkecie która teraz dostaje ledwo ponad tysiąc zł na... miesiąc.
  Oczywiście wg Lisa to wszystko jest jak najbardziej ok, ponieważ tacy ludzie jak właśnie te kasjerki są kompletnymi debilami nie rozumiejącymi jego programów, smród, coś zatęchłego, barany które przełączają Lisa pilotem itd, itp:
  https://www.youtube.com/watch?v=vodTM9AePCE&spfreload=10
  Więc pan lis musi walczyć o te podstawowe wartości
 • @Drab61 11:51:39
  " A jak przyjdzie czas rozliczeń to rozliczyć to plugawstwo z tego i z całego minionego ćwierćwiecza, przy czym wyroki powinny być takie jak na Sorosa w Indonezji !"
  Czy możesz coś więcej powiedzieć na temat wyroków na Sorosa w Indonezji? Byłbym bardzo wdzięczny :)
 • @Oficer Prowadzący 18:10:51
  Sam jesteś paranoid.

  Poseł Wrzodak,mówi jak jest.

  POPIS rozwala relacje z nuklearnym supermocarstwem Rosją, daje miliardy banderowskiemu reżymowi na Ukrainie,który gloryfikuje UPA itd.

  Kaczyński w marcu 2003 r. w Sejmie głosił takie brednie:"... o naszej wojnie w Iraku.",a poseł Wrzodak musiał tego wschodniego "odlotu" Kaczyńskiego słuchać.

  Każdego normalnego i znakomicie wykształconego polityka,który rozumie jak działa zachodni establishment polityczny musi szlag trafiać.

  Tylko że za te brednie Kaczyńskiego,Millera itd. chłopaki płacili własną krwią i zdrowiem,za obce interesy,bo amatorzy i ciemniaki biorą się za politykę i nie słuchają lepiej wykształconych,oczytanych od siebie.
 • @Seth 22:22:30
  Jednym z przekleństw naszego życia, jednym z przekleństw naszego budownictwa państwowego jest to, żeśmy się podzielili na kilka rodzajów Polaków, że mówimy jednym polskim językiem, a inaczej nawet słowa polskie rozumiemy, żeśmy wychowali wśród siebie Polaków różnych gatunków, Polaków z trudnością się porozumiewających, Polaków tak przyzwyczajonych do życia według obcych szablonów, według obcych narzuconych sposobów życia i metod postępowania, żeśmy prawie za swoje je uznali, że wyrzec się ich z trudnością możemy. (…) czeka nas pod tym względem wielki wysiłek, na który my wszyscy, nowoczesne pokolenie, zdobyć się musimy, jeżeli chcemy zabezpieczyć następnym pokoleniom łatwe życie, jeżeli chcemy obrócić tak daleko koło historii, aby wielka Rzeczpospolita Polska była największą potęga nie tylko wojenną, lecz także kulturalną na całym wschodzie.

  JÓZEF PIŁSUDSKI
 • @Oficer Prowadzący 23:17:34
  Ale przeciez juz w roku 1962 Jaroslaw wraz z sp.Lechem dokonali mega kradziezy. To byla kosmiczna kradziez. Zajumali.......ksiezyc.
  I co na to Pan(byly posl) .Z.W.
 • @Zbójnicki pies 22:41:46
  Ja to tam byłbym ostrożny z cytowaniem Piłsudskiego. Zachęcam do przeczytania:

  https://marucha.wordpress.com/2015/12/21/odezwa-komitetu-depilsudskizacji/
 • @Astra 00:09:37
  Dziekuję za wyważone słowa w uświadamianiu blogerów ,,psa i oficera" oraz nie oczytanego mohera.
  Pies zwany zbójnicki bezczelnie kłamie. Ja na artykuły w Polityce, reagowałem, wysyłałem sprostowania, których mi nie zamieszczali. Za czasów działalnosci w Soli, ukazało się podłych na mnie około 150 artykułów w różnych mediach, nie spsoób nad tym zapanować. Celowali w tym GW, NIE, Polityka, Wprost, TVP, TVN, i wiele innych. Gdybym zaczał składać pozwy do sadu, to nie wychodziłbym z sądu i taki był zamiar agentury dziennikarskiej. Tak samo jak byłem posłem, pomimo, że byłęm najaktywniejszym posłem z Podkarpacia w kolejnych latach, to media lokalne ciągle pisały o mnie tylko żle.
  Teraz hejter pisowski pies wkleja nawet te artykuły szkalujące mnie, które wykazywały radosć ze smierci tragicznej moich rodziców gdy byłem dzieckiem. Artykuł ewidentnie pod zamówienie ubeckie, bym nie wszedł do sejmu, (np; podanie, że pochodzę z pod Sochaczewa to szok ja nie mam nic wspólnego z Sochaczewem) Taki bloger nie ma nic wspólnego z naszą cywilizacją, jest wychowany w domu bez Boga i bez zasad moralnych, dokładnie jak ci ludobójcy Polaków z Wołynia. W imę oddania swojemu góru (bandera) zamordować nawet swojego. Tacy osobnicy są bardzo niebezpieczni, ponieważ pod hasłami patriotycznymi, pseudoprawicowymi realizują utopijną politykę opartą na kłamstwie a jak to nie pomoże to posunąć się mogą do ludobójstwa.
  Gdy krytykuję PIS i Kaczyńskiego to podaję fakty, dlaczego, oni nie odpowiadają na to tylko brutalnie atakują jeżykiem Michnika. Od wielu lat mijam się z Kaczyńskimi, poznałęm ich rolę, wiem kto za nimi stoi, do czego dąża i z całą odpowiedzialnością mówię, że im nie chodzi o prawdziwa Niepodległość Polski, o Suwerenny Naród im chodzi o zrobienie z Polski koloni usraelskiej, dowodów jest mnóstwo.
  Za taką postawę przez niektórych jestem brutalnie atakowany, ale w większosci otwieram oczy i o to chodzi.
  Pozdrawiam
 • @Oficer Prowadzący 18:10:51
  Właśnie muszę ci odpisać. Takich tchórzy wielu już przeżyłem, bredzisz zamiast merytorycznej odpowiedzi. Nie martw się o mnie, gdybym był karierowiczem i darmozjadem siedział bym do dziś w sejmie i naciskał antypolskie guziki. Łatwo zostać agentem usraela, siedzieć cicho, nagiąć kręgosłup przed parchatym i życ wygodnie. Tak jak to robi 99% obecnych posłów w sejmie. Ja jestem z polskiej gliny a nie z parchatej. Już w 93 roku za rzadów Suchockiej i obecnych działaczy pisuarowskich, proponowano i mln $ bym tylko wyjechał z Polski, bym zgodził się na likwidację fabryki Ursus, są na to swiadkowie. Choć tylko 11 lat wychowywali mnie moi rodzice, ale podstawowe zasady moralne wpoili mi w przeciwieństwie do takich tchórzy jak ty oraz pies. Wy tchórze, nawet pisać pod swoim nazwiskiem się boicie, macie władze, macie wszystko w Polsce i co tchórze, kogo się boicie??? Ja za komuny i różnych rządów odważnie broniłęm interesu narodowego a Wy, tchórze nawet kiosku z cebulą nie potralibyście obronić. Ujawnijcie się, kogo sie boicie?
  Obydwaj żrecie budżetowy chleb, zapracujcie sami na siebie a nie na takich darmozjadów muszę min. i ja pracować.
  Martwisz się o mnie razem z psem, nie martw się jestem szczęśliwym człowiekiem, mam wspaniałą rodzinę, świetnie wykształconych dzieci i już powoli mnie zastepują i córka adwokat śledzi co wypisujecie, namawia mnie na składanie pozwów za te kłamstwa, które pod moim adresem, Wy tchórze piszecie. Nie będę robił wam lenie i darmozjady reklamy, ale świat jest mały, pewnie się spotkamy.
 • @Zbójnicki pies 23:48:00
  Nawet nie wiesz tchórzu, kto do filmu kaczyńskich wprowadził w szalejącej dyktaturze stalinowskiej w Polsce w roku 55. Poczytaj w IPN o TW ,,Balbina", albo idż do archiwum akt nowych i zapoznaj się z Nazwiskiem Aleksander Kaczynski, ojcem Rajmunda. Wtedy zrozumiesz dlaczego dzieci ,,akowców" grają w czasach stalinowskich w filmach.
 • @Zbójnicki pies 22:41:46
  No włąśnie lobby piłsudczyzny w Polsce: Kaczyńskie, Kwaśniewskie, Komorowskie, Rzeplińskie, Onyszkiewicze, Radek Sikorski,
  Doborowe towarzystwo. Świadczy o tym, że z domu wyniosłeś bolszewicką wiedzę.
  Poczytaj psie.  Odezwa Komitetu Depiłsudskizacji

  Skala uroczystości, zorganizowanych przez zwolenników Piłsudskiego z racji stulecia jego urodzin i metoda, jaką rocznica ta została narzucona społeczeństwu emigracyjnemu, a przy pomocy radia po części i społeczeństwu w kraju, w taki sposób, jakby była uroczystością ogólnonarodową, a nie tylko partyjną, sprawiają, że w ustosunkowaniu się polskiej opinii publicznej do Piłsudskiego i związanych z jego osobą faktów niedawnej przeszłości historycznej powstała nowa sytuacja.

  1 Stanisław Zaćwilichowski byt adiutantem Piłsudskiego, następnie sekretarzem Bartla i adiutantem prezydenta Mościckiego. Była to osobowość wpływowa i – jak podejrzewano – związana z masonerią.

  2 Zygmunt Wenda (1896-1941), w owym czasie adiutant Piłsudskiego, później czołowy działacz OZN. Według wersji przyjmowanej w historiografii Zagórskiego z więzienia odebrał kpt. Lucjan Miladowski i pojechał z nim pociągiem do Warszawy, por. Z. Cicślikowski, „Tajemnica śledztwa K.O-1042-27″.

  3 Śmierć Stanisława Koryzmy należy również do kategorii spraw, które pozostały do wyjaś­nienia. Zginął on w nocy z 4 na 5 grudnia, pełniąc służbę w parku belwederskim. W ulotkach ende­ckiej proweniencji posądzano o to zabójstwo Piłsudskiego. W. Jędrzejewicz w „Kronice życia Józefa Piłsudskiego” podaje natomiast (t. II, s. 322), że Koryzma padł ofiarą wewnątrzpolicyjnych pora­chunków. Podejrzewany o zabójstwo, konfident policyjny Franciszek Sieczka zginął 7 lutego 1930 r. podczas strzelaniny w kawiarni Studzieńskiego na Pradze.

  Katastrofa, jaką naród polski przeżył w drugiej wojnie światowej, sprawiła, że bardzo duża część społeczeństwa polskiego uznała, iż lepiej jest spuścić zasłonę na to, co w życiu polskim jest brzydkie i smutne i co naród dzieli. Bardzo liczni przeciwnicy Piłsudskiego powstrzymywali się przez z górą ćwierć wieku od mó­wienia o Piłsudskim pełnej prawdy w sposób głośny i dyktowali zagadnienie roli Piłsudskiego w dziejach Polski tylko jako zagadnienie akademickie, omawiane w dyskusjach historycznych czy we wspomnieniach pamiętnikarskich.
  Tak tylko zdawkowo o tym ,,dzisiejszym Wałęsie".
 • @Wrzodak Z. 10:22:10
  Tutaj Zbójnicki Pies może przeczytać całość:
  https://marucha.wordpress.com/2015/12/21/odezwa-komitetu-depilsudskizacji/
 • @moher
  http://www.pch24.pl/images/min_mid_big/mid_40116.jpg Klienci wystawią bank do wiatru? To cena za upolitycznienie i chęć porzucenia branży górniczej...Ostatnie dni nie są najlepsze dla ING Banku Śląskiego. Po sobotnim krakowskim wiecu „KOD” z aktywnym udziałem Marka Kondrata, twarzy banku, część klientów nie kryła oburzenia i zapowiedziała zamknięcie konta. Taki ruch właśnie uczyniła górnicza „Solidarność”. To reakcja na wycofanie się grupy ING z inwestowania w branży górniczej. To początek fali odejść klientów? Czarę goryczy przelał występ Marka Kondrata na krakowskim wiecu tzw. Komitetu Obrony Demokracji. Aktor wystąpił tam w towarzystwie polityków PO i odczytał preambułę Konstytucji RP. Wśród klientów banku zawrzało. W internecie zaroiło się od żądań rozwiązania umowy z Kondratem i oczyszczenia wizerunku ING oraz deklaracji zmiany banku.

  Występ aktora, będącego od lat twarzą ING Banku Śląskiego odebrany został jako upolitycznienie, wsparcie dla ruchu mającego na celu obalenie legalnie wybranych władz oraz docelowo uchronienie się od zapowiadanego podatku bankowego.  Przedstawiciele banku tłumaczyli że Marek Kondrat reprezentuje wyłącznie własne poglądy, z którymi ING się nie utożsamia oraz zapewniali, że bank nie angażuje się w politykę i nie popiera żadnej opcji politycznej. Czy to powstrzyma klientów przed przeniesieniem konta czy polisy na życie do innej firmy?  Dla ING sprawa może nie okazać się błahostką, bowiem w poniedziałek decyzję o likwidacji rachunku bankowego w ING Banku Śląskim podjęła górnicza „Solidarność” i do takiego samego kroku związek namawia swoich członków i organizacje.  Tym razem poszło o zapowiedziane przez Grupę ING wycofanie się z inwestycji związanych z węglem kamiennym. Grupa nie będzie współpracowała z podmiotami powiązanymi z energetyką węglową i branżą wydobywczą oraz planuje rozpoczęcie redukcji „globalnej ekspozycji kredytowej w sektorach powiązanych z węglem”.  – Nie chcemy korzystać z usług podmiotu, który otwarcie deklaruje wrogą postawę wobec naszej branży. Zaapelowaliśmy do wszystkich pracowników kopalń, zakładowych organizacji Solidarności z naszej branży, a także do firm z branży górniczej i okołogórniczej o przeniesienie rachunków do innych banków. Banki, tak jak inne podmioty gospodarcze, nie działają w próżni. ING podejmując tę niezrozumiałą w naszej ocenie decyzję, musi liczyć się z tym, że straci tysiące klientów wśród górników i mieszkańców naszego regionu – podkreślił Jarosław Grzesik, szef górniczej „S”.

  Marcin Austyn https://wirtualnapolonia.files.wordpress.com/2015/12/kto-jest-kto.jpg
 • @Wrzodak Z. 10:15:36
  Odpiernicz sie byly posle od Marszalka masz swojego cara to liz mu 4 litry - i spadaj raz na zawsze
  EOT
  ps.
  tchorzy to szukaj wsrod swoich bylych kolegow z parti
 • @Oficer Prowadzący 19:33:46
  //Jak dotąd nie rozumiecie świata, to już nic wam nie pomoże.//

  To widac, slychac i .......
  8-)))))))))))
 • @Oficer Prowadzący 19:33:46
  // Nie martw się o mnie, gdybym był karierowiczem i darmozjadem siedział bym do dziś w sejmie i naciskał antypolskie guziki.//

  // 2007 roku wystartował w wyborach z list Samoobrony tuż obok takich "prawicowych tuzów" jak Leszek Miller i Piotr Ikonowicz. Wrzodak mówił wtedy, że zdecydował się na start, bo nikt go inny nie chciał. Nie dziwię się.//

  2007 - Samoobrona - WRZODAK Zygmunt glosow 1728 nie dostal sie do sejmu a startowal wraz z takimi patriotami jak L.Miller, P.Ikonowicz i kilkunastu innych bylych koministow z PZPR


  Wybory uzpelniajace do senatu
  2008 - Zygmunt Wrzodak KWW „Kongres Polski" 384 glosy nie dostal sie,
  ale pokonal slynnego dedektywa Rutkowskiego ktory dostal 357 glosow


  Ciekawe ilu czlonkow dzis liczy Ruchu Ludowo-Narodowy ktory zalozyl w 2006 r,Ile czlonkow liczy dzis Narodowy Kongres Polski zalozony przez Z.W w roku 2007.
 • @Oficer Prowadzący 19:33:46
  ...banderowcom kto dał 1 mld euro - PIS, więcej niż PO Kopacz [100 mln euro].

  Emerytury za 250 mln. złotych dla ob.Izraela [POPIS,SLD,PSL itd.],tu chyba tylko dwóch posłów się wyłamało na 460.

  Można powiedzieć podarunek od Sejmu dla Mossadu.

  Piłsudski ma na koncie prawie 400 zabitych w puczu z '26 r.,a w wojnie,do której doprowadził z Leninem ponad 100 000 tys. Polaków !

  Putin musiałby być na twoim wschodnio-pisowskim poziomie,gdyby się przyglądał,jak krwawy banderowski reżym dorzyna Rosjan.
 • @Zbójnicki pies 20:58:56
  No cóż,tu masz rację z tym Lepperem [b.PZPR],Millerem itd.
 • @Seth 21:56:51
  dalbym Ci wiecej przykladow wspolpracy Z.W z poskomunistami ale wiesz nie ma sensu zaraz zjawi sie w/w i nawrzuca nam bo to jedyny Jego argument.
  Dziwi mnie tylko skad w nim tyle nienawisci i to jeszcze do swoich (bylych) kolegow.
  Skad tyle jadu i zlej woli, skad mu do glowy przychodzi zarzucac komus ze w swoich szeregach mial/ma bylych czlonkow PZPR jak sam z nimi wspolpracowal,tolerowal i sie przyjaznil.
  Ale nie warto drazyc tematu, sa swieta i mamy ciekawsze rzeczy do zrobienia.
  Pozdr.
 • @moher
  Cała prawda o cygańskiej rumuńskiej przybłędzie Petru:
  1. Ryszard Petru bierze kredyt we frankach.
  2. Sierpień 2008, Petru:
  - Kredyty we frankach jeszcze długo pozostaną bezpieczne i opłacalne (!) .
  3. ... rozwiń całość Wrzesień/Październik 2008 Petru przewalutował swój kredyt. Jak powiedział Wyborczej:
  - Kredyt we frankach przewalutowałem po upadku Lehman Brothers, to był przełom września i października.
  4. Marzec 2009, Petru:
  - Jest duża szansa, że poziomu 3,20 zł za franka już nie zobaczymy (...). Jesteśmy w takiej sytuacji, że spać możemy wszyscy spokojnie.
  Faktycznie, Petru już mógł spać spokojnie
  5. 2014, frank prawie po 4zł. Petru:
  - Zbytnie umocnienie franka zabije szwajcarską gospodarkę. Obstawiam, że w dłuższej perspektywie czasu frank w relacji
  do złotego wróci do normalnego poziomu.
  Kilka tygodni później frank przebija 4zł.

  Pytania brzmią:
  1. Petru jest tak "dobrym ekspertem", że nie ufa własnym prognozom?
  2. Czy raczej jest nową kopią Sorosa, który publicznie mówił coś innego niż robił, w efekcie wykorzystał swoją pozycję
  do zrobienia fortuny i do dziś ma zakaz wjazdu do UK?
  3. Dacie się nabrać? Jeśli tak to jesteście megafrajerami.
  Polacy to na prawdę zadziwiający naród...
  Kiedy podnoszono wiek emerytalny - nie protestowali
  Kiedy ukradziono im dziesiątki milionów pod okiem władzy z Amber Gold - Nie protestowali
  Kiedy ukradziono im 150 miliardów z OFE - nie protestowali
  Kiedy usłyszeli na taśmach prawdę o swoim państwie - nie protestowali
  Kiedy ceny ropy na świecie spadły a władza wprowadziła nowy podatek paliwowy - nie protestowali
  Protestują natomiast w obronie Trybunału Konstytucyjnego który nie stał w obronie obywateli kiedy rząd PO-PSL dokonywał tych absurdów.

  Hej, obrońcy demokracji! mam pytanie, gdzie był i dlaczego nie protestował Petru gdy PO i PSL nie wykonywały wyroków TK? Gdzie był i dlaczego nie protestował Petru gdy PO i PSL przegłosowywały a Komorowski podpisywał ustawę zaostrzającą przepisy dot. zgromadzeń publicznych? Gdzie był i ... rozwiń całość dlaczego nie protestował Petru gdy PO i PSL odrzucały 6 mln podpisów obywateli pod petycją w sprawie referendum? Gdzie był Petru i cała reszta KODziarzy gdy PO i PSL miały w głębokim poważaniu demokrację i głos obywateli? Dlaczego Petru i reszta ujawnili się dwa tygodnie po utracie władzy i zaprzysiężeniu nowego rządu?
 • @Zbójnicki pies 22:30:15
  ...ja całkowicie rozumiem posła Wrzodaka,jak się rozdaje 250 mln.złotych[paszporty itd.] dla ob.obcego kraju jak Izrael [Ukraina],gdy ludzie z tego kraju zabili mu kilku krewnych z rodziny,to mnie też szlag trafia.
 • @Seth 23:01:16
  Meczennik 8-)))))))
 • @Oficer Prowadzący 22:21:07
  Napiszę ci,żebyś się dołożył z własnej kieszeni Ty i tobie PO(PIS)dobni na emerytury dla POtomków: Bermana,Morela,Zambrowskiego i innej żydo-komuny + banderowców itd.
 • @Kula Lis 65 22:30:19
  i co na to Petru,
  i co na to byly posel Z.W
  8-)))))))
 • @Oficer Prowadzący 23:40:04
  Komentarze obu Panow sa na zasadzie -" drzewa zaslaniaja las "- nic sie im nie klei w tych swoich "wywodach" pisanie dla pisania

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej