Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
76 postów 6319 komentarzy

PolskaWWW! (Wielka, Wolna i Wspaniała)

Józef Pustułka - -Jezu, ufam Tobie.

-Wszyscy w Chrystusa wierzący weselcie się, radujcie...-

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

-Wszystkim wierzącym w Narodziny Zbawiciela tradycyjnie życzę Zdrowych, Wesołych i Radosnych Świąt Bożego Narodzenia, a niewiernym nawrócenia, gdyż nie zdają sobie sprawy co tracą.

  -Narodził się, by nas odkupić przez Zmartwychwstanie

 -Link do tych video   w komentarzu.

KOMENTARZE

 • -Radość z Narodzin;
  https://youtu.be/ApnHOJuu_Vs
 • -Radość Zmartwychwstania;
  https://youtu.be/rMOoLj7uPhc
 • -Gloria in Excelsis Deo! -Chwała Ci Panie i dzięki!
  https://youtu.be/EPksHNaeNJs
 • @Katana 09:20:06 Życzę Ci byś bardziej się starał - tak byś mógł z czystym sumieniem i z mocą wzywać do nawrócenia.
  Pamiętaj by nigdy nie ignorować rozmówcy a zawsze odpowiadać."/// -Dziękuję za poradę. -A teraz; o co pytasz? (Bo nie widzę, albo przeoczyłem pytanie?)
 • @Katana 09:20:06 -"Wszystkiego dobrego."
  -Dziękuję. -Wzajemnie.
 • @Katana 09:40:06
  -Bóg.
 • @Katana 09:40:06 -P.S.
  -Bawisz się w jakiegoś egzaminatora? -:)))
 • @Katana 11:51:38
  -Bóg, bo "Słowo było u Boga i Bogiem było Słowo" _więc Pan Jezus jest Bogiem jako Słowo w Trójcy Świętej. -A w ogóle, to czemu tak dzisiaj marudzisz?
 • Wigilia dla ludzi biednych i bezdomnych (Grudziądz)
  Czy oni także mają się radować Dobrą Nowiną?

  Ich los jest sukcesem żydo-katolickiego Kościoła i V żydowskiej kolumny, które ściśle współpracowały w obalaniu PRL i wpychaniu Polski i Polaków w łapy anglosaskiego syjonizmu i żydowskiej lichwy.

  https://rzeczpospolitapolska.files.wordpress.com/2016/12/55e1d0d55787f_p.jpg
 • @Rzeczpospolita 14:40:14
  // V żydowskiej kolumny//
  tu chodzi ci o WPS ?
  tak tylko pytam
  shalom
 • @Rzeczpospolita 14:40:14 -Czy oni także mają się radować Dobrą Nowiną?///
  -Chciałbyś im to odebrać? -W czasach PRL Tacy ludzie byli prześladowani, nazywani bumelantami i wsadzani do więzień, musieli się ukrywać i liczyć tylko na litość rodziny,która ich utrzymywała, by władza mogła oficjalnie okłamywać ludzi, że w socjaliźmie nie ma bezrobocia. -Nie wojuj z Panem Bogiem rzucając oszczerstwami pod adresem Katolików. -On nie znosi kłamstwa. ///-Jezus powiedział, że Szatan zawsze był mordercą i jest ojcem kłamstwa. Jako pierwszy w historii kłamca dał początek wszelkiemu fałszowi i nieuczciwości (J 8:44)./// -Bardzo błądzisz. -Nie daj się prowadzić szatanowi!
 • "niewiernym nawrócenia, gdyż nie zdają sobie sprawy co tracą."
  -Może by coś zrozumieli, gdyby zechcieli poznać Prawdę, choćby oglądając w Boże Narodzenie ten piękny film? https://youtu.be/YYh2isOqY_U
 • -Lub ten;
  https://youtu.be/ghcS0PcqP50
 • Świadectwa Pana Boga o których jego wrogowie nie chcą mówić;
  https://youtu.be/i8DlxyUNRis
 • cudowny obraz Matki Bożej z Guadalupe w 1531 r. Matka Boża zostawiła swoje odbicie na tilmie Indianina Juana Diego.
  -Materiał utkany z tych włókien po 20 latach ulega całkowitemu rozpadowi. http://adonai.pl/cuda/graph/p14.jpg Największym cudem Maryi była pokojowa chrystianizacja meksykańskich Indian. http://wentylator.neon24.pl/post/113245,przepiekny-film-wart-obejrzenia-que-viva-cristo-rey#comment_1027361
 • @Moher 19:40:59
  //Największym cudem Maryi była pokojowa chrystianizacja meksykańskich Indian//

  Kazde slowo kalmstwem.
  W taki dzien?
 • @Moher 19:30:05
  //Świadectwa Pana Boga o których jego wrogowie nie chcą mówić;
  https://youtu.be/i8DlxyUNRis//

  Nie wszystko jest swiadectwem Boga?
  Tworzy tylko dobro?
 • @Moher 18:55:02
  Widzisz drogi przyjacielu za PRL tacy ludzie b y l i bumelantami i nierobami - bo wybrali sobie taki sposób na życie. Wbrew temu co piszesz władza ludowa nie pakowała ich do więzienia tylko znajdowała pracę (bezdomnych do więzienia pakuje się w USA za tzw włóczęgostwo) fakt że niezbyt atrakcyjną ale mimo to taką która pozwalała się spokojnie utrzymać. W dzisiejszych czasach tacy ludzie są efektem demokracji i kapitalizmu. I słusznie prawisz że nie można bezdomnym odbierać tej żałosnej namiastki świąt ale słuszniej by było aby państwo podobno polskie nie zajmowało się masową produkcją bezdomnych.
 • -Trailer z przepięknego filmu o walce ludu meksykańskiego z diabelskimi rządami masonów z
  z Partii Rewolucyjno-Instytucjonalnej. https://youtu.be/YrgOiOzFIEo (Ponieważ ta szatańska partia znowu rządzi Meksykiem, masoni załatwili ten film, że nie można teraz tu go obejrzeć. -Obejrzałem wcześniej. -Jest piękny i obnażający wcielone zło -(Szatan boi się Prawdy, bo wie, że z nią przegrywa). -SZCZĘŚĆ BOŻE!
 • @eonmark 19:52:42 "Kazde slowo kalmstwem."
  -A twoje Kłamstwem prawdziwym, bo oszczerczym. -Kolejny nasz wrogu-przygłupie. Od eonów szatan jest kłamcą, a więc i jego sługi, takie jak Ty i Rzeczp... jakaśtam. -W Taki Dzień.
 • @eonmark 19:56:48
  Podobno Bóg stworzył człowieka na swój obraz i podobieństwo. Jak doskonale wiemy człowiek jest w stanie czynić dobro ale o wiele lepiej wychodzi mu czynienie zła zatem...
 • @czerwony baron 19:58:13
  Dodam jeszcze tylko że niezależnie od ideologi panującej w Polsce kler zawsze się bogacił i po za nielicznymi wyjątkami był nietykalny. Za tej podobno szatańskiej komuny wybudowano w Polsce więcej kościołów niż w II RP a majątek kościoła watykańskiego zwiększył się kilkukrotnie.
 • @Moher 20:11:28
  Miliony indian zostalo unicestwionych w procesie NARZUCANIA im dobrej nowiny.
  Daleko zreszta nie trzeba szukac.
  Jak na terenach slowianskich krzyzacy niesli z papieskiego ramienia dobra nowine prostym ludom, to wyrzynali opornych az do skutku.
  To sbyly prawidla niesienia dobrej nowiny w swiat.
  Nie dosc ze nie chcesz znac historii, to gardzisz prawda oskarzajac niosacych ja o bycie przeciwniekami boga.
  Maly popleczniku status quo jakie panuje na tej planecie.
  Wspierasz iluzje moherku.
 • @Moher 19:40:59
  Totalna ściema. Od Boga oczekiwałbym boskiego obrazu a nie odpustowego malowidła, które nie trzyma nawet proporcji ludzkiego ciała.
 • @czerwony baron 19:58:13
  -Falszywie interpretujesz rzeczywistość. -Wiadomo-czerwony. -Ale muszę już kończyć. -Pora zacząć świętować-Z Panem Bogiem! -Wszystkim jeszcze raz życzę radości ze Szczęścia danego nam od Boga. -SZCZĘŚĆ BOŻE!
 • @Moher 18:55:02
  Żydo-katoliku,
  nie chrzań głupot w swoim faryzejskim zapędzie.
  Mamy w Polsce 600 tys. bezdomnych - czy PRL więziła chociaż połowę, ba 1/4 tej liczby?
  50% Polaków żyje na granicy minimum socjalnego, 8 mln zmuszono do emigracji zarobkowej, ponad 10 mln pozbawiono pracy, bo żydo-katolicki Kościół i V żydowska kolumna obaliły PRL.

  Zanim palniesz kolejną żydo-katolicką brednię zastanów się co nie co.

  Nie utożsamiaj głupcze Boga z faryzejskim żydo-katolickim Kościołem - nadjordańskim tworem.
  Oto on:

  https://wiernipolsce1.files.wordpress.com/2016/01/prymas-wyszynski.jpg
  Redakcja Więzi u Prymasa Wyszyńskiego. Gniezno 1975. Od prawej: Prymas Wyszyński, Tadeusz Mazowiecki, Jan Turnau, Zdzisław Szpakowski, Kazimierz Wóycicki

  więcej: http://wps.neon24.pl.neon24.pl/post/135591,zwyciestwo-przyjdzie-przez-maryje
 • @Moher 19:40:59 - przestań kłamać faryzejski łobuzie
  Największego ludobójstwa w historii nie dokonał Hitler, ani Stalin, ani Mao-
  Tse-Tung. Tak przynajmniej uważa katolicki duchowny, ksiądz Jan Kracik, autor tekstu „Nawracanie w cieniu konkwisty”, zamieszczonego w katolickim portalu „Opoka”.
  Zdaniem księdza Kracika, największe ludobójstwo miało miejsce w procesie chrystianizacji Ameryki Południowej.

  Oto link:
  www.opoka.org.pl/biblioteka/T/TH/nawracanie_konkwista.html

  i fragment tekstu:

  „Iberyjscy przybysze - głównie przedstawiciele zbiedniałej szlachty, najemni żołnierze, złoczyńcy - żądali od Indian złota, płacąc za to świecidełkami. Wykorzystali walki plemion indiańskich, by nad nimi zapanować. Burzyli świątynie, by wykazać niemoc ich bogów. Mieszkańców zmuszano do ciężkich prac kopalniach i na plantacjach. Złe traktowanie, morderczy rytm pracy, wysokie podatki, niedożywienie, choroby stanowiły o wiele bardziej masowe narzędzie eksterminacji niż zabijanie wprost (napadanie Indian, krwawe tłumienie ich buntów).

  W sumie w ciągu stu lat od konkwisty populacja tubylców w Meksyku
  zmniejszyła się z około 25 do 1 miliona.

  W obu Amerykach z około 80 milionów pozostało po pół wieku 10 milionów.

  To było największe w dziejach ludobójstwo, dokonane głównie przez Hiszpanów, Portugalczyków i Anglików - tego wszystkiego w imię chrystusowego krzyża dokonał żydo-chrześcijański (żydo-katolicki) Kościół.
  Łączenie podboju z chrystianizacją dobrze było znane Europejczykom (Karol Wielki, inni władcy, krzyżacy). Walka z niewiernymi była przy tym wręcz organiczną specjalnością Hiszpanów, którzy po siedmiu stuleciach wojen, pod koniec XV wieku wyparli wreszcie (ciągle w aurze krucjat) Maurów z Półwyspu Iberyjskiego”.


  W czasach katolickich zbrodni, popełnianych w imię Chrystusa w Ameryce Południowej (i protestanckich w Ameryce Północnej)
  ludność świata wynosiła około 500 mln, natomiast w połowie XX wieku, gdy szalały reżimy totalitarne, na świecie żyło kilka razy więcej ludzi: 2,5 – 3 miliardy. Warto też pamiętać o nieporównywalnych środkach technicznych, jakie wykorzystywano do zabijania ludzi w XVI i XX wieku. Mimo znacznie mniejszych możliwości, jakie mieli katoliccy (i protestanccy) zbrodniarze, ich śmiertelne żniwo było gigantyczne.
 • @Rzeczpospolita 20:23:48
  A w jaki sposób tym bezdomnym pomagają Żydzi chazarscy z WPS-u
  Czy Rabin Otwocka noszący polskie nazwisko D.K podzielił się kromką chleba z bezdomnymi
  shalom
 • @Moher 20:11:28
  //-A twoje Kłamstwem prawdziwym, bo oszczerczym. -Kolejny nasz wrogu-przygłupie. Od eonów szatan jest kłamcą, a więc i jego sługi, takie jak Ty i Rzeczp... jakaśtam. -W Taki Dzień.//

  Zwroc uwage na swoja logike.

  Wedlug Ciebie jest klamstwo prawdziwe i nieprawdziwe...
  : )))
  A Biblii poza fragmentami w kolko odczytywanymi na mszach chyba wogole na oczy nie widziales.
  Przeciez swiat ma miec pare tysiecy lat, a ty o eonach mowisz?

  : )))
 • @Rzeczpospolita 20:34:41
  stara metoda
  "na żydo-Kosiura"
  tylko co na to cadyk Stanley
  shalom
 • 1*
  Nie wie co traci ten, kto staje się zatwardziałym wyznawcą żydowskiej religii chrześcijańskiej.
 • @Husky 20:34:59
  Chcemy im posłać kundla husky, żeby go upiekli i zjedli, ale nie znamy jego namiarów.
 • @Rzeczpospolita 20:51:01
  W tym roku rozpoczęcie waszej Chanuki pokrywa się z naszą Wigilią!
  Rabinie Kosiur daj dziś spokój
  tylko ten jeden dzień
  shalom
 • @Rzeczpospolita 20:54:18
  to tak się w tym waszym Otwockim kibucu żywicie - a to koszerne ?
  tak pytam
  shalom Rabinie Kosiur
  shalom
 • co się stało?
  https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/564x/cc/0e/bb/cc0ebbf33699ce88528df126af6d8d4d.jpg
 • @Husky 20:54:29
  Kundlu husky,
  to już znamy - nudzisz Czytelnika. Postaraj się błysnąć czym nowym.
 • @eonmark 20:36:20Kazde slowo . W taki dzien? nadużycie link skomentuj usuń eonmark "
  -Bo Twoje jest właśnie "kalmstwem", czyli czymś nieprawdziwym. -Proszę o odrobinę finezji! :)))
 • @Rzeczpospolita 21:04:12
  Rabinie
  Chag Chanuka Sameach!

  https://pbs.twimg.com/media/C0bSyNDXgAE3UR0.jpg

  shalom
 • @Moher 20:22:12
  Polska flaga ma dwie barwy. Biały i czerwony... Negujesz jedną z barw polskiej flagi? Gdybyś nie wiedział wg herbarza czerwony jest zaraz po złotym a czepianie się mojego nicka, którewgo nie raz wyjaśniałem wynika tylko z twojego lenistwa i umysłowego opóźnienia. Żryj kolację z żydowskim bogiem, który strasznie nalega aby innym bogom nie oddawano czci...
 • ?
  http://img2.demotywatoryfb.pl//uploads/201411/1418647369_iklvks_600.jpg
 • O czym świadczą prowadzone tu rozmowy:
  http://img1.demotywatoryfb.pl//uploads/201212/1356351159_lfqjzx_600.jpg
 • @Rzeczpospolita 20:23:48
  Pan sie nie napina bo zdrowia szkoda, Moher to ten sam typ co islamski bandyta, który rozjechał ludzi w Berlinie. Gdyby Moher urodził się w Arabii Saudyjskiej marzyłby o tym by podrzynać nam gardła. Ten typ po prostu tak ma. Są takie indywidua, które nie są w stanie funkcjonować samodzielnie w oderwaniu od ideologii.
 • @Rzeczpospolita 21:04:12
  Pawele Ziemiński, Dariuszu Kosiur, Zdzisławie Jankowski, Andrzeju Skorski !!!!
  Obyście byli zapisani w księdze życia na przyszły rok!!

  https://pbs.twimg.com/media/CugPOrIWcAAB2zv.jpg
 • @Rzeczpospolita 20:34:41tego wszystkiego w imię chrystusowego krzyża dokonał żydo-chrześcijański (żydo-katolicki) Kościół."
  -Proszę, nie kłam, nie powołuj się na wymyślone historie wrogów Kościoła chociaż dzisiaj. -Nie mam czasu już z Tobą polemizować, -Idę świętować. -Na odchodne proszę Cię; Nie pluj na nas.
 • @eonmark 20:36:20 ty o eonach mowisz?///
  -Tak. -O neonach Twojej chorej, a przewrotnej wyobraźni. -Lecz się!
 • @reflexión 20:58:52
  -Następny podły.
 • @Moher 21:22:34
  THE JEWS OF OTWOCK

  pozycja nr1 i wszystko jasne
 • @Rzeczpospolita 20:34:41
  W tym temacie nie do końca się zgodzę. Owszem Europejczycy odpowiadają w pewnym sensie za hekatombę Indian południowoamerykańskich ale wynikała ona z wirusów, które ze sobą przywlekli. Zwykła grypa zmiotła z powierzchni ziemi całe plemiona ale z drugiej strony Hiszpanie przywlekli do Europy syfilis i inne syfy :) Zauwazyć jednak należy że wiodące cywilizacje Ameryki były nastawione na totalna destrukcje i depopulację a bezpośrednio z rąk Europejczyków zginęła niewielka część rdzennej populacji. Osobiście się ciesze że cywilizacje Azteków, Majów i Inków zostały zmiecione bo hitler, stalin i pol pot byli przy nich harcerzami. Szkoda jednak że nie zachowała się ich pisana historia bo poza kodeksami Azteków w berlińskim muzeum wiele nie pozostało.
 • @Husky 21:28:34
  A ty nie fikaj bo palestyńskie komando myka właśnie do twojego kibucu :) Łapaj za gnata bo jak cię ubija nie będę miał kogo flekować :)
 • @czerwony baron 21:39:32
  Kosiur mnie obroni
 • @Husky 21:43:05
  Za daleko on :)
 • @czerwony baron 21:14:45 Ten typ po prostu tak ma."///
  -Kazdy sądzi według siebie. -Przysłowia napawdę są mądrością narodów.
 • @czerwony baron 21:44:45
  co ty piszesz
  to mój najbliższy sąsiad
  - niedawno przeprowadził się tu z Tel-Avivu 8-))))
 • @Husky 21:08:44
  Widzisz, jak pomyślisz to potrafisz - i tak trzymaj - choć wyszło chyba nie tak jak zamierzałeś.

  Ale liczą się dobre chęci. Utwierdziłeś nas wszystkich zamieszonym obrazkiem, żeś żydo-katolik lub żyd - to zresztą bez większego znaczenia.
 • @Husky 21:20:53
  Zaskakujesz coraz bardziej swoją szczerością - nie wiem tylko, czy to zamierzone, czy przypadkowe, bo zdumiewa mnie twoja znajomość żydowskich tradycji.

  Ale dobrze, dobrze kombinujesz - idź tą drogą.
 • @Moher 21:22:34
  Człowieku,
  przecież każda religia to wytwór ludzki - całkowicie zmyślona historia. Problem tylko w tym, że nam Słowianom, Polakom nie potrzebna jest do niczego żydowska religia.
 • @Rzeczpospolita 22:47:37
  co ty stulasz - to wszystko znalazlem na twoim blogu
  nie pamietasz
  shalom
 • @Rzeczpospolita 22:58:25
  o tradycjach wiem wiele od ciebie
  zaskoczenie ?
 • @Rzeczpospolita 23:00:45
  //że nam Słowianom,//

  przynajmnie w tym twoim chanukowym dniu byś nie pił
  wstyd
 • @Moher 21:27:29, //-Następny podły.//
  Dlaczego koniecznie chcecie upodlić inaczej myślących, udzielając złośliwych mentorskich (ty)rad?

  Dobrze ilustruje to poniższy mem:

  http://img6.demotywatoryfb.pl//uploads/201612/1481113995_scmaiv_600.jpg
 • @reflexión 23:29:43
  co to Dziadek Mróz przyniósł prezenty .....swoim
 • Pobożne życzenie Świąteczne i Noworoczne
  Wynieście mi tego żydowskiego chama, żydo-Kosiura, z Ekranu!
  Nawet na Wigilię dla ludzi biednych i bezdomnych się zakradł aby narobić smordu swoją nieumytą gębą i długimi pazurami.
 • @Moher 18:55:02
  "Chciałbyś im to odebrać? -W czasach PRL Tacy ludzie byli prześladowani, nazywani bumelantami i wsadzani do więzień, musieli się ukrywać i liczyć tylko na litość rodziny,która ich utrzymywała, by władza mogła oficjalnie okłamywać ludzi, że w socjaliźmie nie ma bezrobocia."
  Przepraszam, ale pieprzysz głupoty.
 • @Husky 23:41:13 "co to Dziadek Mróz przyniósł prezenty .....swoim"
  Jak to w socjalizmie. -Wszystkim równo, czyli w sumie wielkie gówno- :)))
 • @Vinto 00:58:26 "Przepraszam, ale pieprzysz głupoty."
  -Przepraszam, ale w tym g....e żyłem więc znam z autopsji.
 • @Zdzich 00:01:05
  BINGO
 • @Moher 21:55:33
  I tu się mylisz poganinie :) Twój bezimienny ten który jest jest tylko poślednim bożkiem, który omamił ludzi. Możesz się do niego modlić a wsparcia i tak nie otrzymasz. Ten żydowski kolo funkcjonuje tylko i wyłacznie dzieki ludziom, którzy w jego imię zabijaja i giną. I zaprawdę powiadam Ci Moherze że nie ma żadnej różnicy między tobą a islamskim bandytą albowiem twoim szczęściem było to że urodziłeś sie wśród aryjskiej rasy, która setki lat temu uznała że zabijanie dla żydowskiego bożka jest passe.
 • @Autor
  Też życzę wszystkiego, co najlepsze. Nie mam zamiaru odnosić się do pogrdliwych komentarzy. Jezus jest w naszych sercach.

  Pozdrawiam
 • @krzysztofjaw 12:31:51
  Dokładnie to samo chciałem napisać. Żal czytać niektóre bolszewickie komentarze, szczególnie w tak pięknych dniach. Ten wpis Mohera, wraz z odpowiednimi do tych świąt pięknymi linkami, powinien służyć pojednaniu na NEonie, tak tu potrzebnemu, a nie ogólnej i żałosnej napie.....nce. Odpuście proszę, chociaż do jutra wieczora. Pozdrawiam wszystkich i życzę wszystkiego najlepszego.
 • @Jeremi 13:39:54
  A z kim chciałbyś się jednać żydo-katoliku i co ma być wspólną płaszczyzną pojednania?
 • @krzysztofjaw 12:31:51 & Jeremi 25.12.2016 13:39:54
  -Czytając te komentarze myślę to samo co Wy. -Tych komentarzy nie powinno tutaj być. -Pan Jezus się narodził, by przynieść pokój i miłość. -Tak wielu ludzi nie potrafi zrozumieć i przyjąć Dobrej Nowiny... "Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi. 19 Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. 20 Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata". (EWANGELIA WG ŚW. MATEUSZA,Ostatni rozkaz,28/16)
 • -Natchniona kolęda pięknie mówi o Jego przesłaniu Miłości;
  https://youtu.be/G9JXATSbywc -Pokój niesie ludziom wkrąg. -Tak niewiele słów, a zawierają całość posłania, jak ludzie powinni żyć;
 • 30 Będziesz miłował Pana, Boga swego, Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego. Nie ma innego przykazania większego
  Największe przykazanie8

  28 Zbliżył się także jeden z uczonych w Piśmie, który im się przysłuchiwał, gdy rozprawiali ze sobą. Widząc, że Jezus dobrze im odpowiedział, zapytał Go: «Które jest pierwsze ze wszystkich przykazań?» 29 Jezus odpowiedział: «Pierwsze jest9: Słuchaj, Izraelu, Pan Bóg nasz, Pan jest jeden. całym swoim sercem, całą swoją duszą, całym swoim umysłem i całą swoją mocą. 31 Drugie jest to: 32 Rzekł Mu uczony w Piśmie: «Bardzo dobrze, Nauczycielu, słusznieś powiedział, bo Jeden jest i nie ma innego prócz Niego. 33 Miłować Go całym sercem, całym umysłem i całą mocą i miłować bliźniego jak siebie samego daleko więcej znaczy niż wszystkie całopalenia i ofiary». 34 Jezus widząc, że rozumnie odpowiedział, rzekł do niego: «Niedaleko jesteś od królestwa Bożego». I nikt już nie odważył się więcej Go pytać. NOWY TESTAMENT
  Ewangelia wg św. Marka12/28-34
 • Tylko Miłość buduje -Dzięki niej istniejemy i po zbłądzeniu Ojciec nadal daje nam szansę na Zbawienie. -Jako synowi
  marnotrawnemu z przypowieści Pana Jezusa;

  "Jezus powiedział do Nikodema: Tak Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne. Albowiem Bóg nie posłał swego Syna na świat po to, aby świat potępił, ale po to, by świat został przez Niego zbawiony. Kto wierzy w Niego, nie podlega potępieniu; a kto nie wierzy, już został potępiony, bo nie uwierzył w imię Jednorodzonego Syna Bożego."J 3,16-18
 • Hymn o miłości. -(Święty Paweł, Dzieje Apostolskie);
  Hymn o miłości

  1 Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
  a miłości bym nie miał,
  stałbym się jak miedź brzęcząca
  albo cymbał brzmiący.
  2 Gdybym też miał dar prorokowania
  i znał wszystkie tajemnice,
  i posiadał wszelką wiedzę,
  i wszelką [możliwą] wiarę, tak iżbym góry przenosił.
  a miłości bym nie miał,
  byłbym niczym.
  3 I gdybym rozdał na jałmużnę całą majętność moją,
  a ciało wystawił na spalenie,
  lecz miłości bym nie miał,
  nic bym nie zyskał.
  4 Miłość cierpliwa jest,
  łaskawa jest.
  Miłość nie zazdrości,
  nie szuka poklasku,
  nie unosi się pychą;
  5 nie dopuszcza się bezwstydu,
  nie szuka swego,
  nie unosi się gniewem,
  nie pamięta złego;
  6 nie cieszy się z niesprawiedliwości,
  lecz współweseli się z prawdą.
  7 Wszystko znosi,
  wszystkiemu wierzy,
  we wszystkim pokłada nadzieję,
  wszystko przetrzyma.
  8 Miłość nigdy nie ustaje,
  [nie jest] jak proroctwa, które się skończą,
  albo jak dar języków, który zniknie,
  lub jak wiedza, której zabraknie.
  9 Po części bowiem tylko poznajemy,
  po części prorokujemy.
  10 Gdy zaś przyjdzie to, co jest doskonałe,
  zniknie to, co jest tylko częściowe.
  11 Gdy byłem dzieckiem,
  mówiłem jak dziecko,
  czułem jak dziecko,
  myślałem jak dziecko.
  Kiedy zaś stałem się mężem,
  wyzbyłem się tego, co dziecięce.
  12 Teraz widzimy jakby w zwierciadle, niejasno;
  wtedy zaś [zobaczymy] twarzą w twarz:
  Teraz poznaję po części,
  wtedy zaś poznam tak, jak i zostałem poznany.
  13 Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość - te trzy:
  z nich zaś największa jest miłość.
 • -Dlatego życzę;
  "niewiernym nawrócenia, gdyż nie zdają sobie sprawy co tracą." -SZCZĘŚĆ BOŻE!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej