Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
76 postów 6319 komentarzy

PolskaWWW! (Wielka, Wolna i Wspaniała)

Józef Pustułka - -Jezu, ufam Tobie.

Rocznica początku wyzwalania Polski od Polaków

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

17 września 1939 roku wódz związku zdradzieckiego, czyli państwa utworzonego przez międzynarodowych złoczyńców na gruzach imperium pruskich carów, znanego pod nazwą "Więzienie Narodów""(-Załozycielka dynastii Romanowów; -Katarzyna II -prusaczka)

  niedoszły pop, omal że nie zabity lub wzięty do polskiej niewoli   w wielkiej bitwie naszej  kawalerii z konną armią Budionnego pod Komarowem w 1920 roku uznawany przez niektórych ludzi pokroju "naszej" noblistki Wisławy za oswobodziciela narodów i słoneczko ludzkości, Osetyniec Stalin przy pomocy armii czerwonej, dowodzonej przez terroryzujących i ogłupiających jej żołnierzy komunistycznych politruków  rozpoczął "wyzwalanie" znienawidzonego od czasu tej bitwy narodu polskiego. - Tą wielką misję ułatwił mu jego serdeczny kolega, niedoszły geniusz malarstwa i wojskowości wódz narodu niosącego światu kulturę, (Kulturträger)kapral Adolf  Hitler, który zgodnie z umową   już od 1 września  wszelkimi dostępnymi mu środkami, flotą ,czołgami i samolotami, rękami sterroryzowanego  i ogłupionego Narodu Niemieckiego bezlitośnie zmiękczał opór polskiego narodu, stosując niespotykany nigdy dotąd w Europejskich wojnach na taką skalę  ludobójczy terror. -Stalin prowadzący   wojnę narodowo-wyzwoleńczą (innych wojen szlachetny związek zdradziecki nie prowadził)  z Japonią, którą zakończył rozejmem dopiero  16 września  nie mógł wcześniej wkroczyć do Polski, -(Sowiecka Armia, zwana Czerwoną  zawsze była nazywana przez komunistów "wkraczającą", czym różniła się definitywnie od reszty armii tego Świata, o których prasa zdradziecka pisała jako o "napadających"  "agresorach"),     -Owocna współpraca agentur tych dwóch bestialskich ludobójców; (GESTAPO z NKWD), w "wyzwalaniu" polskich terenów i czyszczeniu ich z polskich patriotów  i polskiej inteligencji, wymiana list Polaków   wymagających likwidacji w pierwszej kolejności przyniosła im obfite plony. -Jednakże   cele przyjaciół były bardziej dalekosiężne i wykraczały poza granice podzielonej między nich Polski.  -Obu marzyła się niepodzielna władza nad całym światem. -Doprowadziło to do ogólnoświatowej zawieruchy. -Stalin wykazał się większym sprytem  od Hitlera i wyszedł z niej jako zwycięzca. -Rozpoczęte dzieło wyzwalania Polski doprowadził do końca już w pojedynkę.  "Wyzwolenie"

KOMENTARZE

 • .
  4 października 1938 kilka dni po podpisaniu traktatu monachijskiego, wiceminister spraw zagranicznych Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich Władimir Potiomkin[2] powiedział ambasadorowi francuskiemu w Moskwie Robertowi Coulondre: Nie widzę dla nas innego wyjścia, aniżeli czwarty rozbiór Polski[3]. https://pl.wikipedia.org/wiki/Agresja_ZSRR_na_Polsk%C4%99
 • .
  Na mocy Wikiźródła tajnego protokołu do paktu Ribbentrop-Mołotow z 23 sierpnia 1939 roku, ZSRR zobowiązał się do zbrojnego wystąpienia przeciw Polsce w sytuacji, gdyby III Rzesza znalazła się w stanie wojny z Polską, co było eufemistycznym określeniem przewidywanego jeszcze przed wybuchem II wojny światowej najazdu Niemiec na Polskę[a]. 3 września 1939 roku Klimient Woroszyłow nakazał podwyższenie gotowości bojowej w okręgach, które miały wziąć udział w ataku oraz rozpoczęcie tajnej mobilizacji. Stalin zdecydował się na uderzenie, gdy wywiad doniósł o podjętej 12 września na brytyjsko-francuskiej konferencji w Abbeville decyzji o zaniechaniu podjęcia działań ofensywnych[5].
 • Współpraca wspólników;
  Ambasador niemiecki w Moskwie Friedrich-Werner von der Schulenburg 16 września o godz. 18 przybył do siedziby Mołotowa, by domagać się, zgodnie z instrukcją Ribbentropa, natychmiastowego uderzenia na Polskę. Była to jego kolejna od wybuchu wojny interwencja w tej sprawie. Schulenburg meldował:


  Mołotow oświadczył, że wystąpienie zbrojne Związku Sowieckiego nastąpi zaraz, być może nawet jutro (...) Stalin przyjął mnie o drugiej w nocy w obecności Mołotowa i Woroszyłowa i oświadczył, że Armia Czerwona przekroczy dziś rano o godzinie szóstej granicę sowiecką na całej długości od Połocka do Kamieńca Podolskiego. Dla uniknięcia nieporozumień prosił usilnie, aby lotnictwo niemieckie od dzisiaj nie przekraczało na wschód linii Białystok-Brześć-Lwów. Samoloty sowieckie rozpoczną już dzisiaj bombardowanie terenów na wschód od Lwow
 • .
  Sowiecka agresja rozpoczęła się bezzwłocznie po wejściu w życie w dniu 16 września, podpisanego dzień wcześniej w Moskwie, ostatecznego układu rozejmowego pomiędzy ZSRR a Japonią, kończącego walki radziecko-japońskie na pograniczu Mandżukuo i Mongolii[7] – serię starć pomiędzy japońską Armią Kwantuńską a Armią Czerwoną rozpoczętych 15 maja 1939 roku, których kulminacyjnym momentem była rozpoczęta 20 sierpnia i zakończona 27 sierpnia zwycięstwem Armii Czerwonej bitwa nad Chałchin-Goł. Żelazną zasadą strategii Stalina było bowiem prowadzenie działań wojennych wyłącznie na jednym froncie.
 • -Wynurzenia kilku obecnych miłośników Stalina;
  http://wentylator.neon24.pl/post/118391,o-co-chodzi-wielbicielom-nieboszczki
 • ;
  http://wentylator.neon24.pl/post/112420,75-lat-temu http://m.neon24.pl/c6b54040449ed678cab06e29dc327ed5,11,1.jpg Parteigenosse czyli Tawariszczi
 • DEFILADA ZWYCIĘZCÓW: Wehrmachtu i Armii Czerwonej
  https://youtu.be/7YtNijgQUDc -Rozkaz dzienny w dniu wysłania Armii Czerwonej na pomoc czerwonym w Berlinie;. ("-Po trupie Polski wiedzie droga. -Idzcie i we krwi utopcie zbrodnicze rządy Polaków ")Trzecia minuta, 22 sekunda tego filmu)
 • Ocena 1,0
  -Już mnie odwiedził jakiś antypolak. ;( Wielu was tutaj?)
 • -Druga jedynka. -Prawda boli bolszewików.
  - Widzę, że Stalin wiecznie żywy. -Bardziej od lenina. -Musicie zrobić ściepkę i wybudować drugie mauzoleum na Placu Czerwonym. (Oczywiscie o ile wam naród Rosyjski pozwoli. bo i on powoli mądrzeje i już wie kto na nim zwykł żerowac.)
 • Odsłon 44 i wreszcie pierwsza piątka. -Jeszcze Polska nie zginęła! ;)))
  -Wciąż żyją dawne bohatery; -A imię jego 44! SZCZĘŚĆ BOŻE!
 • .Liczba 44 pojawia się w III części Dziadów, dramatu romantycznego Adama Mickiewicza. W scenie 5, zwanej "Widzeniem księdza Piot
  Pierwszy fragment:
  Patrz! – ha! – to dziecię uszło – rośnie – to obrońca!
  Wskrzesiciel narodu,
  Z matki obcej; krew jego dawne bohatery,
  A imię jego będzie czterdzieści i cztery.
  Fragment drugi:
  Nad ludy i nad króle podniesiony;
  Na trzech stoi koronach, a sam bez korony;
  A życie jego – trud trudów,
  A tytuł jego – lud ludów;
  Z matki obcej, krew jego dawne bohatery,
  A imię jego czterdzieści i cztery.
  Nie wiadomo co lub kogo miał na myśli Mickiewicz. Literaturoznawcy i czytelnicy od dziesięcioleci próbowali rozwiązać zagadkę liczby 44 w Dziadach. Poświęcono jej niezliczoną ilość artykułów i interpretacji.
 • Sowieci napadli na Polskę: "Dostaliśmy podstępny cios w plecy"
  http://i.iplsc.com/sowieci-napadli-na-polske-dostalismy-podstepny-cios-w-plecy/0005X979WTFP82LS-C432.jpg

  Sowiecka napaść na Polskę była realizacją układu podpisanego w Moskwie 23 sierpnia 1939 r. przez ministra spraw zagranicznych III Rzeszy Joachima von Ribbentropa oraz ludowego komisarza spraw zagranicznych ZSRS Wiaczesława Mołotowa, pełniącego jednocześnie funkcję przewodniczącego Rady Komisarzy Ludowych. "Nie znajduję słów, które by oddały nastrój przygnębienia, jaki zapanował. Ani Naczelny Wódz, ani nikt z nas, oficerów Sztabu, nie miał najmniejszych wątpliwości co do charakteru, w jakim Sowiety wkroczyły do Polski. Było dla nas jasne, że dostaliśmy podstępny cios w plecy, który przesądzał ostatecznie o losach kampanii i niweczył ostatnią nadzieję prowadzenia zorganizowanej walki na terenie Polski" - wspominał szef sztabu Naczelnego Wodza generał Wacław Stachiewicz.

  Integralną częścią zawartego wówczas sowiecko-niemieckiego paktu o nieagresji, był tajny protokół dodatkowy. Jego drugi punkt, dotyczący bezpośrednio Polski, brzmiał następująco: "W wypadku terytorialnych i politycznych przekształceń na terenach należących do Państwa Polskiego granica stref interesów Niemiec i ZSRS przebiegać będzie w przybliżeniu po linii rzek Narwi, Wisły i Sanu. Kwestia, czy w obopólnym interesie będzie pożądane utrzymanie niezależnego Państwa Polskiego i jakie będą granice tego państwa, będzie mogła być ostatecznie wyjaśniona tylko w toku dalszych wydarzeń politycznych. W każdym razie oba rządy rozstrzygną tę kwestię na drodze przyjaznego porozumienia".
  Informacja na temat wspomnianego tajnego protokołu nie dotarła do Polski, pomimo tego, iż przywódcy alianccy dysponowali wiedzą na jego temat. Oceniając sojusz dwóch totalitarnych mocarstw prof. Andrzej Garlicki pisał: "Pakt Ribbentrop-Mołotow nazywa się często IV rozbiorem Polski. Ta nazwa dobrze oddaje jego istotę. Dwa sąsiadujące z Polską państwa zawarły porozumienie dotyczące podziału jej terytorium pomiędzy siebie. Po kilku tygodniach porozumienie to zostało zrealizowane. Pakt Ribbentrop-Mołotow przyniósł Hitlerowi pozornie mniejsze korzyści niż Stalinowi: terytorium polskie na zachód od linii Wisły oraz uznanie Litwy za niemiecką strefę wpływów. Ale Hitler otrzymywał równocześnie - i to było bezcenne - gwarancje neutralności Moskwy w jego konflikcie z Zachodem. Groźba wojny na dwa fronty, przynajmniej w najbliższym czasie, przestawała istnieć dla Niemiec. Obaj partnerzy podpisujący pakt na Kremlu traktowali go jako rozwiązanie doraźne. Obaj mieli cele o wiele bardziej ambitne niż rozbiór Polski czy podporządkowanie republik nadbałtyckich. Były to cele sprzeczne, dlatego wojna pomiędzy III Rzeszą i Związkiem Radzieckim była nieunikniona". (A. Garlicki "Historia 1815-1939. Polska i świat").
  Po zaatakowaniu Polski przez wojska niemieckie 1 września 1939 r. strona sowiecka utrzymywała przez następne dni pozory neutralności. Minister Józef Beck wspominał: "Zachowanie ambasadora sowieckiego nie pozostawiało nic do życzenia, zdradzał on nawet chęć rozmów co do możliwości dowozu pewnych towarów przez ZSRR. Poleciłem ambasadorowi Grzybowskiemu sondaż u Mołotowa, jakie dostawy przez Sowiety mogłyby być brane pod uwagę, oraz oczekiwałem od niego akcji dla zapewnienia nam tranzytu od państw sprzymierzonych". (J. Beck "Ostatni raport")
  Niemcy od trzeciego dnia wojny ponaglali Moskwę, ażeby zajęła obszary uznane w pakcie Ribbentrop-Mołotow za jej strefę interesów. Stalin zwlekał z podjęciem decyzji, czekając na to, jak zachowają się wobec niemieckiej agresji na Polskę Wielka Brytania i Francja. Przyglądał się również jak silny opór Niemcom stawia polskie wojsko. Jednocześnie jednak w ZSRS trwały ukryte przygotowania do wojny. 24 sierpnia 1939 r. rozpoczęto stopniową koncentrację wojsk.
  3 września komisarz obrony Klimient Woroszyłow wydał rozkaz o podwyższeniu gotowości bojowej w okręgach wojskowych, które miały wziąć bezpośredni udział w ataku na Polskę, oraz rozkaz o rozpoczęciu tajnej mobilizacji. Do działań przeciwko państwu polskiemu przeznaczono dwa fronty: Białoruski - komandarma Michaiła Kowalowa i Ukraiński komandarma Siemiona Timoszenki. W sumie liczyły one co najmniej 620 000 żołnierzy, ponad 4700 czołgów i 3300 samolotów. Po stronie polskiej granicy z ZSRS, liczącej ponad 1400 km, strzegły jedynie przerzedzone oddziały Korpusu Ochrony Pogranicza.
  17 września 1939 r. o godz. 3 w nocy (według obowiązującego w Polsce czasu środkowoeuropejskiego była godzina pierwsza) do Komisariatu Spraw Zagranicznych w Moskwie wezwany został ambasador RP Wacław Grzybowski, któremu Władimir Potiomkin - zastępca Mołotowa - odczytał treść uzgodnionej wcześniej z Berlinem noty. Władze sowieckie oświadczały w niej m.in.: "Wojna polsko-niemiecka ujawniła wewnętrzne bankructwo państwa polskiego. W ciągu dziesięciu dni działań wojennych Polska utraciła wszystkie swoje ośrodki przemysłowe i centra kulturalne. Warszawa, jako stolica Polski, już nie istnieje. Rząd polski uległ rozkładowi i nie przejawia oznak życia. Oznacza to, że państwo polskie i jego rząd faktycznie przestały istnieć. Tym samym utraciły ważność umowy zawarte pomiędzy ZSRS a Polską".


  http://i.iplsc.com/wojna-polsko-niemiecka-ujawnila-wewnetrzne-bankructwo-panstw/0005X97HFJGN0016-C116-F4.jpg

  Uzasadniając wkroczenie Armii Czerwonej na teren Rzeczypospolitej Polskiej stwierdzano: "Rząd sowiecki nie może pozostać obojętny na fakt, że zamieszkująca terytorium Polski pobratymcza ludność ukraińska i białoruska, pozostawiona własnemu losowi, stała się bezbronna. Wobec powyższych okoliczności Rząd Sowiecki polecił Naczelnemu Dowództwu Armii Czerwonej, aby nakazało wojskom przekroczyć granicę i wziąć pod swoją opiekę życie i mienie ludności Zachodniej Ukrainy i Zachodniej Białorusi. Rząd sowiecki zamierza równocześnie podjąć wszelkie środki mające na celu wywikłanie narodu polskiego z nieszczęsnej wojny, w którą wepchnęli go nierozumni przywódcy i umożliwienie mu zażycia pokojowej egzystencji".
  Ambasador Grzybowski zdecydowanie odmówił przyjęcia sowieckiej noty. W tym samym czasie Armia Czerwona rozpoczęła napaść na Polskę. Od godz. 3 do godz. 6 rano jej wojska przekroczyły na całej długości wschodnią granicę z Polską.
 • @@
  Za podjęcie tematu dałem 5 ... miło by mi było gdybyś z kolegą Husky, z równą determinacją walczył o Polski Wołyń .
  Czasami mi się wydaje.. że korzenie pana Husky-go wyrastają z zachodniej Ukrainy z określonego nurtu.. .
 • @fabi 08:56:26 -Takie marzenie;
  -Jeszcze będzie Polska od Hamburga do Odessy, to wymaga jednak cierpliwości, modlitwy no i płodności. -Z Bożym Błogosławieństwemn nie ma rzeczy niemożliwych. -SZCZĘŚĆ BOŻE!
 • @fabi 08:56:26 -Dla tych, co wcześniej przeczytali;
  -Właśnie przeedytowałem delikatnie wstęp, aby było wyraźniej. -Polacy to inteligentny naród i budząc się coraz więcej rozumieją. -Mam nadzieję że i Rosjanie czy też normalni Ukraińcy...
 • -Wszyscy ludzie na tym świecie są bracmi i mają prawo do życia w pokoju. -To truizm i ludzkie pragnienie.
  -Jednak by to było możliwe trzeba ostrzegać i bronić się przed takimi Kainami którzy z zawiści gotowi są kłamać by drugim krzywdę czynić. a że historia magistra vitae est, więc trzeba ją przypominać. -(A pamiętać należy, że modlitwa to najpotężniejsza broń w obronie przed mocą zła!) -SZCZĘŚĆ BOŻE!
 • To truizm, ża normalni ludzie mają prawo i marzą o tym by żyć w pokoju.
  -Wszyscy jesteśmy braćmi. -Musimy jednak ostrzegać i bronić się przed ludzmi z mentalnością Kaina, którzy z zawiści są gotowi krzywdzić drugich. -A że już dawno stwierdzono, iż historia magistra vitae est, więc musimy ją ciągle przypominać, by mądrze i roztropnie to czynić. -Nie zapominajmy przy tym, że modlitwa jest najpotężniejszą bronią w walce ze złem. -Pamiętajmy, że w czasie wojny zostają zawieszone wszelki ludzkie i boskie prawa. -Króluje szatan. -Dlatego należy modlić się o pokój, a zło dobrem zwyciężać! -Czyż to za trudne do zrozumienia dla normalnych ludzi?" -Słowa Pana Jezusa: -"Błogosławieni pokój czyniący, albowiem oni synami Bożymi będą nazwani" -(Mt 5:9) -SZCZĘŚĆ BOŻE! https://youtu.be/eAJ1RzbglMA
 • -Słowa Pana Jezusa: -"Błogosławieni pokój czyniący, albowiem oni synami Bożymi będą nazwani" -(Mt 5:9)
  http://kurld.com/images/dove-clipart/dove-clipart-07.png "Błogosławieni, którzy łakną i pragną sprawiedliwości; albowiem oni nasyceni będą." _Słowa Pana Jezusa.
 • @Moher 10:27:09
  Nic dodać .Szczęść Boże .5*
 • @Repsol 11:47:51 Ave! iDzięki i Daj Boże!
  -Trzym się.
 • @Moher 11:55:10
  Polecam .Bywaj z Bogiem .http://lubimyczytac.pl/ksiazka/256960/pierwsza-zdrada-zachodu-1920---zapomniany-appeasement
 • święta prawda
  ale :) wojna z japonią jaką toczyli sowieci nie była wojną narodowo wyzwoleńczą tylko wojną obronną bo to japsy ją zainicjowali, czego zresztą później pożałowali jak swoje 3 grosze wrzucił marszałek żukow i do końca II wś nie pomyśleli o tym by zaczepiać sowietów. mała ciekawostka z tej wojny - tam po raz pierwszy wykorzystano rakiety powietrze -powietrze, naturalnie prekursorami byli sowieci którzy pod skrzydłami i16 zamontowali owe ustrojstwa. a większą ciekawostką jest to że to były te same rakiety, które w późniejszych lat6ach napędzały szkopom stracha - katiusze. z naszego punktu widzenia 17 września był czystym skurwysyństwem ale takim samym skurwysyństwem był nasz udział w rozbiorze czechosłowacji (tak, wiem że mieliśmy prawa do zaolzia, wiem że czesi po chamsku je zajęli jak bronilismy się przed żydokomuną, nie mniej jednak powinniśmy to załatwić face to face z pepikami (nawet wojną) a nie przyłączać się do rozbioru tego państwa). komunizmu można nie lubić (mimo że jezus też był komunistą :) ) ale. komunizm nie miał pogardy do innych nacji, jak znalazłeś się w jego obszarze oddziaływania to mogłeś się przyłączyć i żyć spokojnie (tak jak mielismy w prl) albo fikać i skończyć w łagrach. w przypadku niemieckiego faszyzmu do wyboru miałeś zginąć wcześniej lub później. jeżeli chodzi o bestialstwa obu systemów - z łagrów miałeś małe szanse by wyjść na wolnośc, z obozów koncentracyjnych na wolność mozna było wyść tylko przez komin (chyba że było się pewnym profesorem bez matury, który został zwolniony ze wzgledu na chorobę :) ). sowieci systematycznie dokonywali rozwałki wrogów systemu, niemcy i japce dokonywali systematycznej rozwałki wszystkich którzy nie byli niemcami lub japcami. okrucieństwo wobec ludności cywilnej - u niemców i japców to było normą. a sowieci? może i pogwałcili (bądźmy szczerzy każda armia gwałci bo wojna to najsilniejszy afrodyzjak) trochę brzydkich niemek i teraz dzięki temu u niemców można zobaczyć takie kwiatuszki jak claudia schiffer ;) ale nie słyszałem o ani jednym przypadku by regularna sowiecka armia zapędziła ludzi do stodoły i spaliła ich żywcem. odnośnie niemiaszków i ich przydupasów przykładów na bestialstwo nie trzeba wymieniać bo to wszyscy znamy ale w przypadku japsów wystarczy wspomnieć rzeź nankinu czy wstrzykiwanie końskiego moczu do krwioobiegu jeńców. owszem, sowiet dał po mordzie, skatował ale ze skóry żywcem nie obdzierał. nie zapominajmy też o jednym - te 20 tys jełopów z katynia mogło wyjść na wolność -wystarczyło lojalkę podpisać... niektórzy to zrobili i przeżyli wojnę. powinnośćią oficera jest służba i walka. oficer ma w przypadku dostania się do niewoli zrobić wszystko by dołączyć do swoich walczących żołnierzy. dumny trup nikomu nie jest potrzebny.
 • @Moher 09:07:11
  bóg raczej nie ma tu nic do rzeczy :) liczą się czołgi, samoloty i rakiety :) sowieci w boga nie wierzyli a wojnę wygrali...
 • @Repsol 12:15:02 "pierwsza-zdrada-
  -No ta, bo tych zdrad było wiele i to nawet ze wszystkich stron iata świata. -Dlatego mówię że Polacy to mądry naródm bo wymyślili przysłowie; -Chcesz być w niebie, licz na siebie ;)
 • @czerwony baron 12:40:21 "(mimo że jezus też był komunistą :) ) "
  -Bluźnierstwo!
 • @czerwony baron 12:29:11"komunizm nie miał pogardy do innych nacji,"
  -Ciekawe spostrzeżenie.-Komunizm jak nie dał rady zgnoić ducha i uczynić z człowieka niewolnika, po prostu "likwidował" problem. https://pl.wikipedia.org/wiki/Operacja_polska_NKWD_(1937%E2%80%931938) -"Polaków w tym okresie zabijano tylko dlatego, że byli Polakami." -(Osobiście wiem, że nie tylko w "tym okresie")
 • Jaja na całego
  Rosja wezwała, aby nie martwić się z powodu rosyjsko-pakistańskich ćwiczeń

  Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/polityka/20160917/3892944/rosja-pakistan-indie-cwiczenia-wojskowe.html

  Rosja i USA wezwały społeczność międzynarodową, aby nie martwić się wybuchem III wojny światowej.
 • @czerwony baron 12:29:11 "mogłeś się przyłączyć i żyć spokojnie"
  Przyłączyć się do transportu do łagru? -Podobno listy były od dawna gotowe. -Przed "wkroczeniem"
 • @czerwony baron 12:29:11"sowiet dał po mordzie, skatował ale ze skóry żywcem nie obdzierał. "
  -Ciekawe... Zrywali skórę z rąk i robili sobie rękawiczki. -Poszperaj po żródłach.
 • @czerwony baron 12:29:11 te 20 tys jełopów z katynia mogło wyjść na wolność -wystarczyło lojalkę podpisać..."
  -na jaką wolność! - Ten podpis był zgodą na psią, niewolniczą służbę. -Ale ja Cię rozumiem. -Jak każdy komunista nie masz pojęcia co to jest prawda, nie wspominając o czymś tak obcym jak pojęcie honoru, czy też wierność przysiędze, czy też danemu słowu. -Zal mi cię komuszku. -Nie wiesz po prostu w ogóle co to oznacza być porządnym człowiekiem. :(((
 • @Moher 13:40:14
  "-Jak każdy komunista nie masz pojęcia co to jest prawda, nie wspominając o czymś tak obcym jak pojęcie honoru, czy też wierność przysiędze, czy też danemu słowu."

  Otóż to - gdy mieszkałem w UK, to praktycznie wszystko załatwiało się na "gębę" - tam nawet pieczątek nikt nie używał.
  Wyobrażasz sobie teraz Polskę, Rosję, Ukrainę, Białoruś, gdzie można coś załatwić na gębę?
  Mamy tak wyprane mózgi, że potrzeba kilku pokoleń na zmianę mentalności.
 • @Talbot 13:51:27-Najgorsze jest to,
  że komuna nadal aktywna, rozprzestrzenia się po całym świecie i nadal pierze i psuje mózgi. -Teraz i na "Zachodzie" :(((
 • @Moher 13:57:52
  ...Moher,przejedz się aleją Bandery w Kijowie i ryknij Sława Ukrainie,jak wodzu z PiS,to robił.

  Komunizm we wschodniej Europie,to Gorbi zlikwidował i teraz w Rosji jest kapitalizm.
 • @Seth 15:23:38
  "Komunizm we wschodniej Europie,to Gorbi zlikwidował i teraz w Rosji jest kapitalizm"

  Masz rację - zlikwidował komunizm Gorbi i Kwachu. Ty to musisz ich uwielbiać.
 • @Talbot 16:20:56
  ...o Kwasie nic nie pisałem - byłem i jestem przeciwny polskim komunistom.
  A Gorbiego,Jelcyna,Jakowlewa i innych,co się przyczynili do zlikwidowania tego po***nego komunistycznego reżymu na Wschodzie Europy,to lubię.

  Dlatego odróżniam kapitalistyczną Rosję od komunistycznej Rosji.
 • @Seth 16:47:43
  A ja słyszałem, że komunizm w Rosji obalił Putin, dlatego ma tak wysokie poparcie antykomunistów rosyjskich.
  Ma 116%
 • @Talbot 17:02:58
  ...wschodnie polskie brednie.
 • @Talbot 17:02:58
  bądźmy szczerzy, w Polsce też ktoś taki by się przydał bo 99% pisolaczków żyje w komunie...
 • @czerwony baron 18:23:55
  TW Bolek razem z Sorosem chcą przeprowadzić dekomunizację w Polsce.
 • Moher
  Śmieszy mnie to wasze użalanie się nad zdradą z jednej strony swojego wroga (Jak wróg może zdradzić?), z drugiej - niedawnego sojusznika, z którym wcześniej dokonaliście podboju sąsiedniego państwa, Czechosłowacji. Trzeba pogodzić się z tym, że niedawny sojusznik was po prostu wykiwał. Do moralnego oburzenia nie macie prawa - nie byliście lepsi.
 • @PiotrZW 19:35:39
  ...Anglicy nauczyli by cię polityki - oni mają tak,że jak Reich atakuje Belgię,Holandię,to się ochłapami nie zadowalają,tylko się rzucają przez kanał na Reich... he,he,he...
 • @fabi 08:56:26
  // miło by mi było gdybyś z kolegą Husky, z równą determinacją walczył o Polski Wołyń .//
  Idź do okulisty jeśli nie jest zbyt późno i zobacz ile razy o Wołyniu pisałem.
  Ostatni raz.........
  wczoraj

  http://dd.neon24.pl/post/133799,wolyn

  ps.
  nawet złośliwym być to trzeba umieć
 • @PiotrZW 19:35:39Do moralnego oburzenia nie macie prawa - nie byliście lepsi."
  -Nie byliśmy? -A kim Ty jesteś, jeśli można spytać?
 • @Moher 20:30:04
  "-A kim Ty jesteś, jeśli można spytać?-A kim Ty jesteś, jeśli można spytać?"

  Może to Św. Piotr Apostoł?
 • @Moher 13:40:14
  durny jesteś. podpis jest podpis a robisz swoje. jeżeli tego nie rozumiesz to palnij sobie w łeb bo niepotrzebnie powietrze zużywasz. jaki honor ma trup? jaka wierność przysiędze? z tych 20 tys trupów jedynie muchy się cieszyły bo miały co żreć. jaki z tych trupów był deal dla Polski? ja ciebie rozumiem, jak każdy kościelny masz wzwód na myśl o pogrzebach i mszach
 • Panie MOher...W W W.
  Wielka Wolna i Wspaniala.....moga tylko stworzyc ludzie wielcy, wolni i wspaniali.
  Skad pan takich wezmie???? Skoro rzadza Polska partie typu leninowskiego ,czyli boszewickie bez wyjatku. I bez wzgledu na retoryke jaka sie posluguja...liberalna, socalistyczna czy quasi narodowa i konserwatywna. TO sa byly i zamierzaja pozostac partiami leninowskiego typu.
  System dwupartyjny to najdoskonalszy bo najlatwiejszy system do zmanipulowania sposbami tzw demokratycznymi, czyli manipulacja medialna i tzw. selekcja nazywana elekcja i wyborami.
  Niech pan zauwazy ..dwie partie i 48 % za jednym 47% za drugim i zostaje panu zaledwie zmanipulowac umiejetnie co jest dziecinnie latwe..zaldwie skala bledu- od 2-4%...i ma pan legitymacje wladzy:-)) Wielcy , wolni i wspaniali ludzie nie godza sie z tak korupcjogennym systemem....godza sie na taki podly system, tylko podle kurduple i szmacace sie scierwa, za miche gotowe sprzedajacy swoja wlasna matke.
  Welcome Home..panie Moher.
 • @czerwony baron 21:17:36durny jesteś. podpis jest podpis a robisz swoje."
  -Pójdę Ci na ustępstwo. -Podpis jest podpis, tylko jak oni robiliby to "swoje" w tym diabelskim systemie? -Poza tym, do ostatniej chwili nie wiedzieli, że ten system posunie się do tego by ich wymordować. -Po prostu umysł normalnego człowieka nie pojmuje do czego potrafią się posunąć dzieci diabła, mimo, że Polacy powinni ich znać najlepiej :((((;
 • .
  JANA 8:44
  44Waszym ojcem jest diabeł i to jego żądze chcecie zaspokajać. On od początku był mordercą i nie wytrwał w prawdzie, ponieważ w nim nie ma prawdy. Kiedy kłamie, przemawia własnym językiem, gdyż jest kłamcą, a nawet ojcem kłamstwa.
 • @czerwony baron 21:17:36
  ...jak tyPOwy kapuś SB piszesz.
 • @RomanKa 21:34:42Welcome Home..panie Moher."
  "Skad pan takich wezmie????" -Spośród Polaków. -Trzeba tylko być roztropnym i się o to modlić, a coraz więcej ludzi to czyni. -Polacy to niegłupi naród który powoli uodparnia się na prawnie mózgów. Nie trzeba poddawać się beznadziei. -SZCZĘŚĆ BOŻE!
 • @Moher 22:14:43
  Panie Moher...badz pan logicznym.ja tez wierze w sile modlitwy...ale cuda BOG czyni tym -0co na cud ciezko i zensownie pracuja.
  A nie polegaja na coraz glosniejszym wyciu i.... poganianiu
  Boga do roboty....
  Niech pan pamieta Wiara bez Rozumu to Zabobon....moze sie pan modlic przy okazji , zeby mi odrosla noga????
 • @RomanK 04:47:30
  ,,, niech pan wezmie statystyki i popatrzy i porowna dwa kraje
  Mexico i Polska..niech pan dorzuci jeszcze Iran....
  w roku 1950 te kraje byly prawie rozne pod wzgledem ludnosci...
  ok 26 mln ludzi..Iran mniej 18 mln...i zobaczy dzis:
  Polska - 38
  Mexico - 129
  Iran - 84

  populationpyramid.net/iran-islamic-republic-of/2020
 • @czerwony baron 12:29:11
  Porównanie zdradzieckiej napaści ZSRR na Polskę (a w zasadzie zrównanie) do przejęcia Zaolzia przez Polskę, jest grubym nadużyciem, żeby nie napisać draństwem (bez urazy, to tylko pasujące słowo).
  Przejęcie Zaolzia odbyło się w sytuacji kapitulacji państwa Czechosłowackiego, bez jakiegokolwiek oporu, mordu, walk.
  Mało tego.
  Rząd upadającego państwa Czechosłowackiego proponował nam jeszcze przekazanie uzbrojenia armii Czeskiej, zatem nie był specjalnie przeciwny.
  Do tego dochodzi wielkość zajętego terytorium i jego wpływ na sytuację Czech, które w zasadzie były pomijalne i o niczym kompletnie nie decydowały.
  Jak widać również Czesi nie specjalnie mieli wówczas za złe, gdyż w Polsce powstał w 1939r. legion czeski, a w 1938r. do Polski uciekali Czescy żołnierze.

  Proszę Pana @Czerwonego Barona.
  Ja nie mogę zrozumieć, dlaczego wszyscy wokół potrafią prowadzić skuteczną politykę historyczną, a my, własnymi rękoma, prowadzimy antypolitykę, destrukcję i pogrążanie własnego państwa i narodu.
  Owszem, lata głupiej, państwowej edukacji, itd., ale inni przecież też byli jej poddawani.
  Przy czym sąsiadom, np. Niemcom, Litwinom, ukrom, Rosjanom, a nawet Słowakom i Szwedom, uchodzą jawne, bezczelne kłamstwa (ostatnie skazanie Rosjanina przez sąd FR na znaczną karę za stwierdzenie o napaści ZSRR na Polskę w 1939r. BEZ JAKIEJKOLWIEK REAKCJI POLSKIEJ), a my nawet obiektywnej prawdy, łatwej do wykorzystania nie stosujemy.
  Tylko wymyślamy jakieś Jedwabne czy Zaolzie.
 • @AlexSailor 06:57:07
  "Porównanie zdradzieckiej napaści ZSRR na Polskę (a w zasadzie zrównanie) do przejęcia Zaolzia przez Polskę, jest grubym nadużyciem.."
  Jeszcze raz pytam: Czy wróg może nas zdradzić? Zdradzić może sojusznik.

  "Przejęcie Zaolzia odbyło się w sytuacji kapitulacji państwa Czechosłowackiego, bez jakiegokolwiek oporu, mordu, walk."
  Dlatego to jest podłe, to jak wyszarpywanie ochłapów przez szakala.

  "Do tego dochodzi wielkość zajętego terytorium i jego wpływ na sytuację Czech, które w zasadzie były pomijalne i o niczym kompletnie nie decydowały."
  Rzeczywiście, Sowieci nie zadowalali się ochłapami, ale reszta jest analogiczna: 17 września 1939 r. już było po ptokach.

  "Ja nie mogę zrozumieć, dlaczego wszyscy wokół potrafią prowadzić skuteczną politykę historyczną, a my, własnymi rękoma, prowadzimy antypolitykę, destrukcję i pogrążanie własnego państwa i narodu."
  Co to jest ta "polityka historyczna"? Zakłamywanie faktów? Budowanie mitów?
 • @AlexSailor 06:57:07
  //Przejęcie Zaolzia odbyło się w sytuacji kapitulacji państwa Czechosłowackiego//

  To Czechosłowacja prowadziła z kimś jakąś wojnę którą przegrała w efekcie czego musiała skapitulować?
  Hmmm.....w taki razie miało miejsce coś o czym nie wiem.Wedle znanej mi wersji, państwo Czechosłowackie zostało zlikwidowane postanowieniami Konferencji Monachijskiej na której to konferencji przedstawiciele państwa Czechosłowackiego nie byli nawet obecni.
  Co zaś się tyczy 17 września 1939r to wszystko odbyło się zgodnie z praktyką stosowaną w tego rodzaju zdarzeniach.
  Niech na szanowny AlexSailo zainteresuje się tym dlaczego po 17 września ZSRR nie został wykluczony z Ligi Narodów.
  za wikipedią // ZSRR (od 18 września 1934, wykluczony 14 grudnia 1939 po inwazji na Finlandię?//
  A wie AlexSailo dlaczego nie po 17 września ? bo z punktu widzenia prawa międzynarodowego wydarzenia 17 września 1939 r nie były "napaścią".(szczegółów czyli:jak,dlaczego,po co na co,itp ,proszę sobie szukać we własnym zakresie)
 • @ikulalibal 07:45:38
  A wie ikulalibal, że nie istnieje coś takiego, jak prawo międzynarodowe, a jest to tylko nazwa zwyczajowa przeróżnych traktatów zawartych przez państwa dwu lub wielostronnie???

  Napaść ZSRR na Polskę w 1939r. jest bezdyskusyjna, na dodatek ze złamaniem paktu o nieagresji i bez żadnego ultimatum, no i oczywiście wypowiedzenia wojny.
  Nie jest tak traktowana tylko ze względu na interesy Brytoli, amerykanów, i innych ważnych.
  To właśnie nasi zdrajcy-sojusznicy wymusili na naszych zdrajcach z rządu II RP nie wypowiadanie wojny ZSRR.
  Fakt niewypowiedzenia wojny ZSRR przez uciekające od 7 września z Polski zdradzieckie władze II PR niczego nie zmienia.

  Dodam więcej.
  Mimo wszechogarniającej zdrady i dywersji w II RP, nieudacznictwa, niedozbrojenia armii, praktycznego braku dowodzenia na szczeblu strategicznym, braku współdziałania dużych jednostek, bezsensownych manewrów, itd., Niemcy nie byliby w stanie wygrać wojny z Polską we Wrześniu 1939r.
  To byłby ich koniec.

  Dlatego błagali Stalina o atak z drugiej strony, i właśnie ten atak dał im zwycięstwo.
  Po zakończeniu działań wojennych, Niemcy posiadali zapasów wojennych, w tym paliwa, na 10 dni ograniczonych działań.
  Do tego wydłużone linie zaopatrzenia, pogoda uniemożliwiająca wykorzystanie lotnictwa i czołgów (kiepskich zresztą).
  A do tego trzeba było jeszcze utrzymywać siły okupacyjne w Czechach.
 • @AlexSailor 11:24:02
  ///Dodam więcej.
  Mimo wszechogarniającej zdrady i dywersji w II RP, nieudacznictwa, niedozbrojenia armii, praktycznego braku dowodzenia na szczeblu strategicznym, braku współdziałania dużych jednostek, bezsensownych manewrów, itd., Niemcy nie byliby w stanie wygrać wojny z Polską we Wrześniu 1939r.To byłby ich koniec.///

  Tak.Istnieje taka teoria.Dodam więcej;znam jej źródła

  http://samlib.ru/img/l/lebedew_j_e/kakwoewalapolxshadoc/39f06823ea4c.jpg
  http://odkrywcy.pl/kat,1037775,title,Jak-Polacy-wygrywali-kampanie-wrzesniowa,wid,15941410,wiadomosc.html?smg4sticaid=617c03
  Jeśli trzymać się tej teorii trzeba stwierdzić że z jakiś niewiadomych powodów rząd II RP wykazywał tak dużą "mobilność" że już w nocy z 16 na 17 września przekroczył granice z Rumunią gdzie jak wiadomo został internowany.Sporna kwestia czy tzw rząd emigracyjny był kontynuacją starego nie zmieni faktu że został powołany 25 września a co za tym idzie na kilka dni państwo przestało istnieć.
  Dlatego o "napaści" będącej "pogwałceniem prawa" można sobie pisać na forach (bo między innymi do tego służą fora) do zmęczenia.
  "PODZIAŁ ROSJI LEŻY U PODSTAW POLSKIEJ POLITYKI NA WSCHODZIE.DLATEGO NASZA MOŻLIWA POZYCJA BĘDZIE SPROWADZAĆ SIĘ DO NASTĘPUJĄCEJ FORMUŁY:KTO BĘDZIE BRAŁ UDZIAŁ W PODZIALE.W TYM HISTORYCZNYM MOMENCIE POLSKA NIE POWINNA POZOSTAĆ BIERNA .NASZYM ZADANIEM JEST DOBRE PRZYGOTOWANIE SIĘ DO TEGO TAK FIZYCZNE JAK I DUCHOWE."

  To fragment sporządzonego w grudniu 1938 r referatu w Oddziale II Sztabu Generalnego Wojska Polskiego którego archiwa nieomal w całości zostały przejęte przez ZSRR we wrześniu 1939r.
  Można sparafrazować;"chciał ponieść wilk razy kilka a ponieśli wilka"
 • @ikulalibal 12:41:55
  ""PODZIAŁ ROSJI LEŻY U PODSTAW POLSKIEJ POLITYKI NA WSCHODZIE.DLATEGO NASZA MOŻLIWA POZYCJA BĘDZIE SPROWADZAĆ SIĘ DO NASTĘPUJĄCEJ FORMUŁY:KTO BĘDZIE BRAŁ UDZIAŁ W PODZIALE.W TYM HISTORYCZNYM MOMENCIE POLSKA NIE POWINNA POZOSTAĆ BIERNA .NASZYM ZADANIEM JEST DOBRE PRZYGOTOWANIE SIĘ DO TEGO TAK FIZYCZNE JAK I DUCHOWE.""

  W grudniu 1938 r.? Dobre! Dawno się tak nie uśmiałem.
 • @PiotrZW 13:05:16
  //Dawno się tak nie uśmiałem.//

  Wbrew pozorom to nie jest śmieszne.Wszystkie te "poza propagandowe" kwestie np prawne, są niezmiernie istotne.Który polityczny byt jest kontynuacją czego,kto w czyim imieniu miał lub nie miał prawo, itd. wszystko to cuzamen do kupy powoduje więź między przeszłością teraźniejszością a co najważniejsze -przyszłością.
  Bo dajmy na to jeśli III RP jest kontynuatorką II RP to czy "polska polityka wschodnia" uległa korekcie czy też ciągle jest taka jak w zacytowanym fragmencie (tym który cię tak ubawił)
  Albo inny przykład;jak wiadomo w zamian za uznanie przez II RP za legalną
  Ukraińską Republikę Ludową,jej herszt nijaki Simon Petrula przekazał Warszawie terytorium całej Zachodniej Ukrainy (Chochlandię).
  I choć obecnie obie strony "taktownie" udają że tej kwestii nie ma to jednak ona jest i prędzej czy późnij da o sobie znać.
 • @ikulalibal 15:19:26
  Chlopie...pogadaj z tym co masz w spodniach- czy nie zamieni sie z toba na lby.....
  Czy nie wiesz o tym ,ze chciec to moc....moc.....moc!!!!! Nie odwrotnie!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej